Studia - artykuły

WSBiNoZ jest jedyną Uczelnią w Polsce, z którą marka podpisała umowę o współpracy. 27 listopada 2019 na Uczelni uroczyście otwarto nową pracownię kosmetologiczną pod patronatem marki. W wydarzeniu wzięli udział: Kanclerz Uczelni Michał Orski, Wicekanclerz ds. rozwoju kosmetologii mgr Anna Drobnik oraz Główny Szkoleniowiec Peel Mission mgr Agnieszka Kowalska.
Studia zagraniczne to nie tylko ogromny prestiż i możliwość otwarcia nowych ścieżek zawodowych. Jest to również niezwykła podróż kulturowa i szansa na zdobycie cennego doświadczenia. Rocznie 100 000 studentów zagranicznych zostaje absolwentami francuskich uczelni, które to utrzymują się tym samym w czołówce preferowanych ośrodków akademickich. Ponadto, naprawdę nie trzeba perfekcyjnie znać języka francuskiego, aby zostać studentem nad Sekwaną.
Nagroda przyznawana jest uczelniom, których publikacje miały największy wpływ na postrzeganie (visibility) polskiej nauki na świecie. SGGW nominowana została w kategorii Social Sciences.
Studia w Wielkiej Brytanii kojarzą się z prestiżem, ale także z niewyobrażalnie wysokimi czesnymi. Na szczęście tylko jedno z tych zdań jest prawdziwe i nie, nie chodzi o prestiż. Jeśli marzyłeś lub myślałeś chociaż o studiach w Wielkiej Brytanii, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.
Polak Marian Dymalski został ponownie wybrany na stanowisku wiceprezydenta Światowej Federacji Sportu Studenckiego (FISU). Zjazd FISU odbywa się w Turynie.
„Financial Times” przygotował ranking stu najlepszych programów Executive MBA na świecie. Dominują w nim programy międzynarodowe, a nawet międzykontynentalne. Czołówkę stanowią studia z udziałem uczelni azjatyckich, zwłaszcza chińskich. Wysoko w rankingu znalazły się znane szkoły biznesu: HEC, LBS, ESCP Europe, Insead, Iese, IE, IMD oraz uniwersytety Columbia, Oxford, Cambridge, MIT i Yale. Wśród uczestników rankingu jest jedna uczelnia z Polski – Akademia Leona Koźmińskiego, która zajęła 61. miejsce, awansując aż o 13 pozycji w stosunku do ubiegłego roku.
7 listopada w Brukseli zainaugurowano Inicjatywę Uniwersytetów Europejskich. Jej częścią jest konsorcjum Młodych Uniwersytetów dla Europy Przyszłości (Young Universities for the Future of Europe - YUFE), do którego należy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, renomowana państwowa Uczelnia z niespełna 100-letnią tradycją, dysponuje niezwykle bogatą ofertą kwalifikacyjnych i doskonalących studiów podyplomowych oraz kursów na kilku kierunkach kształcenia. Studia w APS dają możliwość zdobycia nowych kwalifikacji, rozszerzenia kompetencji zawodowych, uzupełnienia dotychczasowej wiedzy, zdobycia doskonałego przygotowania praktycznego i teoretycznego do wykonywania zawodu a także do zwiększenia osobistej mobilności na rynku pracy.
Uniwersytet Mikołaja Kopernika jako jedna z 10 polskich uczelni - uzyskał status uczelni badawczej i staje przed historyczną szansą rozwoju.
30 października 2019 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie spośród 20 najlepszych uczelni w Polsce zostało wyłonionych 10, których zadaniem będzie dążenie do osiągnięcia statusu uniwersytetu badawczego, a także będą w stanie skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami akademickimi w Europie i na świecie. Aby im to ułatwić w latach 2020–2026 będą otrzymywać subwencję zwiększoną o 10%.
Studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka, prowadzone przez Szkołę Wyższą Ekonomii i Zarządzania w Łodzi łączą z jednej strony fachową wiedzę na temat dietetyki z praktycznym psychologicznym wsparciem pracy z pacjentem. Absolwent jest przygotowany do oceny stanu odżywienia pacjenta, a także jego sposobu odżywiania, potrafi dobrać odpowiedni program żywieniowy i skutecznie zmienić nawyki pacjenta.
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu posiada w ofercie studia dofinansowane. Są to kierunki licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
 
Polityka Prywatności