Studia - artykuły

Dziś działy HR muszą wykazywać się nie tylko specjalistyczną wiedzą na temat zarządzania zasobami ludzkimi, lecz także szeregiem innych, dodatkowych umiejętności. Znaczenie tych komórek organizacji z roku na rok rośnie, gdyż funkcja HR stale ewoluuje – dokąd zmierza obecnie? Odpowiedź na to pytanie będzie można znaleźć podczas dnia otwartego dla kandydatów na studia podyplomowe z obszaru HR w Akademii Leona Koźmińskiego, który odbędzie 30 czerwca br.
Zespół Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej oraz ich ekologiczny pojazd wrócili z Francji z międzynarodowych zawodów,w których odnieśli sukces stając na podium. Zajęli I miejsce w Challenge EducEco w Valenciennes oraz II miejsce w Shell Eco-marathon w Le Mans w kategorii prototypów napędzanych silnikiem spalinowym.
Studenci Uniwersytetu Warszawskiego wywalczyli srebrny medal Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, plasując się w sumie na piątym miejscu. Brązowy medal zdobyli studenci Uniwersytetu Wrocławskiego. Wygrał zespół z Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego.
Łatwiejszy dostęp do międzynarodowych programów studiów, rozwój oferty edukacyjnej w językach obcych czy sprowadzenie do Polski cenionych, zagranicznych wykładowców – to cele nowego konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).
Prace nad nowelizacją prawa dot. sfery szkolnictwa wyższego wchodzą w kolejną fazę. Rada Ministrów przyjęła 19 maja projekt ustawy deregulacyjnej, przygotowany w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ustawa ma obowiązywać od 1 października 2016 r. z wyjątkiem części przepisów dotyczących kwestii finansowych, które powinny wejść w życie 1 stycznia 2017 r.
Po niedawnej zgodzie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie kierunku Prawo, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu otrzymała również uprawnienia do realizowania studiów na kierunku Mikrobiznes. To unikalny w skali kraju kierunek kształcenia, stworzony w partnerstwie i przy wsparciu merytorycznym Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej.
Wśród licznych barier, które mogą uniemożliwiać komercjalizację, czyli wdrażanie w Polsce prac badawczo-rozwojowych (B+R) tą najistotniejszą jest brak wykwalifikowanych fachowców – uważa wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika po raz kolejny znalazł się w prestiżowym międzynarodowym zestawieniu CWTS Leiden Ranking, który bada naukową siłę uczelni w oparciu o publikacje naukowe oraz ich wpływ na rozwój badań na świecie.
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie jako jedyna uczelnia niepubliczna w Warszawie oraz trzecia w kolejności uczelnia niepubliczna [wg ranking projektów] w Polsce wygrała konkurs organizowany przez Ministerstwo Zdrowia na kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych w obszarach związanych z potrzebami epiedemiologiczno – demograficznymi.
11 uczelni otrzymało certyfikaty "Uberrima fide" za zapewnianie najwyższych standardów w zakresie przeciwdziałania zjawisku plagiatowania. Gali towarzyszyła dyskusja na temat przyszłości systemów antyplagiatowych w Polsce.
Utworzenie Jednolitego Systemu Antyplagiatowego, który wykorzystywać będą uczelnie do sprawdzania prac dyplomowych - zakłada poselski projekt noweli dot. uczelni, którym zajęła się sejmowa komisja. Komisja zarekomenduje drobne poprawki do projektu.
W roku akademickim 2016/17 Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza na studia magisterskie na kierunku Europeistyka, specjalność wiedza o Holokauście i totalitaryzmach. Studia te, realizowane wspólnie z Instytutem Europeistyki (IE) to pierwsze tego typu studia w Polsce.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Przegląd uczelni
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Studenci przy wejściu głównym
miniatura
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Rafał Zieliński

Nauka języka za granicą