Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Studia - artykuły

Współczesny świat zmierza w kierunku gospodarki elektronicznej i społeczeństwa informacyjnego. Już dzisiaj, największe szanse na zatrudnienie mają osoby potrafiące skutecznie wykorzystać narzędzia współczesnej informatyki dla rozwoju firm. Sama znajomość informatyki nie wystarcza. Rynek pracy w sektorze IT coraz bardziej ceni specjalistów, którzy znajomość metod i narzędzi informatyki łączą z umiejętnością praktycznego ich wykorzystania w biznesie. INFORMATYCZNE TECHNIKI ZARZĄDZANIA (ITZ) - to nowy unikatowy kierunek studiów zatwierdzony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2015 roku.
Do końca września można się zapisać na studia podyplomowe "Relacje chrześcijańsko-żydowskie", prowadzone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W uznaniu poziomu studiów oraz ich znaczenia dla przyszłości stosunków chrześcijańsko-żydowskich i polsko-żydowskich minister spraw zagranicznych przyznał im patronat honorowy.
Jak wynika z danych Pracuj.pl, 80% studentów odbywa praktyki lub staże, a ponad połowa pracuje zawodowo. Studia to obecnie czas, który warto wykorzystać nie tylko do zdobycia wiedzy, ale też cennego doświadczenia i kwalifikacji, które ułatwią start na rynku pracy.

Ekipa Raptors z Politechniki Łódzkiej wygrała III edycję European Rover Challenge 2016. Drużyna Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej zajęła II miejsce. Kanadyjscy studenci McGill z Queens University z Kingston zajęli III miejsce. Continuum z Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymało nagrodę specjalną w konkurencji Maintenance.
Wśród 90 najlepszych na świecie studiów z zarządzania znalazły się dwie polskie uczelnie: Akademia Leona Koźmińskiego (42. miejsce) i Szkoła Główna Handlowa (73. miejsce). Publikowany dziś ranking „Financial Times” pokazuje rozwój kariery i awans zawodowy absolwentów. Jest też ważną lekturą dla międzynarodowej społeczności kandydatów na studia.
Średni czas od uzyskania dyplomu na studiach II stopnia do podjęcia pierwszej pracy na umowę o pracę wynosi ok. 2,5 miesiąca (dokładnie 2,44 miesiąca), natomiast w przypadku studiów jednolitych magisterskich absolwenci znajdują pracę średnio po ponad 3 miesiącach (dokładnie 3,67).
Wg danych IDC wynika, że do 2020 r. na świecie będzie ponad 40 bilionów gigabajtów danych, więc trudno sobie wyobrazić rok 2025. Do obsługi tak ogromnej ilości danych będziemy potrzebować ogromną liczbę informatyków, rekrutowanych spośród obecnych studentów. Na szczęście informatyka od lat jest najbardziej popularnym kierunkiem w Polsce. Na studia inżynierskie w roku akademickim 2013/14 były 31782 zgłoszenia, rok później 30309, natomiast w roku 2015/16 35137 kandydatów zgłosiło chęć studiowania na tym kierunku.
Większość uczelni ogłosiła już wyniki naboru na studia. Maturzyści, którzy nie znaleźli się na liście przyjętych mogą zdobyć indeks w ramach drugiej tury rekrutacji, która właśnie rusza na wielu uczelniach.
Powrót do pracy lub szkoły po odpoczynku bywa bardzo bolesny. Okres urlopowy naznaczony ustalaniem własnych reguł i zarządzaniem sobą musimy zamienić na codzienne, nie zawsze przyjemne obowiązki oraz wykonywanie zleconych nam przez kogoś zadań. Co gorsza, często nawet nie wiemy, po co to robimy.
W najnowszym rankingu Webometrics AGH po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce wśród polskich uczelni technicznych. W klasyfikacji polskich szkół wyższych AGH uplasowała się na trzeciej pozycji.
Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zaprasza na nowe studia podyplomowe z zakresu zastosowania BSL (dronów) w rozwiązywaniu zagadnień inżynierskich. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2016 r. i potrwają dwa semestry. Rejestracja kandydatów trwa.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego dostała się do pierwszej setki najlepszych światowych uczelni w dziedzinie rolnictwo i leśnictwo. QS World University Rankings serwisu TopUniversities.com jest już piątą edycją rankingu, który oprócz przeanalizowania około 17,3 mln prac badawczych, zebrał również opinie ponad 85 tysięcy naukowców i 41 tys. pracodawców. Zestawienie uwzględnia aż 36 różnych dyscyplin naukowych i jak podkreślają jego twórcy, jest to największa lista tego typu na świecie.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą