Studia - artykuły

tag
Chemia zrównoważonego rozwoju są to stacjonarne studia II stopnia oferowane przez Wydział Chemii. Kształcenie na kierunku chemia zrównoważonego rozwoju zapewnia zdobycie rzetelnej wiedzy w zakresie nauk chemicznych, ukierunkowanej na zagadnienia dotyczące szeroko pojętej chemii środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji w zakresie nowoczesnych technologii proekologicznych.
Studia Polskie dla cudzoziemców są to unikalne w skali całego kraju studia I stopnia, które dają cudzoziemcom szansę na nauczenie się języka polskiego, ale także na poznanie literatury, historii i kultury naszego kraju. Oferta ta jest wyrazem otwarcia Uniwersytetu Jagiellońskiego na wielowątkowy dialog pomiędzy Polską a społeczeństwami innych krajów i kontynentów.
Rekrutacja na rok akademicki 2022/23 podobnie jak w latach poprzednich odbywać się będzie drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu IRK. Początek 1 czerwca w samo południe: startują nabory dla obywateli polskich na jednolite studia magisterskie, I oraz II stopnia. Od lutego natomiast trwa już rekrutacja dla kandydatów-cudzoziemców oraz na studia w językach obcych.
Łączna liczba miejsc przewidziana w tegorocznej rekrutacji to nieco ponad 17 000 miejsc. Dla najliczniejszej grupy kandydatów, czyli absolwentów szkół średnich przeznaczone jest niemal 10 000.
Już od 1 czerwca co środę będziesz mógł wziąć udział w spotkaniach online organizowanych przez pracowników Centrum Wsparcia Dydaktyki. W każdą środę o godz. 15:00 na MS Teams specjaliści będą opowiadać o procesie rekrutacji na UJ i odpowiadać na Wasze pytania.
Uniwersytet Jagielloński pozostaje najwyżej notowaną uczelnią z Polski w rankingu The Center for World University Rankings (CWUR).
Uniwersytet Jagielloński oraz IDEAS NCBR – ośrodek badawczo-rozwojowy działający w obszarze sztucznej inteligencji i ekonomii cyfrowej – podpisały umowę dotyczącą współpracy w zakresie kształcenia doktorantów informatyki. W ramach porozumienia planuje się sfinansowanie stypendiów dla doktorantów wspólnie rekrutowanych do szkoły doktorskiej na UJ oraz współpracę merytoryczną w trakcie ich kształcenia.
Do 20 marca 2022 roku możecie zgłosić się i wziąć udział w kolejnej edycji konkursu historycznego o najstarszej polskiej uczelni w Polsce. Nagrodami w Konkursie są miejsca na studiach stacjonarnych na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczynających się w roku akademickim 2022/2023.
Zapisy na kolejną edycję studiów podyplomowych Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji UJ zostaną otwarte 3 stycznia 2022 r.
Do 12 września Uniwersytet Jagielloński prowadzi rekrutację dodatkową na kierunki, na które nie ma egzaminu wstępnego.
Uniwersytet Jagielloński zakończył nabór zgłoszeń w podstawowej turze rekrutacji na jednolite studia magisterskie oraz pierwszego stopnia prowadzone w języku polskim dla polskich obywateli. Z przedstawionych przez Dział Rekrutacji na Studia UJ statystyk wynika, że w tym roku chętnych do studiowania na najstarszej polskiej uczelni było blisko 400 osób więcej niż w roku poprzednim.
We wtorek 22 czerwca opublikowane zostały wyniki 22. Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Na pierwszym miejscu znalazła się najstarsza uczelnia w Polsce, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, który osiągnął stu procentowy wskaźnik rankingowy! Drugie miejsce zajął Uniwersytet Warszawski, a trzecie Politechnika Warszawska.
Poznaliśmy wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Główne rozstrzygnięcia są identyczne jak w poprzedniej edycji. Zwyciężył Uniwersytet Jagielloński, który osiągnął stuprocentowy wskaźnik rankingowy. Drugi jest Uniwersytet Warszawski, a trzecia Politechnika Warszawska. Uroczysta gala wręczenia dyplomów odbędzie się we wtorek 22 czerwca w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.
1 czerwca w samo południe wystartowała rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia oraz na jednolite studia magisterskie prowadzone w Uniwersytecie Jagiellońskim
12 maja przypada 657. rocznica założenia przez króla Kazimierza Wielkiego najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzień ten obchodzony jest przez naszą społeczność akademicką jako Święto UJ. Niestety, z uwagi na ciągle obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne, tegoroczne obchody święta ponownie będą się odbywać w bardzo ograniczonym gronie zaproszonych osób.
Już za tydzień o godz. 12:00 zaczynają się Wirtualne Dni Otwarte Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Prof. Piotr Hofmański, wykładowca Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, został wybrany, na 3-letnią kadencję, na stanowisko prezesa Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze (MTK). Sędzia, jako pierwszy Polak, orzeka w tym sądzie od marca 2014 roku. Jego zastępcami będą pochodząca z Peru Luz del Carmen Ibanez Carranza oraz Antoine Kesia-Mbe Mindua z Demokratycznej Republiki Konga.
Informujemy o właśnie powstałych staraniem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego studiów podyplomowych: „Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym”.
1 października 2020 r. w Auli Collegium Novum odbyła się uroczystość inauguracji 657. roku akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim.
Zakończyła się gruntowna przebudowa budynku dydaktycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Reymonta 4 w Krakowie. Do 2015 roku funkcjonował w nim Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Pod koniec tego roku zacznie służyć pracownikom i studentom Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ (WSMiP UJ).
23 sierpnia o północy zakończyła się możliwość dokonywania zgłoszeń w podstawowym naborze na jednolite studia magisterskie oraz pierwszego stopnia prowadzone w języku polskim dla obywateli polskich w UJ. Dział Rekrutacji ogłosił pierwsze wyniki, z których można dowiedzieć się, które kierunki cieszyły się w tym roku największą popularnością. Niezmiennie największym zainteresowaniem cieszą się prawo i psychologia.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności