Na Politechnice Częstochowskiej startuje pierwsza w Polsce Akademia Bezpieczeństwa Cyberoam

Akademia Bezpieczeństwa Cyberoam - logo

Kariera w IT to wielka przygoda, a zarazem wyzwanie. Szybko zmieniające się środowisko wymaga stałego doskonalenia zawodowego, szkolenia i pogłębiania swojej wiedzy. Chcąc odnieść sukces, już na starcie warto podjąć odpowiednie decyzje, które zaowocują w przyszłości. Wybór uczelni ma zasadnicze znaczenie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów oraz rynku, który będzie w przyszłości ich zatrudniał, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej we współpracy z Cyberoam powołał do życia pierwszą w Polsce Akademię Bezpieczeństwa. Partnerem Technologicznym projektu jest firma Tritech System Technology.

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki ma najdłuższą historię i najbogatsze tradycje spośród wszystkich wydziałów Politechniki Częstochowskiej. Powstał w 1949 roku, wraz z utworzeniem Uczelni. Od początku istnienia jego mury opuściło ponad 15 500 magistrów inżynierów i inżynierów. Wydział wypromował dotąd 323 doktorów i 55 doktorów habilitowanych nauk technicznych.

Wydział to połączenie wyspecjalizowanej kadry naukowej, posiadającej bogate doświadczenie w dostarczaniu usług sieciowych oraz nowoczesnej infrastruktury. Studentom udostępniamy nowe laboratoria, oprogramowanie, sprzęt, a jeszcze w tym roku zakończymy wielką modernizację segmentu Informatycznego - mówi prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol, Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki. Tworzymy ofertę edukacyjną dostosowaną do potrzeb rynku pracy. Dokładamy starań, by nasi absolwenci szybko znaleźli zatrudnienie, byli wartościowymi pracownikami i pięli się po szczeblach kariery. Dlatego właśnie od nowego roku akademickiego wraz z Cyberoam powołaliśmy do życia Akademię Bezpieczeństwa Cyberoam - dodaje.

Cyberoam to działający w ponad 125 krajach producent zaawansowanych rozwiązań do zintegrowanej ochrony sieci. Dostarcza narzędzia działające w oparciu o tożsamość użytkowników, które oferują kompleksową ochronę przed istniejącymi i potencjalnymi zagrożeniami płynącymi z Internetu, w tym m.in. złośliwym oprogramowaniem, spamem, phishingiem i atakami cyberprzestępców. We współpracy z uczelniami wyższymi na całym świecie Cyberoam organizuje program edukacyjny pod nazwą Akademia Bezpieczeństwa. Politechnika Częstochowska będzie pierwszą polską uczelnią, która weźmie udział w programie. Od strony technicznej Akademię wesprze Platynowy Partner Cyberoam, firma Tritech System Technology.

Firma Cyberoam jest nam dobrze znana. Mamy pozytywne doświadczenia w korzystaniu z urządzeń z jej oferty, dlatego tym bardziej cieszy nas, że właśnie nasz wydział został wybrany jako miejsce, gdzie wystartuje pierwsza polska Akademia Bezpieczeństwa, a nasi studenci będą mogli korzystać z wiedzy i doświadczeń wiodącej firmy zajmującej się branżą związaną z szeroko pojętym bezpieczeństwem sieci - dodaje dr hab. inż. Norbert Sczygiol, Dziekan Wydziału.

Kurs Cyberoam to nie kolejna dawka wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim zajęcia praktyczne. Studenci będą mogli korzystać z dedykowanych, bogato wyposażonych laboratoriów, posiadających fizyczne urządzenia sieciowe, wielofunkcyjne zapory sieciowe i wirtualne środowisko informatyczne, przeznaczone dla każdego uczestnika. Studenci będą mieli styczność z urządzeniami pracującymi w realnych środowiskach, a doświadczenie zdobędą w oparciu o realne przypadki występujące w środowiskach produkcyjnych. Każdy otrzyma też materiały dydaktyczne, dostępne również na urządzenia mobilne oraz będzie miał dostęp do portalu szkoleniowego, zawierającego bazę wiedzy w zakresie bezpieczeństwa sieci.

Bezpieczeństwo sieci to jedna z kluczowych potrzeb XXI wieku. Coraz bardziej złożone zagrożenia i ich skala wymuszają stałe podnoszenie kompetencji i zwiększanie "know-how" dotyczącego zabezpieczeń. Konieczne jest tworzenie infrastruktury, a za tym zawsze idzie szkolenie specjalistów - komentuje Paweł Śmigielski, Country Channel Manager Cyberoam. Zdajemy sobie sprawę, że najważniejsza jest praktyka, stąd realizowany przez nas program certyfikacyjny i powołanie Akademii. W jej ramach kładziemy duży nacisk na praktyczne umiejętności konfiguracji i zarządzania rozwiązaniami klasy UTM do zabezpieczania sieci - dodaje.

Oferta Akademii Bezpieczeństwa Cyberoam dostępna jest dla wszystkich studentów studiów magisterskich na kierunku Informatyka, wybierających specjalność Sieciowe technologie informacyjne lub Zintegrowane systemy zarządzania i analizy danych. Kurs w ramach Akademii realizowany jest w zakresie zajęć dydaktycznych w wymiarze 60 godzin zajęć laboratoryjnych i 30 godzin wykładów podzielonych na dwa semestry. Po jego zakończeniu studenci mogę bezpłatnie ubiegać się o uzyskanie certyfikatu CCNSP. Jest to pierwszy etap certyfikacji, jaki specjalistom IT oferuje Cyberoam, podnosząc tym samym wartość absolwentów na rynku pracy.

Studia na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej to okazja, żeby bezpłatnie skorzystać z tej oferty, a tym samym podnieść swoje notowania na rynku pracy.

O Politechnice Częstochowskiej

data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:01:50
Komentarze
 
Polityka Prywatności