Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Studia - artykuły

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Centrum Analiz Niezależnego Zrzeszenie Studentów prawie połowa studentów nie jest zadowolona ze stanu administracji cyfrowej na uczelniach. - To co wydarzyło się na wielu polskich uczelniach to informatyzacja, nie cyfryzacja. Za przeniesieniem do internetu pewnych działań nie poszło uproszczenie życia studentów. Wyniki naszych badań pokazują, jak wiele uczelnie mają do zrobienia - mówi Michał Moskal, przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów.
Zarządzanie prowadzone na Wydziale Zamiejscowym w Londynie Społecznej Akademii Nauk w Łodzi na poziomie studiów pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim otrzymało pozytywną ocenę PKA.
Wśród najlepszych uczelni ekonomicznych w Europie są dwie polskie: Akademia Leona Koźmińskiego (45. miejsce w rankingu) i Szkoła Główna Handlowa (83. miejsce). Ranking publikowany co roku przez „Financial Times” jest uznawany za ważny wskaźnik pozycji naukowej uczelni, pokazuje bowiem tylko 90 najlepszych wyższych szkół biznesu, a więc mniej niż 1 proc. z ponad 10 tys. działających. Zwycięzcą tego zestawienia jest London Business School.
Z zestawienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowującego rekrutację na rok akademicki 2016/2017 wynika, że Politechnika Warszawska była najczęściej wybieraną uczelnią przez kandydatów na studia. O jedno miejsce na Uczelni starało się najwięcej osób (7,1).
Mateusz Rynkiewicz tegoroczny absolwent mechaniki i budowy maszyn na WNT wygrał ogólnopolski konkurs projektowy SOLIDWORKS „Projektanci do wozu”.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jako jeden z pierwszych uniwersytetów w Polsce wprowadzi do oferty dydaktycznej model kształcenia dualnego. W proces nauczania włączą się obok uczelni także firmy, a na absolwentów będą czekać miejsca pracy.
Po zakończeniu rekrutacji na rok akademicki 2016/2017 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeanalizowało wybory tegorocznych maturzystów. Podobnie jak w poprzednich latach największą popularnością cieszyły się kierunki ścisłe oraz politechniki.
W konkursie PGNiG na najlepsze prace dyplomowe o tematyce związanej z branżą poszukiwawczo-wydobywczą studenci i absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej zajęli pierwsze trzy miejsca w sesji referatowej oraz trzecie miejsce w sesji posterowej. Ponadto prace wychowanków AGH otrzymały wyróżnienia i nagrody publiczności.
Skuteczna walka z biurokracją na uczelniach, dbałość o wysoką jakość kształcenia, a także przygotowanie pierwszej ustawy o innowacyjności, która pobudzi polską gospodarkę – to tylko niektóre dokonania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, o których mówił wicepremier Jarosław Gowin na podsumowaniu pierwszego roku rządów.
Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce oraz Agencja Campus France organizują od 16 listopada do 8 grudnia 2016 r. w dziewięciu polskich miastach uniwersyteckich: Szczecinie, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Gliwicach, Gdańsku, Toruniu, Łodzi, oraz Wrocławiu "Dni Campus France w Polsce- Studia we Francji"
Zespół studentów z Politechniki Łódzkiej zwyciężył w konkurencji światowej zdobywając Tekla Global BIM Awards 2016 w konkursie na projekt studencki. Konkurs zorganizowany przez firmę Construsoft obejmował wykonanie modelu za pomocą oprogramowania BIM Tekla Structures wspierającego proces projektowania konstrukcji różnego rodzaju i przeznaczenia.
Najlepsze Polskie uczelnie znalazły się w międzynarodowym zestawieniu przygotowanym przez U.S. News & World Report. W rankingu jest branych pod uwagę 1000 uczelni z około 60 krajów.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Przegląd uczelni
w Polsce
Collegium_Da_Vinci_boks_220_PL.jpg

Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą
ATAS_220.jpg