Obrona pracy licencjackiej - krok po kroku

Każdy ze studentów i studentek po kilku latach ciężkiej nauki staje przed najważniejszym etapem w czasie wszystkich lat studiów - obroną pracy dyplomowej. Jest to niewątpliwie stresujący moment w życiu każdego żaka, jednak okazuje się, że tak naprawdę nie ma się czego obawiać a obrona pracy dyplomowej może być czystą przyjemnością.

Tekst jest mojego autorstwa i został napisany przeze mnie już tutaj, a publikuję go na tym portalu za zgodą administratora.

Każdy z nas staje przed trudną decyzją odnośnie obrony pracy licencjackiej i bardzo się tym stresujee. Obrona odbywa się zazwyczaj po 3 latach studiów. Na obronie pracy dyplomowej trzeba walczyć o tytuł licencjata, który to jest przecież zwieńczeniem wszystkich trzech lat naszej nauki. Zazwyczaj wszyscy zdają obronę pracy licencjackiej, zatem to tylko formalność :)

  1. Na obronę pracy licencjackiej należy ubrać się na galowo, odświętnie. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu studenta na uczelni, dlatego trzeba także swoim ubiorem pokazać, że traktuje się je wyjątkowo.
  2. Koniecznie trzeba też pomyśleć o kwiatach dla członków komisji, przed którą będziemy wygłaszać naszą pracę oraz odpowiadać na pytania.
  3. Przygotowujemy prezentację, którą potem przedstawiamy komisji omawiając jednocześnie zagadnienia prezentowane w pracy.
  4. Czekając pod salą oczekujemy, aż zostaniemy wywołani przez przewodniczącego komisji, który zaprosi nas do środka.
  5. Gdy zakończymy już prezentować naszą pracę, zostaną nam podane oceny, które wystawili nam promotor jak i recenzent za pracę dyplomową.
  6. Gdy komisja skończy zadawanie pytań, zostaniemy wyproszeni z sali, aby komisja mogła się naradzić i ustalić, jaką ocenę wystawić nam za obronę pracy licencjackiej.
  7. Po chwili zostaniemy ponownie zaproszeni do środka celem poznania wyników naszego egzaminu dyplomowego.

Od teraz możemy cieszyć się z nowego tytułu dyplomowego. Jak widać, obrona pracy licencjackiej wcale nie jest taka trudna, bywa to jednak moment stresujący dla studentów. Dlatego dobrze wcześniej poznać, jak w praktyce przebiega obrona pracy licencjackiej, aby później nie stresować się niepotrzebnie.

Myślę, że powyższy tekst przyda się wielu osobom, w szczególności tym, którzy stresują się przed obroną pracy licencjackiej.

Kamil Wojtarowicz
http://pwsz-tarnow.edu.pl

dodane przez Kamil Wojtarowicz


data ostatniej modyfikacji: 2014-11-28 18:12:11
Komentarze
 
Polityka Prywatności