Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Studia - artykuły

Choć pracodawcy cenią międzynarodowe doświadczenie, nie każdy student decyduje się, aby zdobyć je na uczelni w innym kraju. Studenci, którzy wrócili z zagranicznej wymiany, przekonują do wyjazdu i radzą, jak żyć za granicą, aby nie zbankrutować.
Światowe media przekazały 17 października 2016 r. dwie ważne informacje: „Financial Times” ogłosił swój doroczny ranking uczelni oferujących najlepsze na świecie programy Executive MBA, a „Reuters” zrelacjonował udany start chińskiej rakiety wynoszącej w przestrzeń kosmiczną dwóch kosmonautów na miesięczną misję. Konsekwentnie prowadzony od lat chiński program kosmiczny doprowadził do wyrównania szans trzech największych graczy w dziedzinie eksploracji kosmosu: Stanów Zjednoczonych, Rosji i Chin.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej prowadzi zapisy na Rehabilitację osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną z elementami terapii zajęciowej. Są to pierwsze tego typu studia podyplomowe w Polsce.
Akademia Górniczo-Hutnicza pierwszy raz została sklasyfikowana w rankingu National Taiwan University (NTU) zajmując wysokie pozycje w obszarze „materials science” oraz „mechanical engineering”.
Studenci unikatowego w skali kraju kierunku studiów zarządzanie lotnictwem (Aviation Management) w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymali prestiżowe certyfikaty IATA - najbardziej rozpoznawalne na świecie dokumenty, które potwierdzają kompetencje do pracy na rynku przewozów lotniczych.
Brak limitów miejsc na drugim kierunku studiów, kredyty studenckie szybciej i na lepszych warunkach, a także więcej środków na stypendia dla najlepszych – to tylko niektóre ze zmian obowiązujących w szkołach wyższych i na uczelniach od 1 października 2016 roku.
Unikatowy na polskim rynku program studiów MBA z zakresu zarządzania projektami realizuje Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Studia prowadzone są we współpracy z firmą szkoleniową Altkom Akademia i niemiecką uczelnią Hochschule Bremerhaven.
Współczesny świat zmierza w kierunku gospodarki elektronicznej i społeczeństwa informacyjnego. Już dzisiaj, największe szanse na zatrudnienie mają osoby potrafiące skutecznie wykorzystać narzędzia współczesnej informatyki dla rozwoju firm. Sama znajomość informatyki nie wystarcza. Rynek pracy w sektorze IT coraz bardziej ceni specjalistów, którzy znajomość metod i narzędzi informatyki łączą z umiejętnością praktycznego ich wykorzystania w biznesie. INFORMATYCZNE TECHNIKI ZARZĄDZANIA (ITZ) - to nowy unikatowy kierunek studiów zatwierdzony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2015 roku.
Do końca września można się zapisać na studia podyplomowe "Relacje chrześcijańsko-żydowskie", prowadzone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W uznaniu poziomu studiów oraz ich znaczenia dla przyszłości stosunków chrześcijańsko-żydowskich i polsko-żydowskich minister spraw zagranicznych przyznał im patronat honorowy.
Jak wynika z danych Pracuj.pl, 80% studentów odbywa praktyki lub staże, a ponad połowa pracuje zawodowo. Studia to obecnie czas, który warto wykorzystać nie tylko do zdobycia wiedzy, ale też cennego doświadczenia i kwalifikacji, które ułatwią start na rynku pracy.

Ekipa Raptors z Politechniki Łódzkiej wygrała III edycję European Rover Challenge 2016. Drużyna Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej zajęła II miejsce. Kanadyjscy studenci McGill z Queens University z Kingston zajęli III miejsce. Continuum z Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymało nagrodę specjalną w konkurencji Maintenance.
Wśród 90 najlepszych na świecie studiów z zarządzania znalazły się dwie polskie uczelnie: Akademia Leona Koźmińskiego (42. miejsce) i Szkoła Główna Handlowa (73. miejsce). Publikowany dziś ranking „Financial Times” pokazuje rozwój kariery i awans zawodowy absolwentów. Jest też ważną lekturą dla międzynarodowej społeczności kandydatów na studia.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Przegląd uczelni
w Polsce
Apeiron_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą