Studiuj z nami Dietetykę, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Ratownictwo Medyczne i Zdrowie Publiczne!

Interesujecie się zdrowym odżywianiem? Chcielibyście planować racjonalne żywienie oraz oceniać stan odżywienia pacjentów? Wybierzcie kierunek Dietetyka (I st. stacjonarne, II st. stacjonarne i niestacjonarne), prowadzony w naszym Wydziale! Przykładowe przedmioty realizowane w ramach kształcenia to: Edukacja żywieniowa, Żywienie człowieka, Profilaktyka i leczenie chorób dietozależnych. Po tym kierunku nabędziecie kompetencje do prowadzenia edukacji żywieniowej oraz będziecie mogli zarządzać placówkami prowadzącymi poradnictwo dietetyczne!

Jeżeli natomiast chcielibyście sprawować opiekę pielęgniarską, troszczyć się o chorych, na kierunku Pielęgniarstwo (I st. stacjonarne, II st. stacjonarne i niestacjonarne) zdobędziecie wiedzę, m.in. z zakresu: Chorób wewnętrznych i pielęgniarstwa internistycznego, Pediatrii
i pielęgniarstwa pediatrycznego
, czy Rehabilitacji i pielęgnowania niepełnosprawnych. Po ukończeniu tych studiów możecie podjąć zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, np.: w szpitalach, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych, ośrodkach opieki paliatywno-hospicyjnej oraz domach opieki społecznej.

Czy troska o kobiety w czasie planowania rodziny, ciąży, porodu i połogu jest dla Was priorytetem? W takim razie, serdecznie zapraszamy na kierunek Położnictwo (I st. stacjonarne, II st. stacjonarne i niestacjonarne), na którym nauczycie się, m.in. wykonywać świadczenia zdrowotne wobec: kobiety i jej rodziny, kobiety ciężarnej, rodzącej, położnicy i noworodka oraz kobiety chorej ginekologicznie w zakresie promocji zdrowia, profilaktyki oraz profesjonalnej opieki położniczo-ginekologicznej. Przykładowe przedmioty nauczane
w ramach tego kierunku to: Techniki położnicze i prowadzenie porodu, Neonatologia i opieka neonatologiczna, Intensywny nadzór położniczy.

Planujecie w przyszłości podejmować działania mające na celu ratowanie ludzkiego życia? Chcielibyście udzielać natychmiastowej pomocy ofiarom wypadków? Kierunek Ratownictwo Medyczne (I st. stacjonarne) przygotuje Was do prowadzenia czynności zapobiegających chorobom oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Po zrealizowaniu tej ścieżki kształcenia możecie podjąć pracę w zespołach ratownictwa medycznego i w szpitalnych oddziałach ratunkowych. Będziecie zgłębiać wiedzę dotyczącą np.: Medycyny katastrof, Medycznych czynności ratunkowych - technik zabiegów medycznych, czy Medycznych czynności ratunkowych w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Weźmiecie udział w obozach sprawnościowych GOPR i WOPR.

Jeżeli jednak interesuje Was polityka zdrowotna Polski, krajów Unii Europejskiej i świata oraz prawa pacjenta, chcielibyście promować zdrowie, zarządzać w ochronie zdrowia oraz tworzyć programy zdrowotne, wybierzcie kierunek Zdrowie Publiczne (I st. stacjonarne, II st. stacjonarne i niestacjonarne)! Po ukończeniu tej ścieżki kształcenia będziecie mogli, m.in. podjąć pracę w jednostkach administracji rządowej, np. w Ministerstwie Zdrowia, administracji samorządowej, np. w Urzędzie Miasta, jednostkach administracji publicznej szczebli zajmujących się problematyką zdrowia, jednostkach nadzoru sanitarnego, ochrony i kontroli środowiska, instytucjach ubezpieczeń społecznych, w jednostkach naukowo-badawczych, czy w firmach farmaceutycznych, a także w agendach światowych: Światowej Organizacji Zdrowia - WHO oraz europejskich, np. Komisji Europejskiej.

Od nowego roku akademickiego 2017/2018 na kierunku Zdrowie Publiczne realizowany będzie nowy, autorski program kształcenia, dostosowany do standardów europejskich. Pojawi się moduł przedmiotów z cyklu KOP! - Kompetencje Oczekiwane przez Pracodawców (m.in.: Networking i Media społecznościowe, Komunikacja w zespole) oraz wybrane zajęcia prowadzone w języku angielskim (np. International Health Policy, Telemedicine and e-health). Ponadto, na stacjonarnych studiach II stopnia na kierunku Zdrowie Publiczne będą trzy specjalności do wyboru dla studentów: Badania kliniczne i ocena technologii medycznych, Promocja zdrowia oraz Zarządzanie w ochronie zdrowia.

Wydział Nauki o Zdrowiu oferuje również liczne szkolenia podyplomowe dla pielęgniarek, organizowane przez Pracownię Kształcenia Ustawicznego Pielęgniarek i Położnych WUM.

W Wydziale organizowane są konferencje i seminaria o szerokim zakresie tematycznym, jak również realizowane są innowacyjne projekty badawcze. Szeroka działalność studencka i możliwość udziału w międzynarodowym programie wymiany studentów - Erasmus+ to kolejne atuty Wydziału.

Zapraszamy na studia w Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego!


Dominika Robak - Specjalista ds. promocji Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawski Uniwersytet Medyczny

data ostatniej modyfikacji: 2017-06-04 11:10:59
Komentarze
 
Polityka Prywatności