Studia - artykuły

Zarządzanie to nowy kierunek studiów licencjackich, który pojawił się w ofercie Uczelni Lingwistyczno-Technicznej.
10 maja rozpoczęła się rekrutacja na studia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.
12 maja przypada 657. rocznica założenia przez króla Kazimierza Wielkiego najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzień ten obchodzony jest przez naszą społeczność akademicką jako Święto UJ. Niestety, z uwagi na ciągle obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne, tegoroczne obchody święta ponownie będą się odbywać w bardzo ograniczonym gronie zaproszonych osób.
Drodzy Kandydaci na studia! Informujemy, że ruszyła rekrutacja na studia cywilne w ASzWoj. Kształcimy w obszarach bezpieczeństwa, zarządzania, dowodzenia, obronności i prawa.
Rozmowa Wiktorii Owsińskiej z Kamilem Ulaneckim, studentem drugiego roku zarządzania informacją i publikowania cyfrowego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Rozmowa na temat wyboru uczelni, kierunku studiów, ale też planów zawodowych.
W Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi rozpoczęła się rekrutacja na studia.
UTH dzięki ofercie kierunków technicznych, menedżerskich i ekonomicznych jest wyjątkową w skali kraju uczelnią wyższą, która stawia na praktykę. Studia realizowane są na poziomie licencjackim, inżynierskim, magisterskim oraz podyplomowym. Uczelnia kształci w Warszawie i Płońsku.
Collegium Civitas zaprasza na studia w roku akademickim 2021/2022. Zapisując się do końca maja możesz skorzystać z promocji Early Birds czyli 20% zniżki w czesnym na I semestr nauki.
Startuje rejestracja na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie – to propozycja dla wilków morskich, ale nie tylko! Szeroka oferta kierunków morskich jest w tej uczelni uzupełniona o cały wachlarz kierunków lądowych. Nowy system rekrutacyjny umożliwia rejestrację na studia już od 4 maja 2021 r.
Matura to nie tylko wiedza z książek, notatek i filmików na YouTube. To przede wszystkim psychologiczne wyzwanie: wysiłek, który wymaga inspiracji i motywacji. Możesz być świetnie (lub przynajmniej w jakimś stopniu) przygotowany, a jednak wypaść poniżej swoich możliwości. Takie wyzwania wymagają doświadczenia życiowego, którego młodym ludziom (zwłaszcza w czasach pandemii) brak. Czasem, aby przez coś przebrnąć wystarczy trochę sprytu, odwagi, zawziętości, zapomnienia o własnych słabościach i koncentracji na mocnych stronach.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazł się w światowym rankingu CWUR – Center for World University Rankings 2021-2022. W klasyfikacji uwzględniono blisko 20 tysięcy szkół wyższych z całego świata, spośród których CWUR wybrało 2000 najlepszych. W tegorocznej klasyfikacji UMCS uplasował się na 1496 pozycji, zajmując tym samym 25 miejsce wśród uczelni polskich oraz najwyższą notę spośród uczelni z Polski Wschodniej.
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w ciągu 22 lat istnienia dość mocno zaznaczyła swoją obecność na akademickiej arenie Lubelszczyzny. W tym czasie wykształciła wielu specjalistów oferując im naukę na ciekawych i nowoczesnych kierunkach i specjalnościach. Uczelnia poza praktycznym przygotowaniem studentów do zawodu, kładzie nacisk na twórczy rozwój, który jest nie tylko sposobem na efektywną naukę, ale i życie, zarówno zawodowe, jak i osobiste.
22 kwietnia br. Fundacja Edukacyjna Perspektywy i Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) zaprezentowali raport „Kobiety na politechnikach 2021”. Z publikacji wynika, że wzrasta udział kobiet wśród studentów kierunków związanych z nowymi technologiami i informatyką. Tempo wzrostu jest jednak niskie i występują duże różnice pomiędzy uczelniami. W okresie 2015–2020 udział kobiet wśród studentów kierunków nowo technologicznych, zarówno na uczelniach publicznych, jak i na uczelniach niepublicznych zwiększył się zaledwie o jeden punkt procentowy (15 proc. vs 16 proc.). Nawet w tych publicznych szkołach wyższych, na których kobiety stanowią zdecydowaną większość, kierunki nowo technologiczne są domeną mężczyzn. Przykładowo, na uczelniach pedagogicznych studentki tych kierunków stanowią tylko 20 proc. Z raportu wynika również, że wśród kadry naukowej z tytułem profesora znacznie mniej jest kobiet niż mężczyzn.
Obserwując rynek usług zdrowotnych, losy absolwentów, potrzeby aktualnych studentów, a przede wszystkim obecną sytuację epidemiologiczną Uniwersytet Medyczny w Białymstoku postanowił uzupełnić dotychczasową ofertę na kierunku Zdrowie Publiczne o moduł epidemiologia.
Zmienione godło, nowa paleta barw, autorskie czcionki, grafika nawiązująca do charakteru uczelni, nowe strony internetowe – to tylko część elementów Systemu Identyfikacji Wizualnej SGGW, który uczelnia zaprezentuje w najbliższy wtorek. W tym terminie ruszają także Wirtualne Dni Otwarte dla kandydatów na studia.
Współpraca świata biznesu z edukacją jest bardzo ważna i nierozerwalnie ze sobą związana. Szkoły odpowiadają za to, z jaką wiedzą absolwenci opuszczają ich mury i jak dobrze są przygotowani do wejścia na rynek pracy.
Ruszyła rekrutacja na studia w WSB w Warszawie. W stale rozwijającej się ofercie uczelni, przyszli studenci mają do wyboru szereg kierunków i specjalności na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich, jednolitych magisterskich oraz podyplomowych. Na studia można zapisać się online, wypełniając formularz na stronie uczelni. 
Czy warto utrzymywać kontakty z absolwentami? Oczywiście! Ich losy i kariera zawodowa świadczą przecież o jakości kształcenia. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula stara się nie tylko być blisko swoich absolwentów, ale także nagradza najlepszych z nich. W tegorocznej edycji „Kompasów Vistuli” – wielkiego konkursu dla absolwentów uhonorowano dwie fantastyczne młode kobiety – Aleksandrę Dubieniecką i Paulinę Zawadzką.
Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera zaprasza na studia w roku akademickim 2021/2022. Start rekrutacji już 15 kwietnia.
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie prowadzi uzupełniający nabór na studia II stopnia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Zostało tylko 15 wolnych miejsc, studia realizowane są w formule „Innowacyjni Nauczyciele”.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności