Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Wszystkie pytania i odpowiedzi

Dział
Nick: Alicja
Jestem studentką V roku. Mój ojciec od kilku lat nie płaci zasądzonych alimentów. Nie ma stałych dochodów. Posiada jednak dom i samochód. Czy mam prawo do ubiegania się o prawa do jego majątku?
Uczelnia: UMK
Nick: kasia
Mam małoletnią córkę, na którą mam zasądzone alimenty. Właśnie dostałam rozwód i chcę powrócić do
nazwiska panieńskiego czy mogę również córce nadać moje panieńskie nazwisko? Czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na alimennty?
uczelnia: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie
Nick: cheese
Pobieram rente po obojgu rodzicach.Obecnie studiuje dziennie ale od
przyszlego semestru mam zamiar rozpoczac studia zaocznie i (o
ile to mozliwe podjac prace) czy w takim przypadku renta zastanie mi
zatrzymana???
Uczelnia: Poltechnika Częstochowska
Nick: Pawel
Czy student uczacy sie w normalnym trybie dziennym na panstwowej uczelni, moze otrzymac status bezrobotnego?
Uczelnia: Politechnika Opolska
Nick: Jowita
Jestem studentką pierwszego roku na studiach stacjonarnych, dotychczas o podwyższenie alimentów występowała w moim imieniu mama. Czy w obecnej sytuacji, gdy jestem już osobą pełnoletnią, muszę sama wystąpić do Sądu o podwyższenie alimentów czy może uczynić to mama składając jeden pozew w którym będzie wnosić o podwyższenie alimentów dla mojej niepełnoletniej siostry i dla mnie jako osoby pełnoletniej, studiującej zamieszkującej wspólnie z mamą i siostrą, czy muszą być złożone dwa oddzielne pozwy, 1- powód mama; 2-powód- ja? Czy w przypadku złożenia wspólnego pozwu musiałabym udzielić mamie pełnomocnictwa i na czym by to polegało?
Uczelnia: Akademia im. Jana Długosza
Wydział: Biotechnologia
Nick: miras
Mam zasadzone alimenty w wysokości 250zł, które płaciłem regularnie. Od wypadku, któremu uległem (czyli lipca 2005r.) nie place ze względu na to, że wysokość zasiłku rehabilitacyjnego wynosi 200 zł. Co robić w takiej sytuacji, bo dług cały czas rośnie, a nie jestem w stanie go spłacić?
Uczelnia: SGGW
Wydział: Architektura Krajobrazu
Nick: kama397
Witam. Jestem panną i mam dwoje dzieci. Ja zajmuje się opieką nad dziećmi i nigdzie nie pracuję.
Ich ojciec mieszka ze mną, ale od dwóch lat jest alkoholikiem i przynosi do domu coraz mniej pieniędzy a niekiedy wcale. Pieniądze zarobione przez siebie przeznacza na alkohol i panie lekkich obyczajów. Czy mogę ubiegać się od niego o alimenty na dzieci? Dodam, że ma on ze wcześniejszych 2 małżeństw trójkę dzieci. Czy ma to jakieś znaczenie, ile on ma dzieci i czy pomimo to, że nie byliśmy i nie jesteśmy małżeństwem mogę się starać o alimenty?
Uczelnia: UMCS
Wydział: chemia
Nick: Ewka
Pytanie:
Mam córeczkę która ma 10 lat. Jej ojcem jest Jan ale on tylko uznał ją jako swoją córkę zaraz po porodzie, bo jest do teraz moim mężem, choć od ok. 15 lat żyjemy w separacji. Prawdziwym jej ojcem jest Heniek. Chcę domagać się alimentów, ponieważ jestem w bardzo trudnej sytuacji, ale ojciec który uznał ją za swoją córkę mówi, że nie da na nią ani grosza, bo to nie jego dziecko. Ale przecież ją uznał. Dominika (tak ma na imię córka) uczy sie w dwóch szkołach - w 3 klasie SP i w 3 klasie Szkoły Muzycznej. Potrzebuję pieniędzy aby moje dziecko mogło sie rozwijać, ale nie wiem co robić. Czy mój mąż Jan może w sądzie odmówić alimentów np. chcąc testu DNA ?
Nick: Rafał Książek
Pytanie:
Witam,
Od kilku lat moja matka płaci składkę na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych do ZUS. Jednak jak ostatnio się domyśliłem, nie powinna. Otóż nie jest pracodawcą w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych (Dz.U. 2002 r., Nr 9, poz. 85 z późn. zm). Taka jest moja jak i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, interperetacja. Czy matka może teraz domagać się od ZUSu zwrotu niesłusznie naliczanych składek?
Uczelnia: Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu
Wydział: Instytut Dziennikarstwa
Nick: Syo
Pytanie:
Dziewczyna z którą mam dziecko pozwała mnie o alimenty w wysokości 700 zł, do tej pory płaciłem dobrowolnie 400 zł a póżniej 360 zł miesięcznie. Potwierdzenia o opłacie alimentów mam od matki dziecka pisemne, comiesięczne. W chwili obecnej jestem żonaty z inną kobietą, z którą planuję mieć dziecko. Matka dziecka twierdzi, ze moim obowiązkiem jest płacić na całe utrzymanie dziecka (przedszkole, zajęcia dodatkowe, ubiór itp.) wiec wyznaczyła kwotę 700zł. Czy matka dziecka w tej sytuacji ma się nie dokładać do edukacji itp? Bo za 700 zł, o które zostałem pozwany wyliczyła całe utrzymanie dziecka. Dziecko regularnie przebywa u mnie od piątku do niedzieli, gdzie dodatkowo wydaję na jedzenie, \"przyjemności\" dziecka i dodatkowo opłacam j. angielski w przedszkolu z własnej inicjtywy. Czy mam prawo ubiegać się o dziecko i alimenty od matki, która często nie ma czasu dla dziecka i oddaje dziecko babce?
Jeśli nie ma już sądu alimentacyjnego, ile mogą mi przyznać alimentów na dziecko? I od czego to zależy?
Nick: student
Pytanie:
Mam pytanie. Obecnie studiuję na studiach licencjackich na trzecim roku i skończę je w czerwcu, jednak chciałbym kontynuować naukę na innej uczelni na studiach magisterskich uzupełniających. Sprawa dotyczy tego, że pobieram rentę rodzinną po zmarłym ojcu i za rok w maju skończę 25 lat, a więc i prawo do renty. Kończyłbym wtedy I rok studiów magisterskich. Czy prawnie renta mogłaby mi zostać przedłużona do zakończenia studiów a więc II roku?
Uczelnia: WSTH
Wydział: Turystyka
Nick: Marcin Orysiak
Pytanie:
Aplikuję na stanowisko podinspektora w Urzędzie Marszałkowskim. Z tego co wiem to osoba z wyższym wykształceniem musi mieć 2 lata stażu pracy.
Pytanie brzmi co można zaliczyć jako staż pracy?
Pracowałem 1 rok na umowę o pracę i 6 miesięcy na umowy zlecenia. Miałem 3 miesięczne darmowe praktyki studenckie. Obecnie jestem od 3 miesięcy zarejestrowanym bezrobotnym. Czy do stażu pracy mogę wliczyć 5 lat studiów magisterskich? Czy to wystarczy aby spełnić wymagania na powyższe stanowisko?
Uczelnia: SGH
Wydział: ZiM II
Nick: Dominika Witkowska
Pytanie:
W czerwcu wyjechałam do Anglii w poszukiwaniu pracy na okres wakacji. W tym czasie pobierałam rentę rodzinną po zmarłym ojcu. W połowie lipca (w tym miesiącu nie przekroczyłam sumy, jaką można dorobić do renty rodzinnej) dostałam stałą pracę i po upływie wakacji postanowiłam zostać w Anglii na stałe. Z renty rodzinnej zrezygnowałam dopiero przy pierwszej wizycie w Polsce we wrześniu oraz złożyłam oświadczenie w Urzędzie Skarbowym, że ośrodek moich interesów życiowych zostaje przeniesiony do Anglii. Czy muszę zwracać rentę za ten okres? Czy mogę rozliczyć się w Polsce jedynie z renty rodzinnej?
Uczelnia: GWSH
Wydział: Zarządzanie i Marketing
Nick: Zuzia
Pytanie:
Mam 21 lat i studiuję w systemie zaocznym, nie pracuje. Mój ojciec przestał płacić zasądzone mu alimenty więc złożyłam sprawę do sądu. Sąd wydał wyrok i nadał mu rygor wykonalności. Czy powinnam zgłosić się z wyrokiem do komornika? Pomimo, że ojciec złożył apelację? Czy może on żądać pokrycia przeze mnie kosztów sprawy w związku z jego apelacją?
Uczelnia: MWSHP
Nick: Natalia1000
Pytanie:
Jestem studentką I roku. Po sesji będę miała zajęcia tylko jeden dzień w tygodniu (studia wieczorowe). Chce podjąć pracę bądź jakąś praktykę. Czy mam się zarejestrować jako osoba bezrobotna? Jakie to niesie za sobą skutki, jeśli niesie? Proszę o pomoc, co mam w danej sytuacji zrobić, co jest korzystne najbardziej dla studenta?
Uczelnia: UW
Wydział: WPIA
Nick: Iza
Pytanie:
Pracowałam w sezonowo w Wielkiej Brytanii w 2004 i 2005. Nie potrącano mi tam podatku gdyż wypełniłam deklarację studencką zapewniającą, że jest to tylko praca sezonowa i na pewno nie przekroczę kwoty wolnej od podatku. Czy w takim przypadku muszę zapłacić podatek w Polsce od całego uzyskanego dochodu w Wielkiej Brytanii, gdy nie potrącano mi tam podatku? Jak fiskus może dowiedzieć się o moich dochodach za granicą skoro nie uzyskuję dochodów w Polsce? Co mi grozi za niezłożenie deklaracji o uzyskanych dochodach za granicą?
Uczelnia: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Wydział: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania
Nick: Marika
Pytanie:
Jestem studentką pierwszego roku studiów zaocznych (semestr kosztuje 1490 zł). Obecnie jestem na stażu i otrzymuję wynagrodzenie w kwocie 460 zł miesięcznie. Mam przyznane przez sąd, że ojciec będzie mi płacił 120 zł miesięcznie. Dwa lata temu chciałam złożyć pozew do sądu o podwyższenie alimentów, ale dogadaliśmy się i sam mi płacił 200 zł, aż do teraz. Za styczeń nie przysłał mi pieniążków. Moja mama jest długotrwale bezrobotna, mój ojczym też nigdzie nie pracuje. Mam również siostrę która uczy się w gimnazjum. Mój tata ma wysokie dochody, ma swój własny sklep. Chciałam się zapytać czy należą się mi alimenty, jeśli jestem studentką studiów zaocznych i mam staż jeszcze 3 miesiące, a jeśli się należą, to chciałam się zapytać czy mogę napisać o podwyżkę alimentów.
Uczelnia: Wyższa Szkoła Pedagogiczna
Wydział: Politologia
Nick: Marika
Pytanie:
Jestem studentką pierwszego roku studiów zaocznych (semestr kosztuje 1490 zł). Obecnie jestem na stażu i otrzymuję wynagrodzenie w kwocie 460 zł miesięcznie. Mam przyznane przez sąd, że ojciec będzie mi płacił 120 zł miesięcznie. Dwa lata temu chciałam złożyć pozew do sądu o podwyższenie alimentów, ale dogadaliśmy się i sam mi płacił 200 zł, aż do teraz. Za styczeń nie przysłał mi pieniążków. Moja mama jest długotrwale bezrobotna, mój ojczym też nigdzie nie pracuje. Mam również siostrę która uczy się w gimnazjum. Mój tata ma wysokie dochody, ma swój własny sklep. Chciałam się zapytać czy należą się mi alimenty, jeśli jestem studentką studiów zaocznych i mam staż jeszcze 3 miesiące, a jeśli się należą, to chciałam się zapytać czy mogę napisać o podwyżkę alimentów.
Uczelnia: Wyższa Szkoła Pedagogiczna
Wydział: Politologia
Nick: Markus
Pytanie:
Witam, jestem studentem 1 roku studiów na publicznej wyższej uczelni realizując zaoczny tok nauczania. Ponadto podejmuje pracę na umowę zlecenie. Mój pracodawca zalecił mi donieść zaświadczenie z Uczelni o uczęszczaniu na studia. Wynikiem tego wszystkie ubezpieczenie społeczne, zdrowotne itp. które widniały na mojej umowie przyjęły wartość 0 (zero), a równowartość ich poprzednich wartości zwiększyły wartość mojego wynagrodzenie netto. I tu tkwi moje pytanie: czy aby dobrze postąpiłem? W takim razie przez kogo jestem teraz ubezpieczony, bo od pracodawcy dostałem informacje, że uczelnia mnie teraz ubezpiecza.
Proszę odpowiedź
Uczelnia: Akademia Ekonomiczna
Nick: Radosna
Pytanie
Witam! Jestem tegoroczna absolwentka PWR i nigdy wcześniej nie miałam potrzeby rozliczać się z Urzędem Skarbowym, stąd moje pytanie odnośnie rozliczenia. Mianowicie w 2005 roku pracowałam w okresie styczeń-maj w banku. Miałam umowę o prace i moje dochody wyniosły ok. 2400 zł, z czego koszty uzyskania dochodu ok. 400 zł.
Proszę mi napisać, czy będąc wtedy studentką i mając umowę o pracę mogę starać się o zwrot zaliczek i na jakim picie. Zwłaszcza ze moje dochody były niższe niż ustawowe 2700 zł).
Z góry dziekuję serdecznie za poswięcony czas!
Nick: arielka
Pytanie:
Czy mogę zapisać się do urzędu pracy i zrobić staż, gdy pobieram rentę rodzinną w kwocie 312 zł i czy renta nie zostanie mi odebrana?
Uczelnia: państwowa wyższa szkoła zawodowa
Wydział: zarządzanie i marketing
Nick: Marta
Pytanie:
Proszę o pomoc mam 20 lat w tym roku kończę maturę i w lipcu urodzę dziecko. Chce żeby dziecko miało moje nazwisko ale nie wiem czy to nie będzie przeszkoda aby osądzić ojca dziecka o alimenty. Czy mogę prosić o pomoc i wyjaśnienie mi co będę musiała zrobić żeby otrzymać alimenty od ojca dziecka, czy to będzie mnie coś kosztowało, chociażby np. badania o ustalenie ojcostwa. Czekam na odpowiedz i bardzo dziękuję.
Nick: Asia
Pytanie:
Witam! Mam pytanie związane z rentą rodzinną. Od śmierci mamy przysługuje mi renta rodzinna. W czerwcu zaczęłam pracować na umowę-zlecenie. Moje zarobki od tamtego czasu wyglądały następująco (podane kwoty, to kwoty BRUTTO):
lipiec - 505,97 zł
sierpień - 1874,27 zł
wrzesień - 319,69 zł
październik - 311,21 zł
listopad - 689,39 zł
grudzień - 788,61 zł
Nadmieniam, że 18 lat ukończyłam dopiero w grudniu. Czy moja renta po mamie ulega zawieszeniu lub zmniejszeniu? Czy mam jakieś zobowiązania wobec ZUS?
Z góry dziękuję za odpowiedź:)
Nick: Wojciech Proć
Pytanie:
Witam!
Chciałem wyjaśnić wątpliwości związane z pobieraniem renty rodzinnej a statusem bezrobotnego. Otóż, pobieram rentę rodzinną po ojcu, a chciałem się zarejestrować jako bezrobotny w Urzędzie Pracy i skorzystać z kursów, na które kieruje w/w Urząd, gdy otrzyma zaświadczenie, iż pracodawca zatrudni mnie po takim szkoleniu np. na sprzęt ciężki czy wózki widłowe. Jednak Panie z Urzędu Pracy poinformowały mnie, że z racji, iż moja renta rodzinna przekracza dopuszczalny najwyższy zarobek z tytułu innego niż umowa o pracę, nie mogę się zarejestrować jako bezrobotny. Zaprzyjaźniony polityk, poinformował mnie, iż renta rodzinna nie wpływa na status bezrobotnego, dlatego chciałbym otrzymać o Pana wyjaśnienie jak to jest z przepisami i kto ma rację, z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.
Wojciech Proć.
Uczelnia: GWSH Katowice
Wydział: Socjologia
Nick: Kamil
Pytanie:
Czy możliwa jest zmiana nazwiska na nazwisko rodowe matki, w sytuacji, gdy ma się nazwisko po ojcu? Jeżeli tak to jak można to zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Uczelnia: Kul
Wydział: Administracja
Nick: Tomek
Pytanie:
Witam Serdecznie:) Moje pytanie dotyczy renty rodzinnej. Jestem studentem 4ego roku administracji na Uniwersytecie Gdańskim. W styczniu ukończyłem 25 lat. ZUS stwierdził ze nie mam prawa do renty rodzinnej gdyż nie jestem na ostatnim roku studiów(studia magisterskie stacjonarne 5 lat).Opóźnienie w studiach wynikło z tego ze rok po technikum studiowałem na Politechnice i przeniosłem się na Uniwersytet. Zgodnie z prawem musze być na ostatnim roku, ale interesuje mnie to, co stanie się po rozpoczęciu roku akademickiego w październiku? Czy wtedy będę spełniał warunki do otrzymywania renty??:) Co mogę zrobić? Serdecznie pozdrawiam:)
Uczelnia: Uniwersytet Gdański
Wydział: Prawa i Administracji
Nick:
Pytanie:
Były mąż podał o obniżenie alimentów. W uzasadnieniu w pozwie napisał, ze musiał zaciągnąć kredyt na mieszkanie remont i umeblowanie. Ja byłego męża spłaciłam z mieszkania(mieszkanie własnościowe).Zarobki nie zmalały. Po rozwodzie minęło rok. Od września tamtego roku ja sobie poznałam przyjaciela, który u mnie zamieszkał. Była pierwsza sprawa i sędzina kazała przynieść na sprawę wszystkie rachunki oraz pasek z wypłaty lub odcinek renty jak się z kimś mieszka. Ja nie chce się przyznać do związku z kolegą (związek konkubencki), czy mogę w sądzie powiedzieć, ze jest to związek koleżeński, przyjacielski i że przyjaciel nie mówi mi ile zarabia a ja nie pytam, bo mnie z tą osoba nic nie łączy. Jeszcze mam jedno pytanie czy syn 16 lat może być świadkiem w sadzie, ze on u mnie przebywa nie jest zameldowany. Z góry dziękuję.
Nick: Paulina
Pytanie:
Chciałabym się dowiedzieć czy musze uprzedzać pracodawcę o tym, ze mam znaczny stopień niepełnosprawności, czyli dawna I grupę inwalidzka (grupa przyznana jest do 2008 roku, mam zezwolenie na prace w warunkach chronionych)?
Nick: Malena
Pytanie:
Studiuję dziennie na uczelni prywatnej, w zeszłym roku wyszłam za mąż, czy jestem ubezpieczona z tytułu bycia studentką?
Nick: Michal Wieczorek
Pytanie:
Podobnych pytań jest kilka na stronie, jednak dokładnych informacji na temat zakładania działalności gospodarczej przez studenta, w Internecie, jest bardzo niewiele. Znalazłem np. akcje \"Aktywny student\", która jednak przeprowadzana była jedynie w woj. mazowieckim i małopolskim.
Chciałem zapytać, czy istnieją jakiekolwiek sposoby pomocy dla zakładających działalność studentów dziennych w formie szkoleń i/lub pożyczek/grantów itp.
Wiem, ze mógłbym sie ubiegać o dofinansowania w ramach \"Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego ( ZPORR), Działanie 2.5 Promocja Przedsiębiorczości\", jednak uważam ze ubieganie się o taka pomoc jest bardzo skomplikowane, poza tym moje oczekiwanie nie są wygórowane i nie potrzebuje 5 tys. Euro (kwota którą można dostać w ramach w/w projektu) ani kwoty nawet zbliżonej.
Dlatego poszukuje pomocy bardziej regionalnej, bądź związanej właśnie ze studiowaniem. Będę wdzięczny za pomoc.
Jestem studentem Politechniki Śląskiej, kierunek Informatyka, rok pierwszy.
Uczelnia: Politechnika Śląska (Gliwice)
Wydział: Automatyki, Elektroniki i Informatyki
Nick: remek
Pytanie:
Chciałbym także zapytać czy studia w trybie wieczorowym są wliczane do stażu pracy (do emerytury)
Uczelnia: UNIWERSYTET ŁÓDZKI
Wydział: FILOZOFICZNO-HISTORYCZNY
Nick: remek
Pytanie:
Właśnie skończyłem studia wieczorowe nie broniąc pracy magisterskiej, wcześniej pobierałem rentę rodzinną, czy przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych
Uczelnia: UNIWERSYTET ŁÓDZKI
Wydział: FILOZOFICZNO-HISTORYCZNY
Nick: Mark Frost
Pytanie:
Mieszkam w USA od 6 lat. W Polsce została moja żona i 19 letni syn. Od jakiegoś juz czasu nie mamy ze sobą kontaktu. Starałem się zawsze wysyłać pieniądze, ale uległem poważnemu wypadkowi. Ostatnio otrzymałem pozew alimentacyjny. Jakie przysługują mi prawa, a jakie mojej żonie? Podkreślam ze nie mamy ze sobą kontaktu a ja nie mam środków na płacenie alimentów, co powinienem zrobić w zaistniałej sytuacji?? Z góry dziękuję za odpowiedz.
Nick: KN
Pytanie:
Witam, jestem na Naukach Politycznych na III r. interesuje mnie możliwość uzyskania dziekanki (jestem jeszcze przed sesją, ale podeszłam do kilku egz. w zerówkach, które zaliczyłam). Trzy lata temu dostałam się również na chemię, z której zrezygnowałam, co niestety było błędem, gdyż interesują mnie kierunki przyrodnicze. Mam zamiar zdawać na Akademię Medyczną i potrzebuje czasu na naukę-stąd dziekanka. Czy tak umotywowana prośba wystarczy i gdzie należy złożyć podanie? Czy w ogóle o dziekankę można się ubiegać w połowie semestru? Dziękuję.
Uczelnia: Uniwersytet Warszawski
Wydział: WDZiNP
Nick: Mandy
Pytanie:
Chciałabym się dowiedzieć czy należy mi się renta po zmarłym ojcu. Po ukończeniu liceum zaprzestałam pobierać rentę i poszłam do pracy. W tym czasie rentę pobierała moja starsza sistra. Ja mam 23 lata i w tym roku zamierzam iść na studia dzienne, a mojej siostrze ze względu na przekroczony wiek renta przestanie przysługiwać. Dodatkowo chciałam poinformować, że wyszłam za mąż i zapytać, czy ten fakt ma jakiś wpływ na pobieranie renty. Chciałam się również dowiedzieć, w przypadku przyznania renty, do którego roku studiów będę ją otrzymywać - w czerwcu tego roku skończę 23 lata, a zamierzam iść na trzy letnie studia licencjackie. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Nick: RoZiK
Pytanie:
Witam!
Jestem studentem IV roku. Pobieram świadczenie z tytułu renty rodzinnej 1534 zł/miesiąc. Trafiła mi się oferta pracy za granica w czasie wakacji. Jak wiadomo zarobki mogą wynieść więcej niż te w treści ustawy. Co będzie, jeśli przekroczę kwotę 1690,90 a może nawet i 3140,10?
Dodam jeszcze ze w ciągu roku nie podejmowałem żadnej pracy i dlatego jestem ciekaw czy te kwoty dotyczą miesięcznego wynagrodzenia czy może przelicza się to w skali całego roku podatkowego. Proszę o odpowiedz, za którą z góry dziękuję.
Uczelnia: PŚ
Nick: Alan
Pytanie:
Witam, obecnie jestem studentem 1 roku, niestety najprawdopodobniej nie zdam sesji, ale od października '06 chce ponownie podjąć naukę na wyższej uczelni, Mam pytanie, rozumiem ze przez te pół roku do października nie będę otrzymywał renty, ale czy w październiku, gdy podejmę znów studia to dostane rentę? Czy konieczna jest tzw. ciągłość? Jeśli ciągłość.. To, co mam zrobić, aby ta renta była... Zrobić jakieś kursy?
Nick: student
Jestem studentem i mam pytanie czy mogę odliczyć komputer od podatku zakupiony w marcu 2005 roku?
Nick: Cygan
Pytanie:
W tym roku kończę LO mam rentę rodzinną po ojcu, chce wybrać się na Zaoczne Studium czy przysługuje mi renta rodzinna?
Uczelnia: LO
Nick: j.t
Pytanie:
Witam. Mam taka sprawę. Moja koleżanka samotnie wychowuje dziecko. Ma zasądzone alimenty, które ojciec dziecka sumiennie płaci. Ale alimenty były wyznaczone na podstawie dochodów osiąganych w Polsce a w maju tego roku ojciec dziecka podjął prace za granicą w Wielkiej Brytanii. Czy istnieje możliwość aby matka dziecka ubiegała się o podwyższenie kwoty alimentow?! Jeśli tak, to kto jest zobowiązany do odnalezienia ojca, który przebywa na terenie Wielkiej Brytanii i w jaki sposób powinien udokumentować swoje wynagrodzenie za pracę. Z góry dziękuje za odpowiedź. pozdrawiam.
Uczelnia: umk w torunu
Wydział: prawa i administracji
Następne

Przegląd uczelni
w Polsce
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą
ATAS_220.jpg