Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Studia - artykuły

Program MBA prowadzony w Szkole Biznesu PW zajął trzecie miejsce w rankingu Perspektyw

Fundacja Edukacyjna Perspektywy oceniła programy MBA prowadzone na polskich uczelniach. Studia prowadzone w Szkole Biznesu na Politechnice Warszawskiej uplasowały się na trzecim miejscu. Najlepiej w tym zakresie kształcą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

SGH po raz drugi z rzędu zajęło najwyższą pozycję w rankingu. Doceniono organizowane przez tę uczelnię studia Canadian Executive MBA (CEMBA). Drugie miejsce zajął program emba@uw - Executive MBA prowadzony na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo - Akademia Leona Koźmińskiego z programem Executive MBA i Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej z programem Executive MBA Katalyst.

W rankingu oceniono 36 programów MBA prowadzonych w Polsce. Podczas przygotowywania rankingu oceniano m.in. kadrę dydaktyczną programu, merytoryczne cechy programu czy preferencje pracodawców. Organizatorzy studiów MBA wypełniali także ankietę dotyczącą programów. Przeprowadzono również badanie absolwentów - których pytano, jaki wpływ na ich zawodowe losy miało ukończenie studiów MBA.

Pełne wyniki rankingu na stronie Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.


O programie Executive MBA Katalyst

data ostatniej modyfikacji: 2016-12-19 11:47:38
Komentarze
Ostatnie:
22.12.2016 13:09
Dodał(a): ~Seweryn Gajdek - MBA Portal
(IP: 89.68.5.*)
Sklasyfikowanie programu MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej na podium tegorocznej edycji Rankingu MBA Perspektyw nie jest dużym zaskoczeniem. To uznany program szkoły, która ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu studiów MBA. Początki każdego programu ze zwycięskiej trójki sięgają co najmniej pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych, a w przypadku programu MBA w Akademii Leona Koźmińskiego nawet końca lat osiemdziesiątych. Dwie i pół dekady to dużo czasu na wypuszczenie na rynek grona zadowolonych i odnoszących sukcesy absolwentów oraz ugruntowanie pozycji w opiniach pracodawców. Fakt, że mamy takie studia w naszym kraju z pewnością cieszy. Przy tej okazji warto pamiętać też o nowych programach MBA nieujętych w rankingu, których oferta jest często bardzo ciekawa a prowadzenie studiów innowacyjne. Aktualne informacje o wszystkich programach MBA dostępnych w Polsce publikuje www.MBAPortal.pl

Przegląd uczelni
w Polsce
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą
ATAS_220.jpg