Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości proponuje studia w trybie niestacjonarnym na odległość. To ciekawa i nowoczesna forma studiów, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
Wybierając tę formę studiowania, student:
– oszczędza pieniądze, gdyż nie wydaje ich na noclegi i dojazdy na Uczelnię,
– oszczędza czas – dzięki materiałom dydaktycznym udostępnianym na platformie internetowej może ułożyć własny plan nauki dostosowany do planu dnia,
– może uczyć się efektywniej, poświęcając na każdą partię materiału tyle czasu, ile potrzebuje na jego opanowanie.
Tryb ten jest też idealny dla osób mieszkających za granicą lub z innych powodów niemogących często odwiedzać Uczelni.
Tryb niestacjonarny na odległość dostępny jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia na wszystkich oferowanych przez Uczelnię kierunkach.
Nauka w trybie niestacjonarnym na odległość zorganizowana jest w następujący sposób:
Indywidualne zajęcia z wykorzystaniem internetowej Platformy Moodle to podstawowa forma nauki. Za pomocą platformy wykładowcy na początku semestru przekazują studentom materiały dydaktyczne w wersji elektronicznej, które pozwalają samodzielnie opanować wiedzę z zakresu danego przedmiotu. Studenci mogą kontaktować się z wykładowcami oraz innymi uczestnikami kursu.
Organizowane są również fora dyskusyjne i czaty z wykładowcami, które dają możliwość wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości. Ponadto w trybie on-line prowadzony jest tzw. wirtualny dziekanat, gdzie można załatwić wiele formalności związanych z przebiegiem studiów.
Dla osób o mniejszym doświadczeniu w wykorzystaniu nowych technologii organizowane jest specjalne nieobowiązkowe szkolenie z zakresu obsługi platformy na początku roku akademickiego.
Prace zaliczeniowe – utrwalając wiedzę z zakresu danego przedmiotu, studenci piszą je samodzielnie i w wyznaczonym terminie przesyłają za pomocą Platformy Moodle wykładowcom do oceny. Prace te są podstawą zaliczenia przedmiotów niekończących się egzaminem.
Nieobowiązkowe wykłady – przeznaczone dla osób, którym zależy na osobistym kontakcie z wykładowcami. Wykłady są zorganizowane podczas zjazdów trybu niestacjonarnego średnio raz w miesiącu.
Ćwiczenia, seminaria i lektoraty – obecność na nich jest obowiązkowa. Są organizowane w okresie okołoświątecznym i przed sesją egzaminacyjną.
Sesje egzaminacyjne – odbywają się w dwa weekendy na końcu każdego semestru. Obecność w trakcie sesji egzaminacyjnej jest obowiązkowa.