Znajdź nas na    

Leonardo da Vinci obejmie tylko trzy polskie uczelnie

W Programie Leonardo da Vinci uczelnie mogę uzyskać środki na staże za granicą dla swoich absolwentów. W tym roku do programu tego zakwalifikowały się tylko trzy polskie uczelnie: Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Wrocławski i Uczelnia Łazarskiego.

Uczelnia Łazarskiego za otrzymane środki - blisko 198 tys. euro - zrealizuje projekt "Dwa modele rozwoju zawodowego absolwentów Uczelni Łazarskiego". Uniwersytet Śląski - za ponad 99 tys. euro - poprowadzi program "Go to work! Polish young professionals on european labour market". Uniwersytet Wrocławski przyznane ponad 198 tys. euro przeznaczy na realizację projektu "Nie przestawaj się uczyć".

Pierwsze staże w ramach programu rozpoczną się w listopadzie tego roku, a ostatnie zakończą się w październiku 2012 roku.

"Przygotowując wyróżniony projekt wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim różnorodność potrzeb naszych absolwentów i skoncentrowaliśmy się na jak najbardziej nowatorskim sposobie wsparcia ich rozwoju zawodowego. Opracowaliśmy dwa modele, które pozwalają dopasować możliwości projektu do indywidualnych potrzeb w kreowaniu ścieżki kariery" - podsumowuje koordynator ds. programu Leonardo da Vinci na Uczelni Łazarskiego Karolina Jasiewicz.

Do zakończonej polskiej edycji konkursu zgłoszono około 600 wniosków, a dofinansowanie otrzymało tylko 18 z nich. Oprócz wymienionych wyżej uczelni na dofinansowanie mogą liczyć m.in.: Centrum Rozwoju Kompetencji Waldemar Kula, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Żorska Izba Gospodarcza, Fundacja Partnerstwo dla Środowiska i powiatowe urzędy pracy z Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa, Siemianowic Śląskich i Lublina.

Program Leonardo da Vinci jest jednym z czterech głównych programów sektorowych programu Unii Europejskiej "Uczenie się przez całe życie". W Polsce program realizuje Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Program propaguje działania zmierzające do poprawy jakości, atrakcyjności i skuteczności kształcenia i szkolenia zawodowego oraz dostosowania systemu edukacyjnego do wymogów rynku pracy.

Ma poprawić konkurencyjność europejskiego rynku pracy przez pomoc obywatelom Unii Europejskiej w zdobywaniu nowych umiejętności, wiedzy i kwalifikacji. Promuje też innowacje i udoskonalenia systemów kształcenia i szkolenia zawodowego oraz wszelkie wysiłki zmierzające do ich uatrakcyjnienia w oczach potencjalnych użytkowników. PAP - Nauka w Polsce


ostatnia zmiana: 2011-07-13
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności