Studia - artykuły

Po kilku latach intensywnych działań prestiżowe logo HR Excellence in Research dla UMCS zostało odnowione. Komisja Europejska przyznaje to wyróżnienie instytucjom, które spełniają najwyższe standardy w zakresie tworzenia dobrych warunków pracy naukowej, w tym prowadzenia przejrzystych procesów rekrutacji.
Centrum Analiz Niezależnego Zrzeszenia Studentów prowadzi badanie, które pozwoli stworzyć kompleksowy raport opisujący funkcjonujący system wsparcia materialnego studentów, a także wskazać najbardziej konieczne do przeprowadzenia zmiany w programach stypendialnych.
Tradycyjne papierowe notatniki tracą na popularności na rzecz nowoczesnych urządzeń multimedialnych. Laptopy i tablety są obecnie podstawowym narzędziem każdego studenta. Zastanawiasz się nad wyborem tabletu na uczelnię? Sprawdź, co oferuje Apple iPad Pro!
Siec prywatnych akademików o podwyższonym standardzie Student Depot otwiera dwa nowe domy studenckie, jeden w Warszawie przy stacji metra Wilanowska, a drugi w Łodzi przy ul. Wróblewskiego, w sąsiedztwie Politechniki Łódzkiej.
Akademiki powitają u siebie mieszkańców od października, ale wynajem miejsc już ruszył i niektóre typy pokoi są już wyprzedane.
Inne miasta, w których sieć posiada swoje nieruchomości studenckie, to: Gdańsk, Wrocław, Poznań, Lublin i Kraków. Zapraszamy!
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie zmienia nazwę na Warszawska Akademia Medyczna. Decyzja o nadaniu uprawnień została wydana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dnia 14 grudnia 2022r.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula dołączyły do UN Global Compact. To największa na świecie struktura afiliowana przy ONZ, która kultywuje ideę zrównoważonego biznesu, co ma z kolei pomóc w stworzeniu lepiej funkcjonującego świata. 
Kierunek Biostatystyka Kliniczna UMB otrzymał certyfikat akredytacyjny „Studia z Przyszłością 2023” oraz wyróżnienie „Lider Jakości Kształcenia”.
W ofercie sieci jest siedem domów studenckich o podwyższonym standardzie. Zlokalizowane są w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi i Gdańsku. Taki format mieszkań dla studentów jest bardzo popularny za granicą. Do Polski wchodzi przebojem, bo to świetna alternatywą dla wszystkich tych, którzy szukają dobrze zlokalizowanego, kameralnego miejsca do mieszkania podczas studiów.
Od 1 kwietnia Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego rozpocznie nabór na studia na nowy rok akademicki.
Po sukcesie pierwszej edycji studiów „Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej” w sobotę, 4 marca 2023 roku odbyła się inauguracja ich drugiej odsłony. PGE Baltica i Uniwersytet Morski w Gdyni podpisały umowę o kontynuacji współpracy w tym zakresie.
Internet w obecnych czasach to dla studenta nie tylko przydatne narzędzie, ale coraz częściej konieczność. Sporo materiałów do nauki jest udostępniana drogą elektroniczną, a od czasów pandemii wiele zajęć odbywa się w trybie hybrydowym - do czego niezbędne jest stabilne łącze, na którym nie dochodzi do żadnych zakłóceń. Co warto wiedzieć, aby wybrać najlepszą ofertę internetu dla studenta?
Z dniem 1 marca 2023 r. w strukturach Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie utworzono Collegium Studiów Podyplomowych.
W najbliższą środę, 1 marca, Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza uczniów szkół średnich na warsztaty online, które pomogą tegorocznym maturzystom dobrze przygotować się do matury z języka angielskiego. Tegoroczny cykl składa się z 6 spotkań, które poprowadzi profesjonalna lektorka specjalizująca się w prowadzeniu kursów przygotowujących do egzaminów z języka angielskiego oraz matury - mgr Monika Romaniec. Warsztaty będą się odbywały regularnie, w każdą środę o godzinie 16.00, od 01 marca do 05 kwietnia 2023. Czas trwania każdego spotkania to ok. 60 min. Obwiązuje rejestracja.
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych rozszerza ofertę studiów II stopnia o Finanse i rachunkowość. Już niedługo na stronie internetowej Uczelni pojawią się wszystkie szczegółowe informacje dotyczące kierunku oraz możliwość rejestracji poprzez system IRK.
Podczas stawiania pierwszych kroków w dorosłości młodzi dorośli mogą napotkać wiele stresujących trudności. Ich intensywny plan dnia nie tak rzadko musi pomieścić studia, pracę oraz życie towarzyskie. Nic dziwnego, że czasem brakuje im czasu na regenerację, relaks czy troskę o swoje zdrowie.
Czy w tym roku matura będzie rzeczywiście trudniejsza niż w poprzednich latach? To pewne, że będzie nowa formuła i nowe zasady, a zadania mogą być bardziej wymagające. Nie stresuj się. Weź udział w projekcie Matura 2023 z Uczelniami Vistula. Otrzymasz profesjonalne wsparcie i to zupełnie za darmo. Partnerem strategicznym projektu jest Fundacja Perspektywy, a patronem medialnym portal Otouczelnie.pl.
Na Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu trwa właśnie rekrutacja na semestr letni. Nie potrwa długo, bo przyszli studenci mogą aplikować już tylko do końca miesiąca. Wiadomo jednak, że chętnych nie brakuje. „Kandydatów jest więcej niż w poprzednich latach w analogicznym okresie rekrutacji” - mówi rektor dr Dariusz Woźniak, prof. WSB-NLU.
Na nadzwyczajnym posiedzeniu Międzynarodowej Rady Wykonawczej (IEB - International Executive Board), które w dniach 13 i 14 lutego odbyło się w Tokio, jego członkowie wybrali przewodniczącego Stowarzyszenie IAMU (International Association of Maritime Universities) oraz członków stałych komitetów IAMU wraz z ich przewodniczącymi na lata 2023-2025.
Co piąty student zagraniczny w Warszawie studiuje w Akademii Finansów i Biznesu Vistula – tak wynika z raportu przygotowanego w ramach projektu Study in Poland realizowanego przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. W sumie w murach naszej uczelni kształci się 4900 młodych ludzi z całego świata – najwięcej w Polsce. Drugie miejsce zajmuje państwowy Uniwersytet Jagielloński, gdzie studiuje 3200 obcokrajowców. To wielki sukces Uczelni Vistula. Nasza oferta przyciąga studentów z ponad 100 krajów świata.
Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna kształci na kierunku filologia niemiecka. Studia prowadzone są w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności