Studia - artykuły

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi otrzymała uprawnienia do prowadzenia nowych kierunków studiów. Nabór na nie ruszy już wkrótce.
Gdyby nie było pandemii, uczelnie byłyby pełne studentów. Czy któryś z nich odważyłby się przyjść do szkoły w piżamie? Raczej nie. W trakcie wymuszonej przez okoliczności nauki online, wielu młodych ludzi czuje się jednak zwolnionych z przestrzegania pewnych zasad. Ale warto wziąć się w garść. To kwestia samodyscypliny, szacunku dla siebie i innych. Co jeszcze warto wiedzieć o tym, jak uczyć się online? Mamy dla ciebie kilka wskazówek.
Polska Komisja Akredytacyjna wydała najwyższą, czyli wyróżniającą ocenę dla kierunku Informatyka i ekonometria prowadzonym przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.
15 naukowców z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazło się w prestiżowym rankingu najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie. Lista TOP 2% zawiera nazwiska naukowców z całego świata, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów.
Mgr Rafał Witkowski, opiekun Kliniki Przedsiębiorczości i wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej zdobył tytuł Bohatera Biznesu w konkursie zorganizowanym przez Fundację Przedsiębiorczości REVAS oraz firmę REVAS. Na naszego wykładowcę zagłosowało blisko 750 osób. Konkurs miał wyłonić nauczyciela i wykładowcę, który na co dzień zaraża pasją do przedsiębiorczości i inspiruje do wkroczenia na rynek.
Prof. dr hab. Iwona Hofman - Dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS, Kierownik Pracowni Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu, została nominowana do prestiżowej Nagrody im. Jerzego Giedroycia, przyznawanej za "pogłębianie dialogu między narodami Europy Środkowo-Wschodniej".
Konsorcjum YUFE jako pierwszy spośród uniwersytetów europejskich ogłasza swoje pierwsze kroki w kierunku stworzenia wspólnego europejskiego dyplomu.
Jaką uczelnię wybrać? Wybierz taką, która da ci wykształcenie poszukiwane i cenione na rynku. Pytanie jednak, jak taką uczelnię zidentyfikować? To wcale nie jest takie trudne. Mamy dla ciebie uniwersalną wskazówkę. Są nią posiadane przez daną szkołę międzynarodowe akredytacje.
W nowym roku akademickim Koźmiński ponownie zaprasza osoby zainteresowane wiedzą o społeczeństwie i prawem, które chciałaby przygotować się do zaliczeń przedmiotowych lub studiować ten kierunek.
Dr hab. Marcin Maron z Katedry Sztuki Mediów Cyfrowych UMCS otrzymał Nagrodę Komitetu Nauk o Sztuce Polskiej Akademii Nauk za wybitne osiągnięcia naukowe z zakresu nauk o sztuce (filmoznawstwo). Nagrodą wyróżniono monografię „Romantyzm i kino. Idee i wyobrażenia romantyczne w filmach polskich reżyserów z lat 1947–1990” (wyd. UMCS Lublin 2019). W lipcu 2020 roku publikacja ta została również nominowana do Nagrody Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami.
W ramach 19. edycji konkursu Narodowego Centrum Nauki OPUS 9 ośmiu naukowców z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie łącznie otrzymało dofinansowanie w wysokości blisko 9 mln zł.
YUFE uruchamia wirtualny kampus umożliwiający studentom studiowanie online na 10 europejskich uniwersytetach.
W roku akademickim 2020/2021 Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni świętuje 10-lecie istnienia.
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej przygotowała atrakcyjne promocje na kursy z okazji Black Friday.
Bon edukacyjny Black Weeks – druga część studiów o połowę taniej! Planujesz rozpocząć studia? Jesteś zainteresowany rozwojem osobistym i chcesz osiągnąć sukces? Zapoznaj się z ofertą wydziałów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu i wybierz odpowiedni kierunek dla siebie.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula zachęca do udziału w cyklu webinarów przygotowanych przez Dział Karier i Praktyk. Dzięki udziałowi w warsztatach otrzymasz dużą dawkę wiedzy, która będzie przydatna w rozwijaniu kompetencji miękkich i poszukiwaniu pracy. Wszystkie webinary odbędą się po polsku i angielsku.
Profesor Hazem M. Kalaji z Katedry Fizjologii Roślin Instytutu Biologii SGGW jako jeden z czwórki polskich naukowców znalazł się na liście najczęściej cytowanych akademików. Listę publikuje Web of Science.
Prof. Jaco Vangronsveld, zatrudniony w Katedrze Fizjologii Roślin i Biofizyki Instytutu Nauk Biologicznych UMCS, już po raz trzeci znalazł się na prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata wg bazy Web of Science – ranking Clarivate Analytics 2020.
Studia podyplomowe po kosmetologii – czy warto?
Studia kosmetologiczne z roku na rok cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. We wszystkich dużych miastach można zaobserwować rosnącą liczbę gabinetów kosmetycznych, klinik kosmetologicznych oraz gabinetów medycyny estetycznej. Wniosek, jaki płynie z tych obserwacji może być tylko jeden – przywiązujemy coraz większą wagę nie tylko do naszego wyglądu, ale też zdrowia. Rosnąca popularność kosmetologii wiąże się jednak także z większą rywalizacją na rynku pracy. Szansą na zwiększenie swoich szans na sukces mogą być studia podyplomowe, na których poszerzymy swoją wiedzę.
14 uczonych z Uniwersytetu Gdańskiego zostało zaliczonych do grona najbardziej wpływowych 2% naukowców na świecie pod kątem cytowalności ich publikacji przez innych autorów z ich dyscyplin i subdyscyplin. Najnowsze zestawienie TOP 2% opublikowali właśnie w magazynie PLOS Biology autorzy z Uniwersytetu Stanforda, koncernu wydawniczego Elsevier i organizacji SciTech Strategies.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności