Studia - artykuły

Wśród 65 wyższych uczelni na świecie najlepiej kształcących przyszłych finansistów znalazła się jedna z Polski – to Akademia Leona Koźmińskiego. 18 czerwca brytyjski dziennik „Financial Times” opublikował globalny ranking studiów magisterskich z finansów. Wygrały uczelnie z Francji, które zajęły całe podium: pierwsza – HEC Paris, druga – ESCP Europe, trzecia – Edhec Business School. ALK, jako jedyna uczelnia z Polski i z Europy Środkowej, zajęła 17. miejsce.
MBA to studia cenione i warte inwestycji, bo mają wysoką stopę zwrotu – mówią organizatorzy Rankingu Perspektyw, w którym co roku prześwietlają oferowane w Polsce studia MBA pod kątem 7 kluczowych kryteriów: ranga i prestiż programu (20%), preferencje pracodawców (10%), opinia absolwentów (15%), studenci programu (15%), kadra dydaktyczna (15%), merytoryczne cechy programu (20%) i wparcie procesu kształcenia (5%).
Uniwersytet Mikołaja Kopernika jako jedyna uczelnia z Polski został odnotowany w prestiżowym Times Higher Education (THE) Golden Age University Rankings 2018. W zestawieniu uwzględniono 200 uczelni z całego globu, które zostały założone w latach 1945-1967 w następstwie drugiej wojnie światowej i mają mniej niż 80 lat. UMK uplasował się w przedziale 151-200.
O tym, z jakiego powodu w Zielonej Górze jest się zamożniejszym niż w Warszawie i czy absolwent filozofii może zarabiać 15 tys. miesięcznie – te i inne informacje zna ELA, czyli system Ekonomicznych Losów Absolwentów stworzony przez polskich badaczy. Przez ostatnie lata ELA poddała analizie sytuację ponad 1,1 mln absolwentów polskich uczelni.
Najstarsza polska uczelnia czeka na nowych studentów. Rekrutacja na Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna się 5 czerwca o godzinie 12.
Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski po raz 3. w historii zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych, który po raz 19. przygotowała Fundacja Edukacyjna "Perspektywy". Na trzecim miejscu uplasowała się Politechnika Warszawska.
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2018: na czele (ex aequo) Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski, trzecie miejsce zdobyła Politechnika Warszawska. Akademia Leona Koźmińskiego ponownie najlepsza w grupie uczelni niepublicznych. Znani są także zwycięzców w rankingach 68 kierunków studiów, dzięki czemu można wybrać te uczelnie i wydziały, które prowadzą je na najlepszym poziomie.
Drug Discovery & Development to propozycja dla absolwentów studiów I i II stopnia w zakresie nauk chemicznych, biologicznych, farmaceutycznych i medycznych. Jedyne takie studia w Polce i Europe Środkowej, już od października ruszą na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.
Malezja jest tropikalnym krajem, położonym w samym sercu Azji południowo-wschodniej. Położona jest częściowo na Półwyspie Malajskim oraz na wyspie Borneo. Kraj graniczy z Tajlandią, Singapurem oraz z Indonezją i Brunei. Malezja jest krajem wielokulturowym i oferuje niezwykle bogate i różnorodne dziedzictwo kulturowe. Wszystkie grupy narodowościowe Malezji tj. Malajowie, Chińczycy, Hindusi żyją ze sobą w zupełnej harmonii. Malezja słynie też ze swojej kuchni i przepięknej przyrody.
W 10. rocznicę uzyskania po raz pierwszy międzynarodowej akredytacji AMBA dla studiów MBA Akademia Leona Koźmińskiego otrzymała jej przedłużenie na kolejne 5 lat.
Nowy rok akademicki będzie wyjątkowo ciekawy dla władz uczelni oraz studentów – 1 października 2018 r. wejdzie w życie pierwsza od 12 lat całościowa reforma edukacji wyższej. Ma ona zmienić sposób zarządzania placówkami akademickimi oraz podwyższyć ich jakość kształcenia. Uczelniane życie studentów to jednak także codzienne sprawy formalne załatwiane w dziekanatach oraz ich elektronicznych odpowiednikach. Czy Wirtualne Uczelnie spełniają wymagania studentów? Czy w momencie licznych zmian nie będą przysparzać im dodatkowych problemów?
Od roku akademickiego 2018/2019 Oddział Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na studia II stopnia stacjonarne lub niestacjonarne absolwentów studiów I stopnia na kierunkach medycznych oraz: administracji, biotechnologii, ekonomii, inżynierii biomedycznej, inżynierii środowiska, ochrony środowiska, pedagogiki, pedagogiki specjalnej, polityki społecznej, prawa, socjologii oraz zarządzania.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Przegląd uczelni
w Polsce
WSEiTszczecin_220.jpg
misjaUJ_220_Cezary.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Uniwersytet Jagielloński
miniatura

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220.gif
 
Polityka Prywatności