Na Uniwersytecie Śląskim startuje Akademia Bezpieczeństwa Cyberoam

Akademia Bezpieczeństwa, program edukacyjny organizowany przez Cyberoam we współpracy z uczelniami wyższymi na całym świecie, zawitał także do Polski. Po debiucie na Politechnice Częstochowskiej, druga odsłona projektu startuje na Uniwersytecie Śląskim. Już od października 2015 roku studenci Instytutu Informatyki na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach będą mogli czerpać z wiedzy i doświadczeń wiodącej firmy zajmującej się szeroko pojętym bezpieczeństwem sieci. Partnerem technologicznym projektu jest firma Tritech System Technology.

Firma Cyberoam, producent zaawansowanych rozwiązań do zintegrowanej ochrony sieci, bazuje na doświadczeniu zdobytym w ponad 125 krajach. Dostarcza narzędzia działające w oparciu o tożsamość użytkowników, które oferują kompleksową ochronę przed istniejącymi i potencjalnymi zagrożeniami płynącymi z Internetu, w tym m.in. złośliwym oprogramowaniem, spamem, phishingiem i atakami cyberprzestępców. Projekt edukacyjny, określany mianem Akademii Bezpieczeństwa, Cyberoam realizuje na uczelniach europejskich, azjatyckich, a także w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Meksyku. Rok akademicki 2015/2016 będzie pierwszym, kiedy z kursu Cyberoam będą mogli skorzystać polscy studenci.

Bezpieczeństwo sieci to jedna z kluczowych potrzeb XXI wieku. W ślad za nią podąża potrzeba zwiększania "know-how" dotyczącego zabezpieczeń, umiejętność doboru odpowiedniej infrastruktury, a przede wszystkim odpowiednie szkolenia specjalistów zajmujących się ochroną sieci. Nasz program jest właśnie odpowiedzią na potrzebę edukacji przyszłych administratorów bezpieczeństwa sieci. Najważniejsza jest praktyka, stąd duży nacisk podczas kursu kładziemy na praktyczne umiejętności konfiguracji i zarządzania zintegrowanymi rozwiązaniami do ochrony sieci - komentuje Paweł Śmigielski, Country Channel Manager Cyberoam. Od strony technicznej Akademię wspiera Platynowy Partner Cyberoam, firma Tritech System Technology, która współpracuje z Uniwersytetem Śląskim. Niewykluczone, że w najbliższym czasie projekt zostanie uruchomiony także w innych miastach - dodaje.

W ramach kursu studenci będą mieli dostęp do dedykowanych laboratoriów bezpieczeństwa sieci, wyposażonych w rozwiązania klasy UTM/NGFW oraz wirtualne środowisko informatyczne przeznaczone dla każdego studenta. Organizacja szkoleń zapewni uczestnikom styczność z takimi samymi urządzeniami, jak te wdrażane u klientów końcowych oraz pozwoli na kształcenie w oparciu o realne przypadki tzw. case studies. Dla każdego uczestnika kursu przygotowano materiały dydaktyczne oraz dostęp do portalu szkoleniowego, zawierającego bazę wiedzy w zakresie bezpieczeństwa sieci.

W Instytucie Informatyki w Zakładzie Systemów Komputerowych kształcą się specjaliści inżynierowie informatycy. Wydział dokłada starań, aby absolwenci uzyskiwali dobre wykształcenie specjalistyczne, ułatwiające zdobycie pracy. Staramy się dostosowywać ofertę do rosnących potrzeb rynku, czego wyrazem jest m.in. współpraca z Cyberoam - mówi dr hab. Piotr Porwik prof. UŚ, Prodziekan ds. Naukowych i Studenckich

Bezpłatny kurs realizowany będzie w ramach zajęć dydaktycznych. Po jego zakończeniu studenci mogą bezpłatnie ubiegać się o uzyskanie certyfikatu CCNSP. Jest to pierwszy etap certyfikacji, jaki specjalistom IT oferuje Cyberoam, podnosząc tym samym kompetencje absolwentów na rynku pracy.

O UŚ


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:01:07
Komentarze
 
Polityka Prywatności