Studia - artykuły

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie trwa obecnie rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia. Prowadzony jest również nabór na ponad 70 kierunków studiów podyplomowych. Kursy te pomagają rozwijać ścieżkę kariery i są szansą na zdobycie lepszej posady, a wypalonym zawodowo dają możliwość odświeżenia wiedzy lub zmiany zawodu. Poszerzając kompetencje zarówno zawodowe, jak i psychospołeczne absolwenci tych studiów zwiększają swoją atrakcyjność na rynku pracy.
Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi uruchamia w roku akademickim 2019/2020 dwa nowe kierunki studiów jednolitych magisterskich: Pedagogikę specjalną oraz Pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną.
Od października 2019 roku studenci i wykładowcy studiów licencjackich i magisterskich z finansów i rachunkowości będą korzystać z laboratorium finansowego opartego o technologie Bloomberga. Otrzymają dostęp do pełnego serwisu oraz dodatkowych funkcji edukacyjnych największej agencji informacyjnej na świecie.
Chcielibyście w przyszłości ratować ludzkie życie i nieść profesjonalną pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia? A może planujecie zostać specjalistami w zakresie zdrowia publicznego, zajmować się profilaktyką chorób i promocją zdrowia? Wydział Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego stwarza takie możliwości!
Ponad 20 procent więcej kandydatów niż w ubiegłym roku wybrało studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, a najpopularniejszy jest nowy kierunek studiowania „administracja / zarządzanie”, który wybrało prawie 60 procent więcej kandydatów niż w ubiegłym roku. Tak wygląda podsumowanie I tury rekrutacji w WSPiA zakończonej 7 sierpnia 2019 r. To pokazuje, że kandydaci, szukając oferty dla siebie, wybierają mocne, dobre i sprawdzone kierunki studiów.
Akademia Górniczo-Hutnicza prowadzi rekrutację do Szkoły Doktorskiej. Zapisy trwają do 6 września 2019 roku.
W czasie tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Gdańskim najpopularniejsze wśród kandydatów kierunki studiów to Kryminologia, Produkcja form audiowizualnych, Filologia angielska, Zarządzanie instytucjami artystycznymi spec. menedżerska, Skandynawistyka, Psychologia. Dużą popularnością cieszyły się także Informatyka (profil praktyczny), Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej, Sinologia, Bezpieczeństwo narodowe, Amerykanistyka. Są to wyniki rekrutacji na zdecydowaną większość kierunków studiów stacjonarnych pierwszego stopnia oraz jednolitych magisterskich. Na podsumowanie rekrutacji na Uniwersytecie Gdańskim trzeba poczekać, gdyż trwa rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia oraz studia niestacjonarne. Rozpoczęły się także pierwsze nabory dodatkowe, w tym na studia stacjonarne pierwszego stopnia.
Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza na darmowe studia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Liczba miejsc ograniczona.
Akademia Leona Koźmińskiego otrzymała po raz trzeci ocenę wyróżniającą dla kierunku Zarządzanie, przyznaną przez Polską Komisję Akredytacyjną.
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych zaprasza na studia MBA dla branży IT. Rekrutacja trwa do 15 sierpnia lub do wyczerpania miejsc.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie zaprasza na studia jednolite magisterskie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Są to studia bezpłatne.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie rozszerza ofertę kształcenia na studiach II stopnia o kierunek Pedagogika.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Przegląd uczelni w Polsce
boks_podyplomowe.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
miniatura Biblioteka

Nauka języka za granicą
 
Polityka Prywatności