Studia - artykuły

Od dawna byliśmy przekonani, że studia muszą stać się jeszcze bardziej praktyczne. Głównym celem utworzenia CSM jest poprawa jakości kształcenia przyszłych pracowników systemu ochrony zdrowia. Lepsze ich przygotowanie do startu w zawodzie. Centrum Symulacji Medycznej składa się z pracowni umiejętności pielęgniarskich, sali porodowej i opieki położniczej, pracowni symulacji z zakresu BLS (Basic Life Support – Podstawowe zabiegi resuscytacyjne), ALS (Advanced Life Support – zaawansowane zabiegi resuscytacyjne). Każda pracownia CSM wyposażona została w system wirtualnej rzeczywistości VR. – mówi prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktycznych i rozwoju Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz kolejny znalazł się wśród uczelni sklasyfikowanych w zestawieniu Webometrics Ranking of World Universities przygotowanym przez Cybermetrics Lab - grupę badawczą należącą do Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC), największą publiczną instytucję badawczą w Hiszpanii. W najnowszym rankingu nasza Uczelnia uplasowała się na 22 lokacie wśród 408 polskich uczelni ujętych w zestawieniu (klasyfikacja polskich uczelni), 586 pozycji na 6010 wśród uczelni europejskich w klasyfikacji kontynentalnej (w tym na 92 miejscu wśród 2711 ośrodków naukowych w Europie Środkowo-Wschodniej) oraz 1560 pozycji na 11989 wśród uczelni z całego świata (klasyfikacja światowa).
23 lutego w Międzynarodowym Dniu Walki z Depresją Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu zainauguruje Kampanię Społeczno-Edukacyjną STOP Depresji. Kampania będzie skierowana przede wszystkim do młodzieży, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-18 marca. Jest to wydarzenie mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu. Z tej okazji przygotowaliśmy ciekawe podcasty, dzięki którym uczniowie dowiedzą się więcej o funkcjonowaniu tego fascynującego organu.
Przed studentami kolejny semestr nauki. Kolokwia, zaliczenia, egzaminy oraz wystąpienia publiczne to nieuniknione elementy studiowania. Jak opanować stres i zwiększyć efektywności nauki? W celu poprawy koncentracji, wydłużenia okresu czuwania i zmniejszenia uczucia senności studenci poszukują zarówno produktów spożywczych, jak i suplementów diety, które zawierają aktywne biologicznie substancje, wywierające pobudzający wpływ na organizm człowieka.
Studia nie powinny być drogą przez mękę. Powinny dać wiedzę, rozwijać, wzbogacać i inspirować, a do tego dać dużo satysfakcji i przyjemności. Warunek jest jeden. Wybierz kierunek, który naprawdę cię interesuje i obszar nauki, w którym dobrze się czujesz. Nie działaj wbrew sobie, pomyśl, w czym jesteś najlepszy i rozpocznij studia już od marca w Uczelni Vistula.
W związku z szybko rosnącą popularnością narzędzia ChatGPT i wzrostem ryzyka wykorzystywania go przez studentów w trakcie pisania prac dyplomowych, eksperci z Ośrodka Przetwarzania Informacji (OPI) postanowili pomóc wszystkim promotorom w kraju – dodali nową funkcję do Jednolitego Systemu Antyplagiatowego (JSA). Już od lutego 2024 roku każda jednostka prowadząca studia wyższe lub szkołę doktorską może całkowicie bezpłatnie zbadać, czy dana praca dyplomowa została napisana z użyciem sztucznej inteligencji. Niewątpliwie nowe rozwiązanie OPI pozwoli jeszcze skuteczniej walczyć z plagiatami na wszystkich poziomach studiów.
Jesteś osobą kreatywną, która na dodatek interesuje się informatyką i nowymi technologiami oraz ich zastosowaniem? Jeśli tak, to koniecznie musisz dowiedzieć się, czym jest Drimagine. To naprawdę rozwiązanie przyszłości, które sprawi, że zyskasz całkiem nowe kompetencje, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej karierze zawodowej.
Jesteś absolwentem uczelni i zastanawiasz się nad kolejnym kierunkiem, ale nie wiesz, na co się zdecydować? W takim razie koniecznie weź pod uwagę studia podyplomowe. Są krótsze niż klasyczne studia licencjackie czy magisterskie, a również pomogą ci podnieść kompetencje w wybranej przez ciebie dziedzinie. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ na studiach podyplomowych możesz znacząco zawęzić swoją specjalność i skupić się jedynie na tym, co najbardziej cię interesuje. Podpowiadamy, dlaczego warto kontynuować swoją edukację w ten sposób oraz gdzie szukać najlepszych studiów podyplomowych, które spełnią twoje oczekiwania.
Coraz więcej osób decyduje się na kontynuowanie edukacji, zwiększenie wiedzy w konkretnym obszarze, a nawet zmianę ścieżki kariery lub realizację długo skrywanych marzeń po przekroczeniu 40. roku życia. Jednak wybór odpowiedniej uczelni i kierunku studiów może dla wielu osób stanowić wyzwanie. Z tego artykułu dowiesz się nie tylko, dlaczego edukacja po 40-tce to dobra decyzja, ale także co warto studiować.
Uniwersytet Wrocławski rozszerzył ofertę studiów na rok akademicki 2024/2025.
W obliczu starzejącego się społeczeństwa będzie wzrastać zapotrzebowanie na fizjoterapeutów. Ten przyszłościowy kierunek możesz studiować na Akademii Wychowania Fizycznego i Sortu w Gdańsku.
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi prowadzi studia I i II stopnia na kierunku architektura wnętrz. Studia możesz podjąć w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej.
Przedstawiciele Collegium Civitas, w tym Rektor, dr hab. Stanisław Mocek, prof. CC, dołączyli do Zespołu Ekspertów ds. Umiędzynarodowienia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW). Zespół ten będzie pełnił funkcję głównego organu doradczego w zakresie tworzenia strategii umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego i nauki. 
Prof. WSBiNoZ dr Leszek Kuras został nowym Rektorem Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu.
Collegium Da Vinci już rozpoczęło nabór na studia na rok akademicki 2024/2025.
Promocja 800 minus na wybrane kierunki studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie dla osób zakwalifikowanych od 29 stycznia do 11 lutego 2024 roku.
Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi studia podyplomowe na kierunku Innowacyjna gospodarka. Rola polityki ekonomicznej.
W Warszawskiej Akademii Medycznej możesz studiować psychologię. Są to jednolite studia magisterskie trwające 5 lat, prowadzone w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia prowadzi studia podyplomowe Kosmetologia – Medycyna. Estetyczna dla Lekarzy.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności