Znajdź nas na    

Naucz się, jak profesjonalnie aranżować wnętrza

Strona www: wsnhid.pl/

Zachwycasz się pięknymi wnętrzami, które oprócz ładnych mebli i dodatków mają też duszę? Wraz z Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa poznaj tajniki profesjonalnej aranżacji wnętrz na studiach podyplomowych.

Cel: Studia dają możliwość nabycia praktycznych umiejętności warsztatowych z zakresu aranżacji i dekorowania wnętrz. Program przewiduje zajęcia m.in. z komunikacji wizualnej, ergonomii, koloru i przestrzeni, technik i technologii stosowanych w projektowaniu różnego typu pomieszczeń. Zajęcia warsztatowe z projektowania pomogą słuchaczom trafnie rozpoznawać potrzeby klienta i nauczą, jak używać adekwatnych środków kształtowania wnętrza, by powstający projekt był najwyższej jakości, spełniał oczekiwania klienta oraz nadawał przestrzeni indywidualny charakter. Dodatkowo uczestnicy/uczestniczki zapoznają się z programami komputerowymi wspomagającymi projektowanie.

Uczestnicy: Adresatami/adresatkami studiów są zarówno osoby zajmujące się wyposażeniem i wystrojem wnętrz, jak i te pasjonujące się projektowaniem czy współczesnym wzornictwem. Studia skierowane są do wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje zainteresowania, zdobywając podczas zajęć wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z zakresu projektowania i dekorowania wnętrz.

Wykładowcy: Zajęcia mają charakter ćwiczeń praktycznych i warsztatów połączonych z wykładami. Prowadzone są przez wykładowców oraz projektantów - praktyków z bogatym wieloletnim doświadczeniem oraz kreatywnym podejściem do zadań związanych z aranżacją wnętrz. Do kadry Podyplomowych Studiów Aranżacji wnętrz należą m .in.: prof. Janusz Stankowski, mgr Dariusz Korbański, dr inż. Bogusz Modrzewski, mgr inż. Jerzy Kosmatka, dr Tomasz Wendlandt, mgr inż. Mariusz Sobczak, mgr Kinga Giżewska, mgr Małgorzata Bernady, mgr Zuzanna Skalska, mgr Magdalena Koska-Podgórska.

Program:

I. MODUŁ PODSTAWOWY

  1. Zarys historii architektury wnętrz i mebli (20 godz.)
  2. Podstawy projektowania architektury wnętrz (40 godz.)
  3. Design – zarys historii, filozofia i estetyka (8 godz.)
  4. Kolor, forma, przestrzeń – percepcja wzrokowa (6 godz.)
  5. Materiałoznawstwo i technologie – nacisk na współczesność (10 godz.)
  6. Oświetlenie i iluminacja (6 godz.)
  7. Źródła inspiracji – umiejętność poszukiwań (4 godz.)
  8. Trendy – najnowsze tendencje stylistyczne we wnętrzarstwie (2 godz.)
  9. Zagadnienia prawne (4 godz.)
  10. Test (1 godz.)

Razem: 101 godzin

II. MODUŁ SPECJALISTYCZNY

  1. Zasady kompozycji w projektowaniu (6 godz.)
  2. Ergonomia w projektowaniu (4 godz.)
  3. Rysunek odręczny i techniczny (16 godz.)
  4. Makietowanie (4 godz.)
  5. Komputerowe wspomaganie projektowania (16 godz.)
  6. Instalacje budowlane (4 godz.)
  7. Warsztaty kreatywności (12 godz.)
  8. Dokumentacja - zasady inwentaryzacji i techniki prezentacji (6 godz.)
  9. Obsługa klienta (4 godz.)
  10. Konsultacje (8 godz.)

Razem: 80 godzin

Czas trwania: dwa semestry (186 godz.)

Organizacja nauki: Studia trwają od marca do grudnia 2011 r. Zajęcia odbywają się w trakcie zjazdów co trzy, cztery tygodnie, w piątki (od 16.00), soboty (od 9.00) i niedziele (do 16.00) w siedzibie Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu, ul. gen. T. Kutrzeby 10.

Warunki zaliczenia: Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest zdanie na ocenę pozytywną testu z wiedzy teoretycznej stanowiącego zaliczenie modułu podstawowego oraz przygotowanie pracy zaliczeniowej w formie projektu wnętrza będącego podsumowaniem modułu specjalistycznego. Absolwenci/absolwentki uzyskują, przewidziane ustawą, świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz zaświadczenie udziału w projekcie UE .

Warunki uczestnictwa:

  1. Dokumenty opisane w zasadach rekrutacji;
  2. Portfolio - teczka powinna składać się minimum z 3 punków z pięciu wymienionych poniżej (suma prac musi wynosić 10):
    - minimum 5 własnoręcznie zrobionych zdjęć - natura, wnętrze, zbliżenie na detal przedmiotu, martwa natura, budynek architektoniczny; 
    - minimum 2 widoki ścian własnego mieszkania (pełna dowolność techniki, ważne jest ujęcie w proporcjach przedmiotów znajdujących się na poszczególnych ścianach)
    - co najmniej 1 rysunek w skali wybranego mebla
    - plan w skali dowolnego układu 3 połączonych ze sobą drzwiami pomieszczeń
    - zestawienie ulubionej palety kolorów (przynajmniej 4) - technika prezentacji dowolna.
  3. Zatrudnienie w mikro-, małym-, średnim bądź dużym przedsiębiorstwie lub w urzędzie państwowym.
Studia są dofinansowane z EFS.

ostatnia zmiana: 2011-02-14
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności