Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Studia - artykuły

Prof. Marek Ogiela otrzymał prestiżowe wyróżnienie Fellow Member

Logo AGH

Prof. dr hab. Marek Ogiela z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej otrzymał prestiżowe wyróżnienie Fellow Member w amerykańskim towarzystwie SPIE (International Society for Optical Engineering). Wśród 71 laureatów, którzy w tym roku otrzymali tą zaszczytną godność, prof. Marek Ogiela jest jedynym naukowcem z Polski.

Towarzystwo SPIE to międzynarodowa organizacja z siedzibą w Bellingham w Stanach Zjednoczonych, zajmująca się optyką i fotoniką, która powstała w 1955 roku. Obecnie organizacja liczy ponad 260 000 członków z ponad 160 krajów świata.

W ciągu ponad 60-letniej działalności SPIE, wyróżnienie Fellow Member otrzymało łącznie ponad 1000 uczonych. Wśród 71 laureatów, którzy w tym roku otrzymali tą zaszczytną godność, prof. Marek Ogiela jest jedynym naukowcem z Polski.

Dotychczas w tym zaszczytnym gronie znalazło się tylko dziewięciu naukowców z polskimi afiliacjami (ośmiu z Warszawy i jeden z Wrocławia). Prof. Marek Ogiela jest dziesiątym Polakiem, który został uhonorowanym tym wyróżnieniem i jednocześnie pierwszym naukowcem z Krakowa.

Informację o nowo nominowanych członkach do statusu Fellow w roku 2017 można znaleźć na stronie: www.spie.org


data ostatniej modyfikacji: 2017-01-09 16:40:44
Komentarze

Przegląd uczelni
w Polsce
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą
ATAS_220.jpg