Znajdź nas na    

Studiuj na nowym kierunku TRANSPORT

Strona www: www.wscil.edu.pl/

Wyższa Szkoła Cła i Logistyki otrzymała zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie kierunku transport.

Wyższa Szkoła Cła i Logistyki oferuje studia pierwszego (inżynierskie) stopnia na kierunku TRANSPORT. Studia będą realizowane w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym) przez 7 semestrów.

Celem kształcenia na kierunku TRANSPORT w Wyższej Szkole Cła i Logistyki jest wyposażenie absolwentów nie tylko w gruntowną wiedzę merytoryczną, ale także w praktyczne umiejętności wykonywania pracy zawodowej we współczesnych przedsiębiorstwach, stawiających coraz wyższe wymagania na rynku pracy.

W trakcie 3,5-letniego kształcenia studenci posiądą wiedzę i umiejętności z zakresu nowoczesnego transportu, w zakresie podstaw wiedzy technicznej podstawowej i kierunkowej, ekonomicznej, prawniczej a także elementów zarządzania systemami transportowymi. W ramach przedmiotów kształcenia ogólnego studenci zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny filozofii, socjologii i psychologii. Kładzie się również nacisk na praktyczne zastosowanie komputerów i zaawansowanych technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych oraz nauczanie języków obcych.

SYLWETKA ABSOLWENTA


Celem kształcenia na studiach pierwszego stopnia na kierunku transport jest przygotowanie absolwentów do pracy w jednostkach eksploatacyjnych transportu, zakładach obsługowo-naprawczych technicznych środków transportu; jednostkach organizacyjnych służb ruchu drogowego oraz zakładach przemysłowych i przedsiębiorstwach spedycyjnych na terenie dowolnego kraju UE.

Treści poszczególnych przedmiotów zawierają najnowszą europejską wiedzę techniczną i ekonomiczną. Absolwent uzyska stopień zawodowy inżyniera transportu oraz będzie posiadał dobre przygotowanie do podjęcia studiów drugiego stopnia.

Absolwent kierunku transport nabędzie w czasie studiów wiedzę ogólną z przedmiotów podstawowych kształcenia technicznego (matematyka, fizyka, informatyka, grafika inżynierska, materiałoznawstwo, mechanika techniczna, metrologia, podstawy budowy maszyn, elektrotechnika, elektronika i automatyka) oraz wiedzę szczegółową z przedmiotów kierunkowych w zakresie transportu (badania operacyjne, systemy transportowe, infrastruktura transportu, środki transportu, podstawy inżynierii ruchu, podstawy eksploatacji technicznej, organizacja i zarządzanie w transporcie). Podstawowa wiedza inżynierska będzie uzupełniona wiedzą ekonomiczną i menedżerską (logistyka, podstawy ekonomii, podstawy organizacji i zarządzania, ekonomika transportu, prawo transportowe, etyka biznesu, ochrona środowiska w transporcie).



ostatnia zmiana: 2011-09-30
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności