Studia - artykuły

Krótszy czas ubiegania się o kredyt studencki, szybsza wypłata kredytu, możliwość składania wniosków przez kandydatów na studia - to zmiany w udzielaniu kredytów studenckich, które wprowadza rozporządzenie ministra nauki. Zmiany wejdą w życie 15 sierpnia.
Polski Uniwersytet Wirtualny jako pierwszy w Polsce uruchamia studia on-line na kierunku Turystyka i rekreacja. Kształcenie będzie odbywać się w ramach dwóch arcyciekawych i poszukiwanych na rynku specjalności: Marketing w branży HORECA (Hotel, Restauracja, Catering) oraz Marketing i organizacja usług turystycznych.
Bez większych nakładów finansowych na naukę i szkolnictwo nie ma szans na rozwój Polski, nie powieść może się też plan Morawieckiego - mówił na posiedzeniu sejmowej komisji prof. Wiesław Banyś. Komisja zaapelowała do premier o zwiększenie tych nakładów.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest 2. uniwersytetem w Polsce w najnowszym rankingu Google Scholar Citations. Zestawienie opracowało Cybermetrics Lab, twórca Webometrics Ranking of World Universities.
Narodowy Program Rozwoju Humanistyki będzie działał w zmienionej formule. Pojawi się nowy moduł Fundamenty, który będzie w gestii ministra nauki. Na ten moduł resort nauki przeznaczy dodatkowe 7 mln zł - ogłoszono na konferencji w Warszawie.
Szkoły zawodowe, technika i studia wyższe powinny się kończyć nabyciem uprawnień do wykonywania zawodu – uważają przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Swoją propozycję przedstawiają w memorandum do resortów: nauki, rozwoju i edukacji.
Zespół z Polski zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu biznesowego dla studentów – Brandstorm, organizowanego przez L’Oréal. Koncept studentek Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie okazał się najlepszy spośród zespołów z ponad 300. uczelni z całego świata.
Wybierasz się na studia, myślisz o wyborze uczelni, miasta, regionu, kraju, gdzie warto spędzić najbliższe lata życia? Co robisz? Oczywiście krążysz po internecie. Odwiedzasz strony uczelni – jedne lepsze, inne gorsze, ale nie ma takiej strony, na której od razu znalazłbyś odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania. A tu niespodzianka: możesz od razu zadać pytanie i porozmawiać z kimś kompetentnym. I nie jest to żaden automat, bot czy awatar, ale żywy człowiek. Tak działa LiveChat.
Uniwersytet Jagielloński to najwyżej notowana polska uczelnia w światowym rankingu CWUR - The Center for World University Rankings. Wśród 1000 notowanych w nim szkół wyższych sklasyfikowano 9 polskich uniwersytetów i politechnik . Na czele, niezmiennie od lat, amerykański Uniwersytet Harvarda, najbogatsza uczelnia świata.
Studia podyplomowe pozwalają podnieść swoje kompetencje, awansować i zarabiać więcej. Według danych GUS na taki krok zdecydowało się w zeszłym roku akademickim ponad 150 tys. ludzi. Ponad 1/3 wybrała uczelnie warszawskie.

Studenci Politechniki Łódzkiej z zespołu GUST pierwsi na największym międzynarodowym konkursie turbin wiatrowych w Europie. Small Wind Turbine Contest organizowany jest cyklicznie przez NHL University of Technology w Leeuwarden (Holandia).
Senat przyjął nowelę ustawy o szkolnictwie wyższym, która ma ograniczać biurokrację na uczelniach. Wprowadza ona m.in. rzadsze oceny okresowe nauczycieli akademickich i przyspiesza proces przyznawania kredytów studenckich.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą