Studia - artykuły

Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu we współpracy z Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. przygotował dla kandydatów studia stacjonarne II stopnia na kierunku Inżynieria Naftowa i Gazownicza (INiG), o profilu praktycznym (studia dualne). Celem nowego kierunku studiów jest przygotowanie absolwentów o wysokich kwalifikacjach zawodowych, którzy będą w stanie uczestniczyć w rozwiązywaniu najbardziej wymagających wyzwań podejmowanych przez GAZ-SYSTEM S.A.
Uczelnia partnerem Okręgowej Izby Radców Prawnych
Wspólne konferencje i wydawnictwa, wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy praktykami prawa a naukowcami, praktyczne działania przybliżające studentom prawa istotę aplikacji radcowskiej to najbardziej oczywiste pola współpracy, które planują dziekani OIRP w Warszawie oraz rektor Akademii Leona Koźmińskiego i dziekan Kolegium Prawa tej uczelni. 19 stycznia obie instytucje podpisały ramową umowę o współpracy, która otwiera drzwi przed dalszymi wspólnymi inicjatywami.
Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości zaprasza na studia podyplomowe Joga w profilaktyce i terapii.
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie prowadzi nabór na studia rozpoczynające się w semestrze wiosenno-letnim. Z tej okazji uczelnia przygotowała dla kandydatów promocję.
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi uruchamia nowy kierunek studiów I stopnia - jest to Kryminologia. Do wyboru będą dwie ścieżki kształcenia: Psychokryminalistyka oraz Przestępczość i patologie społeczne.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej poszerza ofertę kształcenia o nowy kierunek - IT Cyber Security. Są to studia stacjonarne II stopnia.
Jeśli chcesz realizować się w sektorze finansów i rachunkowości studia z akredytacją ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) szeroko otworzą przed tobą drzwi do kariery zarówno w instytucjach w Polsce, jak i za granicą. Jeśli intensywnie pracujesz, podróżujesz lub z innego powodu nie możesz studiować w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym, idealne rozwiązanie znajdziesz w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, w której finanse i rachunkowość z uznawaną na całym świecie akredytacją ACCA możesz studiować online. To nowość w ofercie tej biznesowej, międzynarodowej uczelni.
Trzy kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW uzyskały prestiżowe Certyfikaty Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Tym samym wydział jest jedynym ośrodkiem w Polsce posiadającym takie wyróżnienia.
Bardziej interaktywnie, bardziej dynamicznie, bardziej energicznie, a nawet energetycznie, bo pewnie nie raz zrobi się gorąco! Akademia WSB zaprasza do udziału w nowej odsłonie Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń ONLINE (TBS) pn.: „Duety do mety”, w ramach której będziecie Państwo mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych również przez duety wykładowców. Doskonale (nie)dobrane pary odpowiedzą na pytania:
Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie zdążyli zapisać się na studia w październiku oraz dla osób, które po pierwszym semestrze chciałby zmienić kierunek. Nie musicie, odkładać swoich planów na jesień, w WSB w Warszawie trwa rekrutacja na studia I i II stopnia, jednolite magisterskie oraz na studia podyplomowe. Dodatkowo, zapisując teraz można skorzystać z promocji – zwalniającej z opłaty wpisowej i pozwalającej zaoszczędzić na czesnym nawet 600 złotych.
Dr Szczepan Głodzik z Instytutu Fizyki UMCS jest współautorem artykułu pt. Topological superconductivity in a van der Waals heterostructure opublikowanego w grudniowym numerze prestiżowego czasopisma Nature [Nature 588, 424 (2020)]. We współpracy z fińskimi naukowcami z uniwersytetów w Aalto i Helsinkach dr Głodzik pomyślnie zrealizował projekt wytworzenia nowego dwu-wymiarowego nadprzewodnika, cechującego się nietrywialnymi właściwościami topologicznymi.
Chcesz nauczyć się jak tworzyć strategie innowacji, nowych usług, produktów i produktów cyfrowych? Interesujesz się współczesnymi wyzwaniami w zakresie poziomu życia i konsumpcji? Jeżeli tak – ścieżka Design Management jest dla Ciebie!
Akademia Leona Koźmińskiego dołączyła do grona czołowych szkół biznesu na świecie, tworzących Konsorcjum EMBA - Executive MBA Consortium for Global Business Innovation. Studenci i absolwenci programu Executive MBA z Koźmińskiego mogą odbyć część programu np. w Japonii, w Dolinie Krzemowej w USA, w Brazylii czy RPA.
Z projektu o losach absolwentów wynika, że absolwenci studiów 1. stopnia powszechnie podejmują kształcenie na studiach 2. stopnia. Po uzyskaniu dyplomu znaczna część również zdobywa pierwsze doświadczenia zawodowe – często już pracując etatowo. Po okresie studiów 2. stopnia aktywność zawodowa znacząco intensyfikuje się i po pięciu latach ponad 90% absolwentów pracuje. Po pięciu latach stabilizuje się ryzyko bezrobocia i poziom zarobków.
29 i 30 grudnia 1995 roku to bardzo ważne daty w historii regionu. W tych dniach powstała pierwsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu i w Polsce południowo-wschodniej. Była to utworzona w Przemyślu Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania obecnie WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Uczelnia była jednocześnie pierwszą cywilną szkoła wyższą w regionie zlokalizowaną poza Rzeszowem.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II uruchomił nową specjalność na studiach II stopnia na kierunku Filozofia - jest to Filozofia z elementami psychologii. Studia finansowane są z UE.
Wybitny biolog molekularny z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn otrzymał Vebleo Scientist Award. Prestiżowa nagroda wyróżnia jego ogromny wkład w rozwój nauki w zakresie biologii molekularnej.
Akademia WSB w dniu 18 grudnia 2020 r. uzyskała międzynarodową akredytację CEEMAN IQA. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej. Akredytacja została przyznana Uczelni na 6 lat przez International Association for Management Development in Dynamic Societies CEEMAN. 
Informujemy o kolejnym sukcesie pracowników UMCS: prof. Jaco Vangronsvelda oraz dr hab. Małgorzaty Wójcik, prof. uczelni, którzy uzyskali finansowanie grantu w ramach Programu Horyzont 2020. Mowa o projekcie pt. „Bridging the gap between phytoremediation solutions on growing energy crops on contaminated lands and clean biofuel production” (“Budowanie mostu między fitoremediacją opartą na uprawie roślin energetycznych na zanieczyszczonych terenach, a produkcją czystego biopaliwa”).
Projekt “Bentosowy przybrzeżny bufor przeciwdziałający ekstremom klimatycznym i eutrofizacji” (BUFFER) dr Sary Benelli z Uniwersytetu Gdańskiego trafił na listę rankingową zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach konkursu POLS. Konkurs kierowany jest do zagranicznych naukowców, chcących prowadzić badania w polskich instytucjach naukowych.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności