Stacjonarne i niestacjonarne studia pierwszego stopnia na kierunku: "administracja", o specjalności Nowoczesna dyplomacja i służby zagraniczne trwają 6 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego licencjata.
Program
studiów stacjonarnych obejmuje łącznie 2210 godzin zajęć dydaktycznych,
z czego 800 godzin to wykłady a pozostałe 1410 godzin to inne formy dydaktyczne,
takie jak: seminaria, ćwiczenia, konwersatoria, laboratoria, gry
dydaktyczne oraz praktyki
zawodowe, które trwają nie krócej niż 3 tygodnie. Program
studiów niestacjonarnych obejmuje 1220 godzin zajęć.
Program studiów stacjonarnych przewiduje 360 godzin języka angielskiego przy wymaganych standardami kształcenia 120 godzinach. Na specjalności Nowoczesna dyplomacja i służby zagraniczne program studiów przewiduje naukę języka orientalnego (chińskiego lub japońskiego) w wymiarze 360 godzin.
Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez kadrę akademicką łączącą dynamikę i entuzjazm młodych pracowników nauki z doświadczeniem i uznanym dorobkiem naukowym nestorów.
Studia na kierunku prowadzi Instytut Nowoczesnej Dyplomacji i Administracji.
Od wielu lat przestrzegamy zasady, aby zajęcia odbywały się jedynie od poniedziałku do czwartku, oferując w ten sposób przedłużony weekend w każdym tygodniu roku akademickiego. To czas na pracę w Kołach Naukowych, bibliotekach, życie studenckie i odpoczynek. Doskonałe warunki studiowania zapewnia najpiękniejszy w Polsce campus akademicki.
Funkcjonujący w Uczelni system stypendialny zapewnia w znacznej części pokrycie opłat za czesne.
Zapraszamy! Warunki przyjęcia na studia.
Absolwent
Absolwent posiada umiejętności posługiwania się ogólną wiedzą z zakresu nauk społecznych, zwłaszcza nauk o prawie i o administracji, oraz podstawową wiedzą ekonomiczną. Posiada umiejętności wykorzystania wiedzy w pracy zawodowej z zachowaniem zasad etycznych. Jest przygotowany do pracy urzędniczej w różnych rodzajach administracji publicznej – tak rządowej, jak i samorządowej - oraz do stosowania prawa w instytucjach niepublicznych.
Absolwent jest przygotowany do samodzielnego doskonalenia i uzupełniania nabytej wiedzy i umiejętności w warunkach postępu procesów integracyjnych w Europie. Absolwent potrafi rozwiązywać problemy zawodowe, posiada umiejętności komunikowania się z otoczeniem w miejscu pracy, sprawnego posługiwania się dostępnymi środkami informacji i techniki biurowej, aktywnego uczestniczenia w pracy grupowej oraz organizowania i kierowania niewielkimi zespołami. Potrafi samodzielnie podjąć i prowadzić działalność gospodarczą, wykazując się znajomością prawa i umiejętnością jego stosowania w praktyce. Zna język obcy co najmniej na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umie posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu administracji, prawa i ekonomii, w stopniu koniecznym do wykonywania zawodu.
Studia w Instytucie Nowoczesnej Dyplomacji i Administracji o specjalności Nowoczesna dyplomacja i służby zagraniczne kumulują doświadczenia w kształceniu służb zagranicznych w Polsce, w krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Studia przygotowują wysoko wyspecjalizowane kadry nieodzowne dla biznesu międzynarodowego, administracji państwowej i służb zagranicznych,
Absolwent Instytutu Nowoczesnej Dyplomacji i Administracji będzie wyróżniał się gruntowną wiedzą politologiczną o globalnych i regionalnych procesach kształtujących współczesny świat. Należeć będzie do znawców miejsca i roli Polski na arenie międzynarodowej, polskiej polityki zagranicznej, udziału RP w europejskich strukturach integracyjnych oraz systemach współpracy i bezpieczeństwa. Uzyska kwalifikacje predestynujące go do podjęcia działalności w polskich służbach zagranicznych (dyplomatycznych, konsularnych i handlowych), w organizacjach międzynarodowych lub w biznesie zaangażowanym w aktywną i rozwiniętą współpracę zagraniczną.