Studia - artykuły

tag
Przed studentami kolejny semestr nauki. Kolokwia, zaliczenia, egzaminy oraz wystąpienia publiczne to nieuniknione elementy studiowania. Jak opanować stres i zwiększyć efektywności nauki? W celu poprawy koncentracji, wydłużenia okresu czuwania i zmniejszenia uczucia senności studenci poszukują zarówno produktów spożywczych, jak i suplementów diety, które zawierają aktywne biologicznie substancje, wywierające pobudzający wpływ na organizm człowieka.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiła nowy kierunek studiów: jest to Architektura I i II stopnia.
Trwa rekrutacja na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W roku akademickim 2023/2024 kandydaci mogą wybierać spośród 43 kierunków kształcenia. Wśród nich 12 można studiować w języku angielskim. Dodatkowym bonusem dla osób z Polski jest możliwość bezpłatnego studiowania po angielsku.
1 czerwca wystartowała rekrutacja na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
SGGW odgrywa kluczową rolę w promowaniu prawidłowego rozwoju w zakresie ochrony środowiska i racjonalnego wykorzystania jego zasobów. Realizacja działań pro środowiskowych przyczynia się nie tylko do ochrony tego środowiska, ale także jest formą praktycznej edukacji społeczności akademickiej i społeczeństwa.
Dzięki współpracy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z T-Mobile Polska na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie powstanie inteligentna infrastruktura badawcza pozwalająca na zdalne zarządzanie i szczegółowy monitoring upraw.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to najstarsza uczelnia przyrodniczo-rolnicza w Polsce. Oferuje 41 zróżnicowanych kierunków studiów (w tym 11 prowadzonych w języku angielskim) – od weterynarii, zootechniki i architektury krajobrazu, przez dietetykę, technologię żywności i żywienie człowieka oraz organic agriculture and food production, po ekonomię, zarządzanie i logistykę. Kształci blisko 16 tys. studentów na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych, podyplomowych i w Szkole Doktorskiej. Uczelnia na bieżąco dostosowuje swoją ofertę edukacyjną do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku pracy. Na tegorocznych kandydatów czekają nowe kierunki.
Prof. dr hab. Hazem M. Kalaji z Instytutu Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego został sklasyfikowany na trzeciej pozycji w Polsce w Rankingu 1000 najlepszych naukowców w dziedzinie nauk o roślinach i agronomii w 2022 roku. Wyniki opublikowała platforma naukowa Research.com.
Centrum Medycyny Translacyjnej SGGW (CMT-SGGW) to pierwszy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych tego typu ośrodków na świecie, wyposażony w unikatową, niezwykle zaawansowaną technologicznie infrastrukturę badawczą.
Hug the Nature to projekt, który powstał w w ramach działalności Koła Odpowiedzialnego Biznesu Enactus SGGW.
W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego powstał nowy wydział, a dwa zmieniły nazwy. Od nowego roku akademickiego studenci rozpoczną zajęcia na nowym Wydziale Biologii i Biotechnologii oraz Wydziale Rolnictwa i Ekologii, a także Wydziale Ogrodniczym.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to najstarsza i najlepsza uczelnia przyrodniczo-rolnicza w Polsce. Kształci blisko 16 tys. studentów na 40 kierunkach studiów (w tym 9 prowadzonych w języku angielskim) – od weterynarii i architektury krajobrazu, przez ekonomię i informatykę, po dietetykę i organic agriculture and food production. Tegoroczna rekrutacja rozpoczyna się 7 czerwca.
Zmienione godło, nowa paleta barw, autorskie czcionki, grafika nawiązująca do charakteru uczelni, nowe strony internetowe – to tylko część elementów Systemu Identyfikacji Wizualnej SGGW, który uczelnia zaprezentuje w najbliższy wtorek. W tym terminie ruszają także Wirtualne Dni Otwarte dla kandydatów na studia.
Profesor Magdalena Król z Instytutu Biologii SGGW została wyróżniona Nagrodą Kryształowej Brukselki 2020 w kategorii Nagroda Indywidualna. Nagroda Kryształowej Brukselki przyznawana jest przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE od 2001 roku za sukcesy w Programach Ramowych Badań i Innowacji Unii Europejskiej.
Profesor Hazem M. Kalaji z Katedry Fizjologii Roślin Instytutu Biologii SGGW jako jeden z czwórki polskich naukowców znalazł się na liście najczęściej cytowanych akademików. Listę publikuje Web of Science.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zajęła wysokie pozycje w rankingu najlepszych światowych uniwersytetów. Najlepsze wyniki SGGW osiągnęła w kategoriach: nauki rolnicze, środowisko/ekologia oraz nauki o roślinach i zwierzętach.
Nie słabnie zainteresowanie studiami w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Już podczas pierwszego etapu rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie zarejestrowało się ponad 10 tysięcy kandydatek i kandydatów, o czterysta więcej niż w roku ubiegłym. Najbardziej popularne kierunki to: finanse i rachunkowość, informatyka, dietetyka, weterynaria oraz zarządzanie.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie została liderem wśród uczelni rolniczych w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020
30 czerwca 2020 roku kolegium elektorów wybrało 22. rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, którym został prof. dr hab. Michał Jerzy Zasada. Czteroletnia kadencja nowych władz rektorskich rozpocznie się 1 września.
Od 1 lipca startuje rejestracja na studia w Systemie Obsługi Kandydatów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności