Znajdź nas na    

Studia po angielsku w WSE

WSE im. ks. J. Tischnera od początku swojego istnienia swoim znakiem rozpoznawczym uczyniła wysoką jakość kształcenia opartą na wiedzy i doświadczeniu czołowej klasy specjalistów i naukowców oraz analizach rynku. Przejawem tej korzystnej syntezy są innowacyjne kierunki studiów oraz specjalizacje, których ukończenie ma być gwarantem sukcesu zawodowego absolwenta WSE.

W tym roku, uczelnia wychodzi naprzeciw studentom anglojęzycznym oraz tym, którzy chcieliby kształcić się w tym języku. Już od października ruszą dwie nowe specjalizacje na studiach licencjackich w ramach International Relations: Marketing Międzynarodowy oraz Biznes Międzynarodowy. Program zajęć składa się z kursów prowadzonych w całości w języku angielskim, a ponadto ze 120 godzin zaawansowanego języka angielskiego oraz 120 godzin (do wyboru) języka niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego z możliwością przedłużenia kursu o kolejne 120 godzin za promocyjną opłatą w wysokości 50% ceny wyjściowej.

Zajęcia z pozostałych języków obcych są prowadzone przez najlepszych lektorów (w tym native speakers) współpracujących również z Instytutem Goethego, Instytutem Austriackim oraz Instytutem Cervantes. Program językowy przygotowuje studentów do zdania jednego z egzaminów Cambridge (FCE – First Certificate in English, CAE – Certificate in Advanced English lub CPE – Certificate of Proficiency in English). Działające przy WSE, Europejskie Centrum Certyfikacji daje możliwość zdobycia również innych certyfikatów, między innymi: TELC (The European Language Certificate), LCCI IQ (London Chamber of Commerce and Industry International Qualifications).

Po trzecim semestrze nauki, studenci wybierają zgodny z zainteresowaniami profil specjalnościowy. Atutami obydwu z nich jest prowadzenie wszystkich zajęć w języku angielskim przez międzynarodową kadrę wybitnych specjalistów, nacisk położony na praktyczne umiejętności oraz uzupełnienie programu kształcenia o obowiązkowe praktyki branżowe.

W ramach studiów uzupełniających magisterskich uczelnia oferuje unikatową w skali kraju specjalność International Public Relations prowadzoną w całości w języku angielskim na International Relations oraz częściowo na Stosunkach międzynarodowych. Obydwa kursy mogą stanowić naturalną kontynuację anglojęzycznych studiów I stopnia lub być uzupełnieniem wiedzy dla przyszłych dyplomatów czy pracowników międzynarodowych firm. Nieszablonowy dobór kursów z zakresu Public affairs, PR korporacyjnego i PR w międzynarodowych organizacjach wyposaża studenta w swoiste ABC komunikacji wizerunkowej oraz umożliwia zapoznanie się ze współczesnym środowiskiem globalnym na tle przemian społeczno– politycznych.

Należy podkreślić, że WSE to uczelnia całkowicie wyjątkowa na rynku szkół wyższych. O jej prestiżu i renomie świadczy nie tylko obecność w Radzie Patronackiej wybitnych osobistości tj. Władysław Bartoszewski, Norman Davies czy Andrzej Zoll, ale także wysoka jakość zajęć prowadzonych przez znakomitych uczonych oraz ekspertów w dziedzinie gospodarki, mediów, dyplomacji, administracji i organizacji pozarządowych. Fakty te, przekładają się bezpośrednio na statystyki. WSE posiada najwyższy w Polsce odsetek stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w rankingu stypendiów Erasmus zajmuje drugie miejsce w Polsce.

Ponadto, WSE to miejsce tętniące życiem. To tutaj odbywają się spotkania, debaty i konferencje czołowych postaci świata nauki, polityki i kultury. To tutaj, studenci mają okazję studiować w międzynarodowym środowisku, w ramach umów partnerskich z 33 uniwersytetami w całej Europie i nie tylko. To tutaj, studenci tworzą swoją rzeczywistość. Działają w kołach naukowych, realizują rozmaite projekty w kraju i zagranicą, a najciekawsze inicjatywy są dofinansowywane w ramach konkursu „Kreatywny student”. WSE to uczelnia zdecydowanie godna polecenia, w której można zdobyć unikatowe kompetencje, czerpać przyjemność ze studiowania i zarazić się kreatywną atmosferą.



ostatnia zmiana: 2010-06-07
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności