Studia - artykuły

tag
Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland już po raz szesnasty zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Na Glosę do Orzeczenia Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Uczelnia Łazarskiego wprowadza do swojej oferty pierwsze w Polsce zajęcia z prawa lotniczego, które rozpoczną się w semestrze wiosennym – w ramach modułu specjalizacyjnego "Prawo lotnicze" na Wydziale Prawa i Administracji.
Studia prawnicze od lat należą do ścisłej czołówki najbardziej obleganych kierunków. Nic dziwnego - są prestiżowe, interdyscyplinarne i bez wątpienia przydatne w każdym zawodzie. To sprawia, że interesują się nimi nie tylko maturzyści, ale także osoby chcące zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Aby droga do wykształcenia prawniczego była łatwiejsza, Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie skróciła czas studiów do 3,5 roku! Czy taki program może zrewolucjonizować polskie szkolnictwo oraz rynek pracy?
Akademia Leona Koźmińskiego zwyciężyła w kategorii uczelni niepublicznych. Ogólnopolski ranking wydziałów prawa opublikował Dziennik Gazeta Prawna.
Wyższa Szkoła Informatki i Zarządzania Copernicus we Wrocławiu poszerzyła swoją ofertę edukacyjną o nowe studia podyplomowe. Już teraz możesz podjąć naukę na kierunku "Prawo i administracja w zarządzani".
Uczelnie nie przygotowały umów, które powinny od 1 października podpisać ze studentami stacjonarnymi. Dlaczego rektorzy boją się podpisywania umów ze studentami? Czy odpowiedzialność za losy setek tysięcy żaków jest dla nich zbyt ciężka?
Tegoroczne rozpoczęcie roku akademickiego to poważne zmiany w prawie. To właśnie 1 października w życie wejdą dwie ustawy, które wprowadzają m.in. odpłatność za drugi kierunek studiów i ograniczają pracę wykładowców na kilku uczelniach.
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jako jedyna uczelnia niepubliczna na tzw. ścianie wschodniej rozpoczyna rekrutację na I edycję Seminarium Doktoranckiego w zakresie nauk prawnych. Seminaria odbywać się będą w wybranych Katedrach w Zamiejscowym Wydziale Prawa i Administracji w Rzeszowie. Do uczestnictwa w nich zapraszamy absolwentów studiów magisterskich na kierunkach: Prawo, Administracja i Bezpieczeństwo Wewnętrzne.
Niecałe 11 tys. osób zgłosiło chęć zdawania na aplikacje prawnicze. Jak podaje gazeta Rzeczpospolita, bez wątpienia wzrosło zainteresowanie aplikacją komorniczą i prawniczą.
Duża większość uczelni jest już po pierwszym etapie rekrutacji. Niedługo wywieszać będą listy przyjętych. Ciekawi, że w tym roku największe zainteresowanie budzi prawo i psychologia. Jednak, jak donosi "Metro" to kierunki ścisłe po których jest praca mogą być jeszcze najbardziej pożądanymi kierunkami przez studentów.
5 raz z rzędu Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego zwyciężył wśród uczelni niepublicznych w prestiżowym rankingu wydziałów prawa "Dziennika Gazety Prawnej". W tym roku Uczelnia uzyskała świetny wynik i wyprzedziła aż cztery uniwersytety.
Dlaczego warto wybrać Prywatną Wyższą Szkołę Biznesu i Administracji? Stacjonarne studia prawnicze trwają tam 10 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra. Oferta programu studiów obejmuje łącznie ponad 2500 godzin, z czego ponad 60% zajęć w innych formach dydaktycznych niż wykłady (ćwiczenia, konwersatoria, laboratoria i inne formy bezpośredniego kontaktu ze studentem). W ramach studiów uczelnia oferuje ponadto niespotykaną w innych uczelniach intensywność nauki języka angielskiego.
Symulacja egzaminu na aplikacje to doskonała możliwość sprawdzenia swojej wiedzy przed właściwym egzaminem. Dzięki konkursowi organizowanemu przez Wolters Kluwer Polska każdy kandydat na aplikacje może zmierzyć się z testami na swoim Wydziale.
Sejm Rzeczypospolitej po wielu dniach debat i prac nas ustawą w rezultacie przyjął prawo o szkolnictwie Wyższym. Co to oznacza? Znacznie więcej praw dla studentów, szanse dla młodych utalentowanych naukowców, powiązanie uczelni z otoczeniem gospodarczym i światową nauką.
Podczas rozpoczynającego się dziś posiedzenia plenarnego Sejmu RP odbędzie się drugie i trzecie czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym. Poszczególne zmiany zaproponowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego prowadzą do dyskryminacji uczelni niepublicznych. Projekt nie uruchamia niezbędnego mechanizmu konkurencyjności między prywatnymi i państwowymi szkołami wyższymi, a ponadto nie promuje innowacyjności jako wartości kluczowej dla nowoczesnego kształcenia.
Nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę z tego, iż rocznie kserowanych jest blisko 5 mln stron publikacji, głównie tych o charakterze naukowym i specjalistycznym. Tylko ten proceder stanowi ok. 90% wszystkich kserowanych w Polsce materiałów.
Już po raz ósmy kancelaria prawna White & Case oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland zapraszają do uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszą Pracę Magisterską z Dziedziny Prawa Europejskiego „Luminarz”.
Wyższa Szkoła Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w swojej ofercie edukacyjnej posiada jednolite studia magisterki na kierunku Prawo. To propozycja dla tych wszystkich, którzy marzą by zostać adwokatem, sędzią albo prokuratorem.
Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego zwycięzcą IV już edycji rankingu Dziennika Gazety Prawnej w kategorii wydziałów prawa uczelni niepublicznych. Dzięki wysokiej jakości nauczania i bardzo dobrej organizacji kształcenia wydział uzyskał 67 pkt.
W IV już rankingu wydziałów prawa "Dziennika Gazety Prawnej" pierwsze miejsce w wśród uczelni publicznych zajął Uniwersytet Warszawski, a wśród niepublicznych Uczelnia Łazarskiego w Warszawie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności