Znajdź nas na
Uczelnia zorganizowała w 2024 roku niezwykle owocny cykl konferencji, który przyciągnął licznych ekspertów, naukowców i praktyków z różnych dziedzin. Seria wydarzeń naukowych – konferencji, kongresów i sympozjów – stworzyła platformę do szerokiej wymiany wiedzy i doświadczeń, dotyczących m.in. bezpieczeństwa, edukacji, zdrowia psychicznego oraz współczesnych wyzwań globalnych.
Czy wiesz, że wybierając polską uczelnię, możesz studiować również za granicą? Umożliwiają to programy mobilnościowe, jak Erasmus+. Wystarczy odpowiednio wcześniej zgłosić się do rekrutacji, aby w kolejnym roku wyjechać np. na jeden semestr do innego kraju. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie we wszystkich formalnościach pomagają koordynatorzy: uczelniany i wydziałowy. Przeczytajcie, dlaczego warto wyjechać i od czego zacząć przygotowania.
W dobie dynamicznych przemian społecznych i technologicznych edukacja wyższa staje przed nowymi wyzwaniami, które wymagają innowacyjnych rozwiązań. European Reform University Alliance (ERUA), zrzeszający osiem europejskich uczelni, stawia sobie za cel przekształcenie systemu kształcenia poprzez nowatorskie podejście do nauczania, badań i organizacji uczelni.
Uniwersytet SWPS, jako jeden z członków sojuszu, aktywnie angażuje się w tę inicjatywę, podejmując działania na rzecz bardziej otwartego, inkluzywnego i zrównoważonego systemu szkolnictwa wyższego.
To pytanie, na które odpowiada sobie społeczność akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W efekcie co roku realizowane są projekty zmieniające miasteczko akademickie i wydziały. Uczelnia wsłuchuje się w głos swojej społeczności i na urzeczywistnienie jej pomysłów przeznacza cyklicznie pół miliona złotych w Otwartym Budżecie Akademickim.
Konkurs powstał, aby wspierać absolwentów, którzy swoją edukację i przyszłą karierę związali z turystyką. Celem jest nie tylko wyróżnienie najlepszych prac, lecz także promowanie pasji, wiedzy i zaangażowania młodych specjalistów w tej dziedzinie. W tegorocznej edycji, podobnie jak w poprzednich, zgłoszenia dotyczyły różnych aspektów rozwoju, zarządzania i marketingu w turystyce krajowej oraz zagranicznej przyjazdowej do Polski. Aby wziąć udział, uczestnicy musieli spełnić wysokie wymagania, w tym uzyskać ocenę bardzo dobrą za swoje prace magisterskie.
Współczesny rynek pracy wymaga od kandydatów elastyczności, umiejętności szybkiego przystosowania się do zmian i gotowości do zdobywania nowych kwalifikacji. Dla osób poszukujących praktycznego i szybkiego sposobu na rozwój zawodowy, kształcenie na V poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji (PRK) może być odpowiedzią.
Z dniem 23 października 2024 roku nastąpiły zmiany w Zarządzie Uczelni Łazarskiego, które są istotnym krokiem w kierunku dalszego umacniania jej pozycji jako nowoczesnej instytucji edukacyjnej. Do zespołu na funkcję Prezydenta dołączyła Marta Rosińska-Kortas, która będzie odpowiedzialna za stworzenie oraz wdrożenie długofalowej strategii Uczelni jak również będzie sprawowała nadzór nad codziennym funkcjonowaniem Uczelni. Halina Wojtala objęła stanowisko Dyrektora Personalnego, Przemysław Fatek został nowym Dyrektorem Finansowym, Marlena Wieteska Dyrektorem Marketingu Uczelni Łazarskiego, a Małgorzata Gałązka-Sobotka objęła stanowisko Dyrektora ds. Jakości Nauki.
Rozwijanie niezbędnych technologii i kształcenie kadr dla polskiej energetyki jądrowej to główne obszary współpracy Polskich Elektrowni Jądrowych (PEJ) i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS) podjętej przez te podmioty w listopadzie br. Umowa z UMCS to jedno z wielu działań PEJ realizowanych z myślą o tzw. local content, czyli krajowym sektorze jądrowym.
Czy warto dziś pracować w nauce? Czy ścieżka naukowa to dobry wybór dla kobiet? A wreszcie: czy dziewczyny mogą mieć równe szanse rozwijania swojej kariery badawczej w obszarze STEM, gdzie występuje znacząca luka płci? Na te pytania Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” odpowiada 3XTAK! Zapraszamy do udziału w projekcie „Dziewczyny do Nauki!”!
Ukończenie studiów magisterskich na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie jest początkiem fascynującej podróży. Po zdobyciu tytułu magistra otwierają się przed Wami nowe możliwości. Jeśli chcecie poszerzyć swoje horyzonty, zdobyć dodatkową wiedzę lub rozwijać się naukowo, sprawdźcie ofertę Szkoły Doktorskiej UWM lub studiów podyplomowych. Sprawdźcie, jakie możliwości czekają na Was na UWM.
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej. Celem tej pionierskiej inicjatywy jest stworzenie platformy współpracy łączącej liderów biznesu, przedstawicieli świata nauki oraz ekspertów, którzy chcą wspólnie wdrażać innowacyjne rozwiązania dla gospodarki cyrkularnej w zakresie odzieży służbowej. Partnerstwo kładzie szczególny nacisk na odpowiedzialne zarządzanie odzieżą służbową, koncentrując się na cyklu życia produktów od projektowania, przez użytkowanie, aż po zarządzanie odpadami.
12 listopada br. JM Rektor PANS w Chełmie prof. ucz. dr Beata Fałda odebrała z rąk Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego certyfikat uprawniający do utworzenia organizacji szkolącej kontrolerów ruchu lotniczego ATCO TO (Air Traffic Controller Training Organisation). Certyfikat ten poświadcza, iż chełmska Uczelnia, jako jeden z trzech ośrodków w Polsce, spełnia warunki niezbędne do prowadzenia szkolenia w zakresie kontroli lotniska ADC oraz szkolenia uzupełniającego SUR, których ukończenie uprawnia do otrzymania licencji praktykanta-kontrolera ruchu lotniczego (Student-Air Traffic Controller Licence - S-ATCL).
Gdyby lotnictwo cywilne było krajem, zajęłoby 17. miejsce na świecie pod względem produktu krajowego brutto (PKB), generując 961,3 miliarda dolarów PKB rocznie, czyli znacznie więcej niż niektórzy członkowie G20 (i mniej więcej tej samej wielkości co Indonezja czy Holandia).
W dniu 7 listopada 2024 r. miała miejsce premiera filmu w ramach kampanii społecznej, która ma na celu zwiększenie świadomości na temat noszenia odblasków i dbania o własne bezpieczeństwo. Warto zwrócić uwagę na ten ważny temat, a tym samym na emocjonalną i poruszającą formę, jaką przyjmuje nasza produkcja artystyczna.
Zainteresowanie studiami w Polsce wzrasta, a wraz z nim liczba kandydatów ubiegających się o miejsca na uczelniach. Tegoroczne wyniki rekrutacji przedstawione przez ministra nauki, Dariusza Wieczorka, wskazują na rosnącą popularność kształcenia wyższego w Polsce, a także na nowe kierunki, które przyciągają najwięcej chętnych.
Z pozoru niewielkie zmiany, jak postawienie zbiornika na deszczówkę, założenie kompostownika, posianie łąki kwietnej czy rezygnacja z jednorazowych kubków, mogą przynieść zaskakujące efekty. Udowodnił to projekt ATTUNE – Activate the University for Climate Change, realizowany w ramach partnerstwa między pięcioma europejskimi uczelniami z Włoch, Hiszpanii, Polski, Turcji i Niemiec. W Polsce działania projektu zostały podjęte przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (APS) w Warszawie, we współpracy z organizacją Global Action Plan Polska. ATTUNE, kierując swoje działania do studentów, wykładowców i pracowników, ma na celu zaangażowanie społeczności akademickiej w ekologiczną transformację i codzienne wdrażanie nawyków sprzyjających środowisku.
Administracja to nowy kierunek studiów I stopnia oferowany przez Uczelnię Społeczno-Medyczną w Warszawie. Rekrutacja już się rozpoczęła, zajęcia od marca 2025 roku.
To już ostatnia chwila, aby zrealizować plany o podjęciu studiów jeszcze w tym roku akademickim. Skorzystaj z tej wyjątkowej szansy i zacznij swoją edukacyjną przygodę w Uczelniach Vistula. Aplikuj już dziś i
zgarnij 1000 zł zniżki na pierwszy rok studiów! Dołącz do społeczności studenckiej jednej z najlepszych niepublicznych uczelni w Polsce.
Decyzja o wyborze uczelni to jeden z pierwszych poważnych kroków do Twojej przyszłości. To od niej zależy nie tylko to, jaką zdobędziesz wiedzę, ale także czy uda Ci się rozwinąć posiadane już talenty. Przede wszystkim jednak Twoja przyszła uczelnia przygotuje Cię do prawdziwego życia zawodowego. Jeśli wybierzesz mądrze i postawisz na Uczelnię Techniczno-Handlową w Warszawie, otrzymasz w zamian coś więcej niż tylko solidne wykształcenie – otrzymasz tradycję, innowację i najwyższy poziom nauczania, tworzące razem idealne środowisko dla rozwoju każdego studenta.
Nie przegap szansy! Zapisz się na studia I stopnia, II stopnia, podyplomowe lub program MBA i skorzystaj ze specjalnych zniżek – taniej nawet o 2480 zł na wpisowym i czesnym! Rozwijaj swoją karierę, zyskaj nowe kwalifikacje i oszczędzaj.