Znajdź nas na
Przygoda na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zaczyna się od rekrutacji. Każdy, kto marzy o studiach w malowniczo położonym Kortowie, powinien przygotować się na kilka kroków, które otworzą drzwi do wybranej ścieżki edukacyjnej. Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 już trwa, a szczegóły dotyczące terminów i procedur są kluczowe dla wszystkich kandydatów.
Na terenie północno-wschodniej Polski, w malowniczym Olsztynie, znajduje się kampus Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM), który stanowi serce życia studenckiego tej renomowanej uczelni. Kortowo, bo tak nazywa się ten kampus, jest nie tylko miejscem nauki, ale również przestrzenią, w której studenci mogą rozwijać swoje pasje, angażować się w różnorodne aktywności i cieszyć się życiem studenckim :)
Do 13 września Uniwersytet Warmińsko-Mazurski prowadzi dodatkowy nabór na studia.
7 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Za sprawą politycznych wydarzeń o kampusie w Kortowie usłyszała ostatnio cała Polska. Jednak miejsce to od lat przyciąga studentów z całego kraju, którzy - poza wysokim poziomem studiów - znajdują tu niepowtarzalny klimat i nadzwyczajne widoki. O tym, czym wyróżnia się olsztyński kampus i dlaczego warto wybrać go na miejsce swoich studiów, mówią władze Wydziału Geoinżynierii UWM, znajdującego się w centrum Kortowa.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przygotował dwa nowe kierunki studiów w ramach rekrutacji 2021/2022 - są to Geoinformatyka oraz Ichtiologia i akwakultura.
Nowym rektorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na kadencję 2020-24 został dr hab. Jerzy Przyborowski, prof. UWM, dotychczasowy prorektor UWM ds. kształcenia i studentów. Urząd obejmie 1 września.
Od roku akademickiego 2020/2021 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wprowadza do oferty edukacyjnej studia na kierunku Psychologia.
Najpopularniejszym kierunkiem rekrutacji 2018/2019 w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim jest kierunek lekarski. O jedno miejsce starało się tu aż 14 kandydatów.
Mateusz Rynkiewicz tegoroczny absolwent mechaniki i budowy maszyn na WNT wygrał ogólnopolski konkurs projektowy SOLIDWORKS „Projektanci do wozu”.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jako jeden z pierwszych uniwersytetów w Polsce wprowadzi do oferty dydaktycznej model kształcenia dualnego. W proces nauczania włączą się obok uczelni także firmy, a na absolwentów będą czekać miejsca pracy.