Znajdź nas na
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej. Celem tej pionierskiej inicjatywy jest stworzenie platformy współpracy łączącej liderów biznesu, przedstawicieli świata nauki oraz ekspertów, którzy chcą wspólnie wdrażać innowacyjne rozwiązania dla gospodarki cyrkularnej w zakresie odzieży służbowej. Partnerstwo kładzie szczególny nacisk na odpowiedzialne zarządzanie odzieżą służbową, koncentrując się na cyklu życia produktów od projektowania, przez użytkowanie, aż po zarządzanie odpadami.
Gdyby lotnictwo cywilne było krajem, zajęłoby 17. miejsce na świecie pod względem produktu krajowego brutto (PKB), generując 961,3 miliarda dolarów PKB rocznie, czyli znacznie więcej niż niektórzy członkowie G20 (i mniej więcej tej samej wielkości co Indonezja czy Holandia).
Piąte z kolei spotkanie dotyczące projektu NCBiR "Administrowanie Przestrzenią Powietrzną Przyszłości", które odbyło się 9 października br., było kluczowym momentem, w którym pod przewodnictwem dziekan, prof. Anny Konert, zatwierdzono Rekomendacje Rady Praktyków Biznesu i Dydaktyków „Pakiety zmian rekomendowane do wprowadzenia do sylabusów przedmiotów ogólnych, kierunkowych i specjalizacyjnych na specjalności Administrowanie Ruchem Lotniczym na kierunku Administracja”.
Uczelnia Łazarskiego, rozwijając kierunki związane z lotnictwem, otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Administrowanie przestrzenią powietrzną PRZYSZŁOŚCI – edukacja poprzez symulację i praktykę na potrzeby gospodarki przyszłości”. Projekt ten, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus i ma na celu dostosowanie oferty edukacyjnej do dynamicznie rozwijającej się branży lotniczej.
W ostatnich latach obserwujemy znaczący spadek liczby maturzystów decydujących się na kontynuowanie edukacji na poziomie wyższym. Trend ten, zauważalny w wielu krajach, w tym w Polsce, jest wynikiem kilku kluczowych czynników.
ESG w lotnictwie to nowa specjalność na kierunku prawo w biznesie na Uczelni Łazarskiego.
Współczesne środowisko biznesowe oraz akademickie charakteryzuje się dynamicznymi zmianami, które wymagają od menedżerów, pracowników oraz kadry akademickiej posiadania specjalistycznych umiejętności zarządzania tymi procesami/lub procesami transformacyjnymi. Zmiany, napędzane głównie przez postęp technologiczny oraz nowe formy prowadzenia biznesu i edukacji, stają się coraz bardziej nieodłącznym elementem codziennej pracy i nauki. Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej uwidoczniła konieczność szybkiego przystosowania się do nowych warunków, w szczególności w kontekście przejścia na tryb nauki i pracy zdalnej, bądź hybrydowej.
Współczesne wyzwania stawiane edukacji wymuszają konieczność adaptacji i ewolucji modeli nauczania. Coraz więcej osób kwestionuje sens tradycyjnego modelu akademickiego, który koncentruje się głównie na zdobywaniu wiedzy teoretycznej, bez jednoczesnego zapewnienia praktycznych umiejętności przydatnych na rynku pracy. Ponadto rosnące koszty edukacji oraz obawy o przyszłe zatrudnienie skłaniają młodych ludzi do poszukiwania alternatywnych ścieżek rozwoju zawodowego, takich jak kursy, szkolenia praktyczne czy praca zdalna. Czy warto zatem jeszcze iść na tradycyjne studia?
Pragniemy poinformować, że specjalność Administrowanie Ruchem Lotniczym została objęta projektem pn. „Administrowanie przestrzenią powietrzną PRZYSZŁOŚCI – edukacja poprzez symulację i praktykę na potrzeby gospodarki przyszłości” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
W dobie coraz większej konkurencji na rynku usług prawniczych, zarówno prawnicy po studiach, jak i adwokaci i radcowie prawni świeżo po aplikacjach i zdanych egzaminach zawodowych zadają sobie pytanie, jaką specjalizację wybrać aby odnieść sukces. Prawnik, który zajmuje się wszystkimi sprawami, począwszy od spraw karnych, poprzez administracyjne, a skończywszy na rozwodowych, jest coraz rzadziej wybieranym modelem rozwoju kariery prawniczej.
W Uczelni Łazarskiego możesz studiować zarządzanie w formie online. Są to studia I stopnia trwające 3 lata.
Historia Uczelni Łazarskiego rozpoczęła się od założonej w 1993 r. Prywatnej Wyższej Szkoły Handlowej. Przez 30 lat międzynarodowa społeczność Uczelni znacznie się rozrosła. Dziś liczy ona ponad 30 tysięcy absolwentów i studentów, pracowników, a także partnerów i przyjaciół. Idea, jaka przyświecała założycielowi - Ryszardowi Łazarskiemu, to tworzenie wysokiej jakości i dopasowanego do aktualnych potrzeb rynku kształcenia w zawodach i specjalizacjach, na które jest największe zapotrzebowanie.