Studia - artykuły

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu zaprasza na studia. Zapisy trwają do 30 września.
Stres dotyka nas w wielu momentach życia, także tych, które związane są z rozwojem i zmianą. Można wymienić mnóstwo sytuacji, które jednocześnie cieszą i stresują, a to dlatego, że człowiek z natury obawia się rzeczy, których nie zna, ale jednocześnie wzbudzają one w nim ekscytację. Niewątpliwie do takich sytuacji można zaliczyć to, że wiele osób aktualnie przygotowuje się do podjęcia ważnej dla siebie decyzji, która w większym lub mniejszym stopniu będzie miała wpływ na dalsze funkcjonowanie społeczne, zawodowe czy osobiste. O czym mowa? O stresie związanym z egzaminami maturalnymi oraz procesem rekrutacyjnym na studia.
Akademia Morska w Szczecinie prowadzi nabór na studia na rok akademicki 2022/2023. Kandydaci mają do wyboru kierunki licencjackie, inżynierskie oraz prowadzone po angielsku.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to najstarsza uczelnia przyrodniczo-rolnicza w Polsce. Oferuje 41 zróżnicowanych kierunków studiów (w tym 11 prowadzonych w języku angielskim) – od weterynarii, zootechniki i architektury krajobrazu, przez dietetykę, technologię żywności i żywienie człowieka oraz organic agriculture and food production, po ekonomię, zarządzanie i logistykę. Kształci blisko 16 tys. studentów na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych, podyplomowych i w Szkole Doktorskiej. Uczelnia na bieżąco dostosowuje swoją ofertę edukacyjną do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku pracy. Na tegorocznych kandydatów czekają nowe kierunki.
Road to IELTS, to darmowy kurs internetowy przygotowany przez British Council pomocny w samodzielnym przygotowaniu się do IELTS. Jeśli tylko myślisz o pracy, studiach lub życiu za granicą, to IELTS jest dla ciebie. To po prostu najpopularniejszy na świecie test sprawdzający znajomość języka angielskiego.
7 maja br. mija 55. rocznica śmierci Marii Grzegorzewskiej – twórczyni pedagogiki specjalnej. W swojej pracy Grzegorzewska kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. W maju obchodzimy także 100. rocznicę utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska.
Z okazji jubileuszu stulecia Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.
Do wygrania akademik na rok i 30 voucherów zwalniających z opłaty serwisowej przy rezerwacji mieszkania studenckiego :) Konkurs trwa tylko do 11 maja (środa), więc warto się pospieszyć!
Student Depot to największa sieć prywatnych akademików premium w Polsce, które są w Krakowie, Warszawie, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi oraz Gdańsku.
Kosmetologia dopiero od niedawna jest kierunkiem na studiach wyższych, dlatego też nie ma jeszcze zbyt wielu absolwentów. Zadaniem nauki na tym kierunku jest poszerzenie swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie znajomości potrzeb skóry, zabiegów kosmetycznych, pielęgnacji. Kosmetologia zapewnia ciekawe możliwości kariery zawodowej, a także dobre perspektywy pracy.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia prowadzi rekrutację na studia I i II stopnia oraz podyplomowe.
Od 4 maja trwa rekrutacja na studia cywilne w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.
Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu prowadzi nabór na studia wojskowe.
Szkoła Doktorska AGH podejmuje współpracę z IDEAS NCBR, ośrodkiem badawczo-rozwojowym powołanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Obszarem współpracy będzie działalność badawczo-rozwojowa w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz rozwiązań informatycznych dla ekonomii cyfrowej.
6 maja 2022 roku przypada 70. rocznica śmierci Marii Montessori – autorki jednej z najpopularniejszych alternatywnych koncepcji pedagogicznych. Mimo że system pedagogiczny Montessori powstał na początku XX wieku, dzięki ponadczasowym założeniom jest wciąż aktualny i obecny w ponad 25 000 placówek edukacyjnych na całym świecie.
Uczelnia Nauk Społecznych prowadzi nabór na studia na rok akademicki 2022/2023.
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej zaprasza na studia. Rekrutacja rozpoczyna się już 4 maja.
Uniwersytet Jagielloński pozostaje najwyżej notowaną uczelnią z Polski w rankingu The Center for World University Rankings (CWUR).
1. kwietnia 2022 roku rozpoczęła się rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Uczelnia, jak co roku, przygotowała dla kandydatów bogatą ofertę edukacyjną.
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku przygotowała kilka nowych kierunków na rok akademicki 2022/2023. Wśród nich są: Trener personalny i fitness, Dietetyka w sporcie i rekreacji, Turystyka i hotelarstwo, Diagnostyka sportowa, Kosmetologia, Aktywność fizyczna i terapia środowiskowa oraz Sprawność fizyczna w siłach specjalnych.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi uruchomiła rekrutację na studia w roku akademickim 2022/2023.
Po raz kolejny – już trzeci rok z rzędu – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazł się wśród uczelni sklasyfikowanych w światowym rankingu CWUR – The Center for World University Rankings 2022-2023. Tym razem uzyskaliśmy 1547 lokatę wśród niemal 2000 światowych uczelni i dzięki temu znaleźliśmy się w prestiżowym gronie niespełna 8% najlepszych, globalnych uniwersytetów. Ranking został opublikowany 25 kwietnia br.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności