Studia - artykuły

W Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu wystartowała rekrutacja na nowy rok akademicki. W ofercie sprawdzone kierunku ale nie zabraknie też nowości.
Bezpłatne studia licencjackie na kierunku pedagogika w będą prowadzone w Filii Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Wodzisławiu Śląskim.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaleciło uczelniom wyższym dostosowanie trybu nauczania do obecnej sytuacji, jaką jest pandemia koronawirusa. Zajęcia i obrony w formie zdalnej, to nowe realia polskich uczelni wyższych.
9000 studentów Akademii Leona Koźmińskiego kontynuuje edukację w trybie online. Władze uczelni przeniosły do sieci ponad 90 proc. zajęć na studiach licencjackich i magisterskich realizowanych w języku polskim, 98 proc. prowadzonych po angielsku oraz 100 proc. programu studiów MBA. Uczelnia wspiera online całe swoje otoczenie – nauczycieli, licealistów, seniorów i wszystkich zainteresowanych wzbogacaniem wiedzy. I zaprasza m.in. na „Kosmiczny podwieczorek”.
Sytuacja spowodowana koronawirusem odciska swoje piętno na uczelniach wyższych. Praktycznie z dnia na dzień wywróciła do góry nogami życie nie tylko studentów, ale też wykładowców, którzy przechodząc na zdalny tryb pracy starają się zapewnić ciągłość procesów edukacyjnych. To ogromne wyzwanie, ale też prawdziwy egzamin dla każdej uczelni. Od jego wyniku może zależeć już nie tylko tegoroczna rekrutacja, ale też przyszłe.
Prof. dr hab. Bogusław Buszewski z Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jako pierwszy w historii naukowiec UMK został członkiem zwyczajnym Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki.
Specjalnie dla kandydatów na studia, studentów, absolwentów oraz wszystkich zainteresowanych Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wystartował z akcją #UMCSonline.
Chyba nikt nie ma złudzeń, że pandemia Koronawirusa wpłynie niemal na każdy obszar życia społecznego w naszym kraju. Zmiany wynikające ze zwiększania dystansu społecznego dotykają też szkolnictwo wyższe w tym studentów.
Na Uniwersytecie Gdańskim aż 73 procent zajęć na studiach stacjonarnych oraz 71 procent na studiach niestacjonarnych odbywa się obecnie w formie zdalnej.
Student, który znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej, może otrzymać w uczelni zapomogę z funduszu stypendialnego. W szczególności podstawą wnioskowania o wsparcie może być utrata przez studenta lub członka jego rodziny źródła dochodu spowodowana ograniczeniami w funkcjonowaniu pracodawców związanymi z sytuacją zagrożenia epidemicznego.
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin ogłosił przedłużenie zawieszenia funkcjonowania uczelni do 10 kwietnia. Decyzja spowodowana jest wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce.
Uniwersytet Gdański został powołany 20 marca 1970 roku. Poprzedniczki Uczelni to Wyższa Szkoła Handlu Morskiego w Gdyni oraz Pedagogium w Gdańsku Oliwie. W 1945 r. pierwsza z nich przekształciła się w Wyższą Szkołę Ekonomiczną, a Pedagogium dało początek Wyższej Szkole Pedagogicznej. Z połączenia obu tych szkół powstał Uniwersytet Gdański.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura WSIiZ - zajęcia

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
 
Polityka Prywatności