Kierunki medyczne są najbardziej oblegane w zachodniopomorskim

Na Uniwersytecie Szczecińskim w pierwszym etapie największym zainteresowaniem cieszyły się skandynawistyka i psychologia (na obu kierunkach ponad cztery osoby na jedno miejsce), następnie filologia angielska i prawo (na tych kierunkach ponad dwie osoby na miejsce), a także bezpieczeństwo wewnętrzne (dwie osoby na miejsce) oraz mikrobiologia (prawie dwie osoby na miejsce).

Najwięcej kandydatów na Uniwersytecie Szczecińskim wybrało prawo, psychologię, filologię angielską, bezpieczeństwo wewnętrzne, skandynawistykę, finanse i rachunkowość.

Natomiast na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym największym zainteresowaniem cieszy się kierunek lekarski (ponad 11 osób na jedno miejsce), drugi najchętniej wybierany to kierunek lekarsko-dentystyczny (ponad 10 osób na miejsce). Liczba chętnych na pozostałe kierunki na uczelni medycznej to ok. dwóch osób.

Automatyka i robotyka, budownictwo oraz informatyka cieszą się największą popularnością na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.

Część uczelni przygotowała dla przyszłych studentów nowe kierunki. W ofercie Uniwersytetu Szczecińskiego znalazła się m.in. etnoregionalistyka świata, rachunkowość i doradztwo finansowe oraz optyka okularowa. Z kolei eksploatacja mórz i oceanów, odnawialne źródła energii i zarządzanie bezpieczeństwem i jakością żywności - to nowe propozycje Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Uniwersytet Szczeciński i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny zanotowały spadek liczby chętnych w pierwszym etapie rekrutacji w porównaniu do analogicznego okresu ub. roku. W przypadku pierwszej uczelni jest to blisko 10 proc., w drugiej ok. 15 proc. Obie nie zamierzają jednak zamykać kierunków.

Inaczej sytuacja wygląda na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, który zanotował wzrost zainteresowania - zwłaszcza kierunkiem lekarskim i lekarsko-dentystycznym.

Na Politechnice Koszalińskiej najwięcej aplikacji złożono na informatykę, budownictwo, geodezję i kartografię, finanse i rachunkowość, filologię angielską. Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się: inwestycje i wdrożenia przemysłowe, edukacja techniczno-informatyczna, inżynieria materiałowa.


data ostatniej modyfikacji: 2014-07-22 17:32:53
Komentarze
Ostatnie:
14.09.2014 12:02
Dodał(a): 
Witam! W woj. Zachodniopomorskim można także podjąć studia II stopnia na WSB w Szczecinie. Serdecznie zapraszam na naszą stronę internetową, gdzie można odnaleźć szczegóły naszej oferty edukacyjnej. Warto do 20 września podjąć decyzję o zapisaniu się na studia, bowiem można dzięki temu zaoszczędzić aż 700zł na wpisowym i czesnym.

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB II stopnia
 
Polityka Prywatności