Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu pierwszą uczelnią w Polsce uwzględniającą doświadczenie zawodowe

Rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Jolanta Nowacka uważa, że o taką możliwość latami bezskutecznie zabiegali studenci legitymujący się doświadczeniem zawodowym. „Dla przykładu, dzięki takiemu rozwiązaniu osoba pracująca jako księgowy zaoszczędzi siły i czas niezbędne do studiowania podstaw rachunkowości, a posiadacz zagranicznej matury nie będzie musiał uczestniczyć w zajęciach z danego języka obcego. Program uwzględnia różne przedmioty i sposoby dojścia do odpowiadających im efektów kształcenia" - tłumaczy Nowacka.

Nowością jest tu uznawanie wiedzy i doświadczenia zawodowego zdobytych poza oficjalnym systemem kształcenia. W nadchodzącym roku akademickim 2014/2015 student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu będzie mógł wnioskować o uznanie efektów kształcenia zdobytych w systemie nieformalnym i zaliczenie zajęć, jeżeli przedłoży stosowne dowody potwierdzające wiedzę i doświadczenie.

W grę wchodzą dokumenty wskazujące na zdobycie konkretnej wiedzy w następstwie doświadczeń życiowych i zawodowych, podczas wolontariatu i aktywności w organizacjach społecznych czy w trakcie prac badawczych, projektowych lub organizacyjnych. Szczegółowe zasady określa "Regulamin uznawalności efektów kształcenia w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zdobywanych w systemach pozaformalnych i nieformalnych" dostępny na stronie projektu - www.kuznia6.ue.wroc.pl .

„W ramach projektu pozyskaliśmy do współpracy uczelnię Alice Salomon Hochschule w Berlinie. Dzięki temu możemy skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań i czerpać z doświadczeń niemieckiego partnera. Mamy nadzieję, że ta nowatorska w Polsce inicjatywa nie tylko wpłynie pozytywnie na jakość kształcenia i relacje na linii student-uczelnia, ale też stanie się wzorem dla innych uczelni” - mówi dr inż. Urszula Załuska z Działu Obsługi Projektów Rozwojowych.

Już teraz działa w obrębie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu punkt informacyjny, w którym zainteresowani studenci, a także osoby chcące podjąć kształcenie na uczelni, mogą uzyskać szczegółowe informacje o procedurze uznawalności.

Inicjatywa, opracowanie oraz wdrożenie systemu uznawalności w Uniwersytecie Ekonomicznym to efekt prac Działu Obsługi Projektów Rozwojowych w projekcie Kuźnia Kadr 6 realizowanym ze wsparciem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:00:25
Komentarze
Ostatnie:
13.09.2014 20:09
Dodał(a): 
Bardzo ciekawa inicjatywa, ale czy korzystna? Student podczas studiów ma zdobywać wiedzę, a jak wiadomo co rusz zmieniają się różne przepisy. Dlatego też ze swojej strony serdecznie zapraszam osoby zainteresowane studiami magisterskimi na uczelni, której studenci po ukończeniu studiów nie mają problemu ze znalezieniem pracy na uczelnie grupy WSB (także do naszego wrocławskiego oddziału). Warto podjąć szybko decyzję, bowiem jeszcze tylko do 20 września można sporo zaoszczędzić na wpisowym i czesnym - aż 600zł. Po szczegóły tej promocji oraz listę dostępnych kierunków studiów zapraszam na naszą stronę internetową.

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB II stopnia
 
Polityka Prywatności