Znajdź nas na    

Granty badawcze ministerstwa dla naukowców z SWPS

Strona www: www.swps.edu.pl

Rozstrzygnięto 37. konkurs projektów badawczych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W dziedzinie psychologii finansowanie otrzymało 39 spośród 114 zgłoszonych projektów, z czego 8 autorstwa pracowników naukowych SWPS. Granty otrzymali m.in. prof. dr hab. Andrzej Eliasz, prof. dr hab. Magdalena Marszał Wiśniewska oraz prof. dr hab. Grzegorz Sędek.

Finansowanie przyznano 3 projektom badawczym własnym, 5 promotorskim oraz 1 habilitacyjnemu. Poniżej lista nagrodzonych projektów:

Psychologia

  • Nastrój: jego regulacja i funkcja informacyjna. Podejście procesualno-różnicowe (prof. dr hab. Magdalena Marszał Wiśniewska)
  • Wpływ wsparcia społecznego i przekonań o własnej skuteczności na adaptację w kontekście stresu w pracy i wtórnej ekspozycji na traumę (dr Roman Cieślak)
  • Psychologia zachowań finansowych w kontekście teorii opanowania trwogi (dr hab. Tomasz Zaleśkiewicz)
  • Bezrobocie i odpowiedzialność: przyczyny i konsekwencje różnych sposobów radzenia sobie w sytuacji braku pracy (dr Sylwiusz Retowski)
  • Transsytuacyjna spójność tłumienia i wyolbrzymiania bodźców emocjonalnych negatywnych i pozytywnych (prof. dr hab. Andrzej Eliasz (mgr Angelika Kleszczewska-Albińska)
  • Kulturowe i osobowościowe czynniki warunkujące harmonijne lub konfliktowe zachowania organizacyjne. Chińczycy i Europejczycy w międzykulturowym środowisku pracy (prof. dr hab. Paweł Boski, mgr Karolina Mazurowska)
  • Wpływ starzenia się i obniżonego nastroju na funkcjonowanie pamięci prospektywnej (prof. dr hab. Grzegorz Sędek, mgr Rafał Albiński)
  • Aktywne Ja – wpływ nastroju na funkcjonowanie poznawcze i uległość wobec perswazji (prof. dr hab Grzegorz Sędek, mgr Adela Desowska)

Socjologia i nauki polityczne
  • Wizje narodu wśród macedońskich elit politycznych w kontekście kultury popularnej i życia codziennego. Kulturoznawcza interpretacja dyskursu narodowościowego (prof. dr hab. Wojciech Burszta, mgr Piotr Majewski)

SWPS powstała w 1996 r. Obecnie kształci ponad 11 tyś. studentów na Wydziale Psychologii, Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Wydziale Filologicznym (w Warszawie), a także 2 wydziałach zamiejscowych (we Wrocławiu i w Sopocie). Uczelnia jest laureatem wielu nagród i wyróżnień: m.in. 6-krotnie została sklasyfikowana na 1. miejscu w rankingu tygodnika "Wprost", zdobywając "Zloty Indeks" w kategorii niepublicznych szkół niebiznesowych.

W roku akademickim 2009/2010 Wydział Zamiejscowy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu oferuje jednolite studia magisterskie w zakresie psychologii ze specjalnością: psychologia społeczna, kliniczna, rehabilitacji oraz zarządzania i marketingu oraz studia I stopnia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna ze specjalnością: dziennikarstwo, Corporate Identity i Public Relations oraz komunikowanie międzykulturowe.

W ofercie WZ SWPS we Wrocławiu znajduje się także 12 kierunków studiów podyplomowych, w tym: Akademia Mediatora, Diagnoza kliniczna i psychoterapia, Kultura obrazu w reklamie i mediach, Master Class of Managment, Podyplomowe studia przekładu, Psychologia śledcza w praktyce, Psychologia w edukacji, Psychologia w firmie i życiu społecznym, Zarządzanie potencjałem pracowników, Zastosowania psychologii w pracy socjalnej oraz Specjalizacja w psychologii klinicznej (dla psychologów oraz osób posiadających 1 stopień specjalizacji).

SWPS jest pierwszym i jedynym ośrodkiem studiów psychologicznych w Polsce, który otrzymał najwyższą ocenę jakości kształcenia Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk humanistycznych w dyscyplinach: psychologia, kulturoznawstwo i socjologia oraz stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinie psychologia.

Dodatkowych informacji udziela:
Natalia Osica, Rzecznik Prasowy SWPS
Natalia.Osica@swps.edu.pl
tel. 22 517 98 22, 0694 441 703

ostatnia zmiana: 2009-09-21
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności