Od ubiegłego roku akademickiego obserwuje się wzrost zainteresowania studiami w zakresie Turystyki i Rekreacji. Dlatego też w lutym b.r. WSHiFM otworzyła nowy Wydział Turystyki, na którym prowadzi studia licencjackie w specjalności Turoperatorstwo i Hotelarstwo na kierunku Turystyka i Rekreacja.
Stanowi to niejako uzupełnienie oferty prowadzonych od 3 lat studiów II-go stopnia w specjalności Gospodarka turystyczna oraz Ekonomika i kultura krajów Orientu na kierunku Ekonomia.
Celem WSHiFM jest wyjście naprzeciw coraz bardziej wymagającym rynkom: edukacyjnego i pracy, a także umożliwienie zainteresowanym kształcenia na kierunkach związanych z turystyką.
Absolwent będzie dysponował podstawową wiedzą z zakresu fizjologii człowieka, odnowy fizycznej i psychicznej i psychologii konsumenta stojącego wobec wyborów rynkowych; posiądzie ekonomiczną i organizacyjno-prawną, przyrodniczą, społeczną oraz związaną z zagadnieniami kulturowymi w ujęciu historycznym i współczesnym, pozwalającą mu poznać, rozumieć i ocenić problemy funkcjonowania przedsiębiorstw świadczących usługi turystyczne i rekreacyjne i zarządzać takimi przedsiębiorstwami, jak też rozumieć zagadnienia i problemy współczesnej gospodarki turystycznej ściśle powiązanej z zagadnieniami rekreacji oraz podejmować wykonywanie różnorodnych funkcji zawodowych i obejmowanie różnych stanowisk w sferze turystyki i rekreacji.
Jak podkreśla Dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji WSHiFM, prof. dr hab. Anna Konieczna-Domańska: „Dyplom jakiejkolwiek uczelni nie gwarantuje dzisiaj otrzymania pracy, ale jest certyfikatem potwierdzającym wiedzę, jaką absolwent nabył przez lata spędzone na uczelni. Dyplom WSHiFM potwierdza zarówno wiedzę teoretyczną jak i umiejętności praktyczne, poszukiwane na dzisiejszym rynku pracy.”