Znajdź nas na    

Internet łączy

Kilkanaście lat temu miłośnik komputerów skazany był na samotność. Wkrótce pasjonatów połączyła internetowa sieć. Do dziś wpadały w nią całe narody. I nie jest ważne, gdzie mieszkamy. Internet oplótł cały świat. Staliśmy się społeczeństwem internetowym. 2 i 3 grudnia na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się konferencja pt. „Społeczne aspekty Internetu”.

Konferencję organizują Instytut Socjologii UW, Wydział Psychologii UW oraz Instytut Dziennikarstwa UW.

 

Jak informują organizatorzy, spotkanie ma posłużyć wymianie myśli i prezentacji wyników badań dotyczących społecznych aspektów internetu, integracji środowiska polskich badaczy internetu.

 

Uczestnicy podejmą tematy dotyczące m.in. zjawisk i procesów zachodzących w cyberprzestrzeni oraz interakcji światów online i offline.

 

„Techniczna i ludzka tkanka Internetu”, „Relacje międzyludzkie w Internecie”, „Użytkownicy Internetu„, „Internet w praktyce naukowej i dydaktycznej”, „Internet obywatelski, Internet polityczny” – to tylko wybrane punkty programu dwudniowej konferencji. Ciekawych wykładów, prezentacji i plakatów z pewnością będzie więcej.

 

Uniwersytet Warszawski czeka na chętnych, którzy chcieliby opowiedzieć coś ciekawego na temat własnych badań Internetu i internetowych społeczności. Takim osobom uczelnia gotowa jest zapewnić bezpłatny nocleg i częściowe wyżywienie. Termin zgłaszania prelekcji upływa 25 listopada. Słuchacze rejestrować się nie muszą. Zwolnieni są też z opłaty za wstęp.

 

„Obrady uświetnią wystąpienia gości. Badania dotyczące seksualności w Internecie przedstawi prof. dr hab. Zbigniew Izdebski” – informuje uczelnia.

 

Na zakończenie konferencji zaplanowano panel dyskusyjny. Prócz wszystkich chętnych, uczestniczyć w nim będą profesorowie Mira Marody (Instytut Socjologii UW), Włodzimierz Gogołek (Instytut Dziennikarstwa UW) i Andrzej Nowak (Wydział Psychologii UW) a także publicysta red. Edwin Bendyk (Tygodnik POLITYKA).

 

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Społeczne aspekty internetu",  2-3 grudnia, Warszawa, sala balowa Tyszkiewiczów-Potockich na terenie campusu centralnego Uniwersytetu Warszawskiego. BSZ, HEN 

 

PAP - Nauka w Polsce

 


« powrót
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności