Jedne studia – dwa dyplomy: finanse w Polsce i w Portugalii

Akademia Leona Koźmińskiego podpisała umowę z Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Porto, która pozwala studentom obu uczelni na uzyskanie dwóch dyplomów studiów magisterskich z finansów. Już od najbliższego roku akademickiego najlepsi studenci studiów drugiego stopnia z finansów wykładanych po angielsku zarówno w ALK ,jak i w Porto będą mogli przenieść się na cały rok do drugiego kraju, by kontynuować naukę.

Programy typu dual degree są bardzo atrakcyjne dla studentów nie tylko ze względu na poznanie nowego środowiska akademickiego i doświadczenie różnic kulturowych. Głównym ich atutem jest koncentrowanie się na nauce przedmiotów kierunkowych w obu uczelniach. Dlatego ważnym elementem każdego takiego projektu jest wcześniejsze uzgodnienie programów nauczania, aby uniknąć dublowania się przedmiotów - mówi prof. Grzegorz Mazurek, prorektor Akademii Leona Koźmińskiego ds. Współpracy z Zagranicą. Właśnie z powodu różnic programowych polscy studenci spędza w Porto drugi i trzeci semestr, a portugalscy studenci na ALK dwa ostatnie semestry studiów magisterskich.

Finanse na Uniwersytecie Porto znajdują się w krajowej czołówce, przy czym są to studia bardziej nastawione na teorię niż nasze. U nas, w Koźmińskim więcej czasu poświęcamy na studia przypadków i praktyczne zagadnienia. Dlatego oba programy świetnie się uzupełniają - mówi dr Paweł Mielcarz, opiekun studiów angielskojęzycznych z finansów w ALK.

Warszawska uczelnia ma długoletnie doświadczenie w projektach partnerskich z zagranicznymi uczelniami, kończących się podwójnymi dyplomami. Najdłużej działa program współpracy z Uniwersytetem Bradford, który cieszy się zainteresowaniem studentów dzięki szansie uzyskania brytyjskiego dyplomu magistra zarządzania. Podwójny dyplom magisterski z zarządzania mogą również otrzymać studenci ALK, którym uda się zakwalifikować do wspólnych programów z Grenoble School of Management, Uniwersytetem Lancaster lub z Uniwersytetem Katolickim w Lizbonie.

Współpraca z Uniwersytetem Porto po raz pierwszy daje taką możliwość studentom kierunku finanse i rachunkowość. Liczba miejsc w programach double degree jest ograniczona, a warunkiem do zakwalifikowania się są bardzo dobre wyniki w nauce.

Akademia Leona Koźmińskiego jest atrakcyjnym partnerem dla Uniwersytetu Porto. W światowym rankingu najlepszych kierunków magisterskich z finansów "Financial Times" sklasyfikował ALK na wysokim, 18. miejscu. Finanse w Koźmińskim cieszą się bardzo dobrą opinią w kraju ze względu na perspektywy zatrudnienia absolwentów i ich kariery. Obecnie w ramach studiów magisterskich angielskojęzycznych na tym kierunku istnieją trzy specjalności: przeciwdziałanie praniu pieniędzy (tzw. AML), której partnerem jest Citibank, finanse przedsiębiorstw - w partnerstwie z KGHM, oraz rachunkowość i sprawozdawczość finansowa.

Zagraniczne uczelnie partnerskie wysoko cenią współpracę z Akademią Leona Koźmińskiego ze względu na jej przynależność do elitarnego klubu zaledwie 73 uczelni na świecie posiadających trzy najważniejsze akredytacje międzynarodowe EQUIS, AACSB i AMBA.

Więcej o programie studiów magisterskich z finansów:

w Akademii Leona Koźmińskiego: http://www.kozminski.edu.pl/masterfinance/

i na Uniwersytecie Porto: http://info.fep.up.pt/en/gca/index.php?id=187&preview=1


Akademia Leona Koźmińskiego jest wyższą uczelnią o szerokim profilu biznesowym, posiadającą pełne uprawnienia akademickie. Jest jedyną uczelnią w Polce, która posiada akredytacje międzynarodowe: AACSB, EQUIS, AMBA i CEEMAN; ma też ocenę wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kierunków zarządzanie, prawo i administracja. Według rankingów krajowych oraz międzynarodowych jest najlepszą polską uczelnią biznesową i liderem kształcenia menedżerskiego w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest też najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce - studiuje w niej tysiąc obcokrajowców reprezentujących ponad 60 narodowości. Na studiach licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych kształci 8000 osób.

O ALK


data ostatniej modyfikacji: 2016-02-08 12:08:46
Komentarze
 
Polityka Prywatności