Studia - artykuły

Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w pierwszej edycji Positive Impact Rating (PIR) jako jedna z 30 uczelni biznesowych na świecie i jedyna z Polski. Rating został ogłoszony 22 stycznia br. podczas World Economic Forum w Davos. Jego celem jest pokazanie szkół wyższych, które w swojej misji i w codziennym działaniu kierują się zrównoważonym rozwojem i pozytywnym wpływem na społeczeństwo i środowisko. Swoje uczelnie pod kątem zrównoważonego rozwoju, zaangażowania społecznego i etyki oceniali sami studenci.
Tbiliski Uniwersytet Państwowy im. Iwane Dżawachiszwilego, najstarsza i największa gruzińska uczelnia to nowy międzynarodowy partner WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Jest to 13. europejska szkoła wyższa współpracująca z naszą uczelnią w ramach programu ERASMUS +. WSPiA od wielu lat oferuje swoim studentom możliwość odbywania studiów i praktyk zagranicznych pozwalających zdobyć dodatkowe kwalifikacje i doświadczenie.
Od 1 stycznia 2020 r. Uczelnia realizuje projekt pt. "Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia dostępna dla wszystkich" dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach umowy nr POWR.03.05.00-00-A011/19-00. Projekt WSIiZ został oceniony pozytywnie i uzyskał 102,5 pkt. Wartość projektu to: 928 385,00 zł
Akademia Leona Koźmińskiego i Oracle Polska wspólnie poprowadzą studia w zakresie Big Data i Artificial Intelligence. Podpisana właśnie umowa pomiędzy partnerami to szansa dla studentów na zdobycie wiedzy i doświadczenia oraz sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa znalazła się w gronie 21 uczelni niepublicznych z całej Polski, które zakwalifikowane zostały do programu „Legia Akademicka”. Dzięki temu studenci Uczelni będą mogli uczestniczyć w teoretycznym i praktycznym szkoleniu wojskowym, realizowanym w pierwszej połowie 2020 r. Będzie to III edycja programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.
9 grudnia 2019 "FT" opublikował ranking europejskich uczelni biznesowych. Wg "Financial Times" Akademia Leona Koźmińskiego zajmując pozycję 48. została liderem w Europie Środkowo-Wschodniej wyprzedzając takie uczelnie jak: Uniwersytet Ekonomiczny w Pradze, Uniwersytet Petersburski, SGH czy Uniwersytet Corvinusa.
Do Legii możesz zapisać się m.in. w WSB w Poznaniu, Gdańsku, Gliwicach i Bartoszycach.
Legia Akademicka to program skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcieliby odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy, myślą o wstąpieniu do wojska i służbie czynnej. To przygoda, realizacja własnych pasji, szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji, to prestiż.
Najlepsze szkoły biznesowe z Europy Środkowej już doganiają swoich konkurentów z Zachodu, choć jeszcze pewien dystans dzieli je od pierwszej dziesiątki, którą w tym roku otwierają HEC Paris, London Business School, Uniwersytet Bocconi i Uniwersytet St. Gallen. Największe szanse na awans do europejskiej „ligi bluszczowej” ma Akademia Leona Koźmińskiego, która jest liderem regionu.
WSBiNoZ jest jedyną Uczelnią w Polsce, z którą marka podpisała umowę o współpracy. 27 listopada 2019 na Uczelni uroczyście otwarto nową pracownię kosmetologiczną pod patronatem marki. W wydarzeniu wzięli udział: Kanclerz Uczelni Michał Orski, Wicekanclerz ds. rozwoju kosmetologii mgr Anna Drobnik oraz Główny Szkoleniowiec Peel Mission mgr Agnieszka Kowalska.
Studia zagraniczne to nie tylko ogromny prestiż i możliwość otwarcia nowych ścieżek zawodowych. Jest to również niezwykła podróż kulturowa i szansa na zdobycie cennego doświadczenia. Rocznie 100 000 studentów zagranicznych zostaje absolwentami francuskich uczelni, które to utrzymują się tym samym w czołówce preferowanych ośrodków akademickich. Ponadto, naprawdę nie trzeba perfekcyjnie znać języka francuskiego, aby zostać studentem nad Sekwaną.
Nagroda przyznawana jest uczelniom, których publikacje miały największy wpływ na postrzeganie (visibility) polskiej nauki na świecie. SGGW nominowana została w kategorii Social Sciences.
Studia w Wielkiej Brytanii kojarzą się z prestiżem, ale także z niewyobrażalnie wysokimi czesnymi. Na szczęście tylko jedno z tych zdań jest prawdziwe i nie, nie chodzi o prestiż. Jeśli marzyłeś lub myślałeś chociaż o studiach w Wielkiej Brytanii, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
nowe_media_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura WSZOP
miniatura

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
 
Polityka Prywatności