Znajdź nas na    

Dlaczego warto wybrać Wyższą Szkołę Handlu i Usług w Poznaniu?

Przedstawiamy Wam 10 niepodważalnie dobrych powodów dla których warto wybrać Wyższą Szkołę Handlu i Usług w Poznaniu, jako Waszą przyszłą uczelnie.

1. Dobre przygotowanie do pracy: solidne wykształcenie, specjalności i specjalizacje odpowiadające wymaganiom rynku pracy, praktyki zawodowe w kraju i zagranicą, Biuro Karier WSHiU służące fachowa pomocą, tradycja kupiecka i prestiż WSHiU – wszystko to ułatwia wejście na rynek pracy. Badania przeprowadzone przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu wskazały, że absolwenci WSHiU stanowią najniższy odsetek bezrobotnych spośród osób, które ukończyły uczelnie wyższe w Wielkopolsce.

2. Studia najwyższej jakości: w trosce o wysoki poziom nauczania WSHiU szczególnie starannie dobiera pracowników naukowo – dydaktycznych. Dzięki najlepszym wykładowcom – wybitnym uczonym i doświadczonym praktykom życia gospodarczego WSHiU wyróżniona została przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością Certyfikatem „Najwyższa Jakości w Edukacji” za najwyższą jakość kształcenia oraz profesjonalne zarządzanie uczelnią. Wysoki poziom kształcenia w uczelni potwierdzony został także przez pozytywną opinię Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

3. Przemyślany program studiów: nowoczesny, bogaty i interdyscyplinarny.

Unikatowe zajęcia, gry symulacyjne, warsztaty, spotkania z czołowymi osobistościami życia politycznego i gospodarczego. Szczególny nacisk położony jest na to, aby zdobywana przez studentów wiedza miała bieżące odniesienie do zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej i żeby miała charakter praktyczny. Dzięki temu absolwenci WSHiU są bardzo konkurencyjni na rynku pracy.

4. Blisko świata: dzięki licznym umowom z uczelniami państw Unii Europejskiej, Norwegii, Ukrainy i Turcji studenci WSHiU mają dużo większe, niż studenci innych uczelni, szanse na wyjazdy do renomowanych uczelni zagranicznych. Mają możliwość podjęcia nauki na okres semestru (lub dwóch) w wybranej przez siebie uczelni partnerskiej. Mogą również odbywać interesujące praktyki zagraniczne (np. w okresie letnim na Krecie).

5. Pomoc materialna: studenci WSHiU korzystają ze stypendiów za wyniki w nauce, sporcie, stypendiów socjalnych, na wyżywienie, mieszkaniowych, stypendiów dla osób niepełnosprawnych. Mają prawo ubiegać się również o zapomogi, stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz zniżki w czesnym. Uczelnia pomaga w uzyskaniu preferencyjnych kredytów studenckich ( z dopłatą do oprocentowania z budżetu państwa). W ubiegłym roku akademickim każdy student WSHiU, który zwrócił się z dobrze umotywowanym wnioskiem o pomoc finansową, takową otrzymał.

6. Wysokie notowania: najwyższy poziom kształcenia w WSHiU potwierdza nie tylko Certyfikat „ Najwyższa Jakość w Edukacji” i pozytywna ocena Państwowej Komisji Akredytacyjnej, ale także coroczne wysokie notowania w rankingach polskich uczelni wyższych. W jedenastej edycji Rankingu Szkół Wyższych 2010 przygotowanego przez miesięcznik edukacyjny „ Perspektywy” i dziennik „ Rzeczpospolita” WSHiU zajęła pierwsze miejsce wśród niepublicznych uczelni licencjackich w Poznaniu i drugie w Wielkopolsce. W tym roku także Akademickie Centrum Informacyjne przeprowadziło certyfikację niepublicznych szkół wyższych, w ramach której przyznało WSHiU tytuł „Wiarygodna Szkoła”. Projekt „Wiarygodna Szkoła” ma na celu wyróżnienie tych podmiotów, które funkcjonują zgodnie z prawem, dysponują odpowiednią bazą dydaktyczną i zapewniają właściwe warunki studiowania. Uczelnia wyróżniona tym mianem to taka, która umożliwia swoim studentom rozwój zainteresowań i umiejętności oraz kształci wysokiej klasy specjalistów, którzy bez trudu odnajdują się na rynku pracy.

7. Nauka języków: w dzisiejszym świecie objętym globalizacją, ściślejsza współpraca międzynarodowa wymaga komunikowania na szczeblu międzynarodowym, co z kolei sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie na osoby płynnie posługujące się językami obcymi. Znajomość języków albo stanowi wymóg dla kandydatów do pracy, albo daje dużą przewagę konkurencyjną, na przykład w administracji, handlu czy mediach. Dlatego też w WSHiU nauczanie języków obcych odbywa się przez cały okres studiów. Zajęcia prowadzone są w małych grupach i w dobrze wyposażonych laboratoriach. W procesie nauczania języka lektorzy WSHiU wykorzystują materiały dydaktyczne, takie jak: czasopisma, filmy, słuchowiska radiowe czy zainstalowane programy multimedialne do nauki języków obcych, którymi dysponuje dobrze zaopatrzona biblioteka uczelni, stale powiększająca zasoby w tej dziedzinie. Oferujemy lektoraty z języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego oraz każdego innego, jakiego tylko zażyczy sobie student.

8. Koła zainteresowań i rozrywka: bogate życie studenckie obejmuje koła naukowe, sekcje i obozy sportowe Klubu Uczelnianego AZS. Spotkania ze znanymi osobistościami, konferencje i seminaria, a także wiele ciekawych imprez kulturalnych i koncertów współorganizowanych przez WSHiU, na których występowali m. in. Marillion, Doda, Colin Bass, Anita Lipnicka, John Porter, Lech Janerka i Dżem. W rywalizacji sportowej rozgrywanej w ramach Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w roku akademickim 2009/2010 studenci WSHiU w klasyfikacji wielkopolskich szkół niepublicznych zajęli wysokie - III miejsce.

9. Najlepsza siedziba: WSHiU jest doskonale położona pod względem komunikacyjnym. Ma siedzibę w centrum Poznania blisko ronda Kaponiera, stanowiącego centralny punkt w sieci komunikacji miejskiej, niedaleko też znajduje się dworzec PKP (Poznań Główny) i PKS. W pobliżu uczelni znajdują się liczne parkingi, rekreacyjny obszar zieleni Starego ZOO oraz malownicza zabudowa poznańskich Jeżyc, gdzie znajdują się jedne z najokazalszych secesyjnych kamienic w Polsce.

10. Przyjazna atmosfera: niewątpliwie ważnym atutem uczelni jest jej atmosfera. Osoby studiujące w WSHiU to ludzie sympatyczni i otwarci, osoby nietuzinkowe. Studenci, wykładowcy, władze uczelni i pracownicy administracji tworzą jedną wielką rodzinę. Każdy student jest traktowany indywidualnie, zarówno w odniesieniu do zdolności, jak i w razie problemów.


ostatnia zmiana: 2011-06-01
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności