Poznajemy kierunki - Prawo medyczne na studiach podyplomowych

Tag: prawo

Wg wiki prawo medyczne to zespół norm prawnych z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego, karnego oraz procedur regulujących prawa i obowiązki pacjenta, lekarza (w tym też lekarza dentysty), pielęgniarki, diagnosty laboratoryjnego i innych pracowników ochrony zdrowia. Prawo opisuje też sposób funkcjonowania zakładów opieki zdrowotnej i innych podmiotów świadczących usługi medyczne.

Społeczna Akademia Nauk wprowadziła niedawno Prawo medyczne do swojej oferty. Celem studiów na tej uczelni jest przekazanie wiedzy teoretycznej z zakresu prawa związanego z ochroną zdrowia. Uzyskanie wiedzy teoretycznej stanowi podstawę do prawidłowego i bezpiecznego wykonywania zawodu medycznego i funkcjonowania podmiotów leczniczych, a także jest punktem wyjścia do nabycia umiejętności praktycznych niezbędnych do autonomicznego działania w obszarach związanych z prezentowaną tematyką.

Celem studiów Prawo medyczne i bioetyka na Uniwersytecie Jagiellońskim jest przedstawienie sposobu funkcjonowania i finansowania systemu ochrony zdrowia w Polsce, praw i obowiązków pacjentów oraz pracowników ochrony zdrowia, a także zasad ich odpowiedzialności karnej, cywilnej i zawodowej.

Po ukończeniu Studiów Prawa Medycznego i Bioetyki na Uniwersytecie Wrocławskim absolwent nabędzie umiejętności istotne dla prawidłowego wykonywania zawodów medycznych i prawniczych w związku z zagadnieniami medycznymi. Przede wszystkim będzie świadomy interdyscyplinarnych i wielowymiarowych związków między zjawiskami prawnymi, a medycznymi i deontologicznymi oraz społecznymi. Będzie też posiadał umiejętność rozwiązywania problemów wymagających zastosowania szczegółowej wiedzy prawniczej i etycznej pozostającej w związku z medycyną, biomedycyna, biotechnologią i bioetyką.

Absolwent studiów podyplomowych „Prawo medyczne” w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie jest przygotowany do realizacji prawnych i administracyjnych zadań z zakresu ochrony zdrowia, kierowania i zarządzania instytucjami i placówkami ochrony zdrowia.

Poniżej przedstawiamy linki do przykładowych uczelni, które prowadzą studia podyplomowe Prawo medyczne:

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku - Wydział Ekonomii i Zarządzania w Gdyni

Uniwersytet Wrocławski

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

Społeczna Akademia Nauk


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 19:43:42
Komentarze
Ostatnie:
5.08.2016 10:58
Dodał(a): ~Ewa
Prawo medyczne brzmi ciekawie. Poczytam o tym trochę, bo akurat będę studiować medycynę na Słowacji dzięki firmie Perfect, warto byłoby wiedzieć coś na ten temat.
 
Polityka Prywatności