Kierunki nieoczywiste. Co można studiować za granicą

Medycyna, prawo albo politechnika? A może coś nieoczywistego? Programowanie gier, projektowanie dodatków modowych, zarządzanie marką luksusową – to kierunki studiów proponowane przez zagraniczne uniwersytety.

Tradycyjne kierunki studiów nie tylko nie przyciągają już studentów, ale co gorsza, nie nadążają za ciągle zmieniającym się rynkiem pracy. Nowe trendy i zawody to świetne pole do działania dla uczelni.

Nowe kierunki coraz częściej nawiązują do nauki zawodu. W dodatku zwykle bardzo niszowego, w którym specjalizacja daje perspektywę na znalezienie pracy i dobre zarobki. Widać to szczególnie na wydziałach biznesowych i technologicznych. O biznesie trzeba dziś myśleć globalnie, ale trudno być dobrym specjalistą od każdego aspektu biznesu. Stąd kierunki poświęcone konkretnym rejonom, np. Business and Spanish na University College London, który przygotowuje do pracy po hiszpańsku na hiszpańskim rynku czy Japanese Business and Management na SOAS w Londynie przybliżający rynek japoński.

Perspektywiczne kierunki powiązane z globalnym biznesem to też te, zajmujące się logistyką i transportem, szczególnie tym wodnym. Dedykowane mu kierunki, takie jak Shipping and Port Management lub Maritime Business oferuje m.in. Southampton Solent University w Anglii.

Za granicą szczególnie warto rozejrzeć się za kierunkami inżynieryjno-technicznymi czy technologicznymi. - Za tworzeniem nowych kierunków technologicznych na zagranicznych uczelniach idą specjaliści wykładający przedmioty i dostosowane sale zajęciowe z najnowszym sprzętem. To, czego często w Polsce nie znajdziemy - tłumaczy Aleksandra Kozera z Elab Education Laboratory, instytucji, która pomaga dostać się na zagraniczne studia. Szczególnie ciekawymi kierunkami dla technologicznych zapaleńców to Computer Games Design, czyli projektowanie gier komputerowych czy Sound Engineering, czyli inżynieria dźwięku.

W ostatnich latach pojawiło się też dużo kierunków związanych z modą i designem. Studiować można już nie tylko projektowanie ubrań, ale również jako zupełnie osobny kierunek, projektowanie dodatków modowych. Na zajęciach na Accessories Design na University of the Arts London studenci uczą się, jak tworzyć dodatki, od torebek czy pasków haute couture po obuwie sportowe. Uniwersytety myślą też o tych, którzy chcą się związać z branżą, ale na innym etapie niż projektowanie. Francuska szkoła biznesu Grenoble Graduate School of Business oferuje kierunek poświęcony zarządzaniu markami luksusowymi i modowymi (Fashion, Design And Luxury Management).

Wąskie kierunki są tworzone dla tych, którzy wiedzą, co chcą robić i w czym się doskonalić. Nasi podopieczni, którzy wybrali kierunki specjalistyczne są z nich zadowoleni, bo mogą się pochwalić głęboką znajomością swoich specjalizacji. Dzięki temu są cenieni przez pracodawców i wnoszą nową jakość do zespołu w pracy - dodaje ekspertka z Elab Education Laboratory.

Elab Education Laboratory to punkt kontaktowy dla wszystkich osób zainteresowanych nauką za granicą. Zespół wyspecjalizowany w strategicznym doradztwie edukacyjnym skutecznie pomaga w aplikowaniu na uczelnie zagraniczne, również Oxford, Cambidge czy Harvard. Konsultanci Elab doradzają przy wyborze kierunku studiów, pośredniczą w pozyskaniu finansowania i wspierają we wszystkich praktycznych aspektach funkcjonowania za granicą po dostaniu się na studia.

www.elab.edu.pl

Więcej informacji prasowych od Elab: https://www.dropbox.com/sh/gl9klvblbgy0134/AACIh9Ji26dPzBbqOd1GfOEea?dl=0


data ostatniej modyfikacji: 2015-05-05 15:25:00
Komentarze
 
Polityka Prywatności