Znajdź nas na    

Ratownictwo medyczne w WSNS

Strona www: www.wsns.lublin.pl

Chcesz pomóc innym? Spróbuj swoich sił na nowych studiach podyplomowych realizowanych przez Internet w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie.

Ratownictwo przedmedyczne - studia podyplomowe dwusemestralne realizowane przez Internet

Ponieważ każdy człowiek może stać się uczestnikiem nagłego wypadku, bowiem takie ryzyko jest na trwałe wpisane w nasze życie i nie możemy go wyeliminować – powinniśmy zatem znacząco obniżyć negatywne skutki niepożądanych zdarzeń, podejmując w razie potrzeby szybkie i odpowiednie działania. Stając się osobami przygotowanymi do aktywnej pomocy, możemy uratować zdrowie, a często i to co najcenniejsze – życie. Celem studiów podyplomowych „Ratownictwo Przedmedyczne” jest przekazanie uczestnikom szerokiego zakresu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych pozwalających na podejmowanie szybkich, pewnych i profesjonalnych działań ratunkowych w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia, zarówno w stosunku do osób indywidualnych, jak i zbiorowości zagrożonych zdarzeniem masowym.

Absolwent uzyskuje kompetencje ratownika przedmedycznego, może podejmować pracę na stanowisku dyspozytora służb ratowniczych oraz pełnić funkcje menedżerskie w ratownictwie. Podjęcie nauki nie wymaga posiadania przygotowania medycznego.

Ponieważ studia w systemie e-learning są równoważne ze studiami realizowanymi w trybie stacjonarnym, absolwenci otrzymują takie same dyplomy.

Oczywistymi korzyściami e-learningu są: optymalizacja czasu i oszczędność środków finansowych. Ucząc się nie tracisz czasu i pieniędzy na dojazd, ani nie musisz stawiać się na określoną godzinę w wyznaczonym miejscu. Do nauki zabierasz się wtedy, kiedy sam uznasz, że jest na to dobry moment i przerabiasz materiał we własnym tempie.

Adresat studiów

Studia adresowane są w szczególności do osób, które w związku z wykonywanymi zadaniami zawodowymi są zobowiązane do podejmowania działań ratujących ludzkie życie i zdrowie w sytuacjach zagrożeń oraz tych, którzy kandydują do objęcia stanowisk wiążących się z taką odpowiedzialnością, zatem m.in. do:

  • osób zainteresowanych pracą w strukturach ratowniczych, w tym organizowanych obecnie Centrach Powiadamiania Ratunkowego i Dyspozytorniach Pogotowia Ratunkowego;
  • pracowników wydziałów i centrów zarządzania kryzysowego;
  • funkcjonariuszy lub kandydatów do służb mundurowych (Policja, Straż Pożarna, Inspekcja Transportu Drogowego);
  • kierowników oraz pracowników bhp szczególnie w tych zakładach, gdzie występuje zwiększone ryzyko wypadku w miejscu pracy;
  • osób pracujących w miejscach publicznych, gdzie występuje podwyższone ryzyko zdarzeń nagłych z uwagi na dużą ilość interesantów/klientów.

Studia są kierowane nie tylko do profesjonalistów doskonalących swoje umiejętności oraz przyszłych specjalistów w dziedzinie ratownictwa przedmedycznego, ale też do osób głęboko przekonanych, że w sytuacjach nagłych zagrożeń zawsze warto, a nawet trzeba poświęcać własny czas, wiedzę i zaangażowanie, niosąc nadzieję i pomoc poszkodowanym.

Kadra dydaktyczna

Zajęcia prowadzić będą nauczyciele akademiccy Wyższej Szkoły Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a także wybitni praktycy - pracownicy szpitali klinicznych (lekarze specjaliści, psychologowie kliniczni) oraz pracownicy instytucji publicznych profesjonalnie zajmujących się problematyką działań ratowniczych. Ćwiczenia praktyczne realizują trenerzy certyfikowani.

Korzyści ze studiów

Uczestnicy studiów zdobędą nie tylko wiedzę jak postąpić w danej sytuacji zagrożenia, ale przede wszystkim dlaczego właśnie tak postępować, dzięki czemu podejmowane działania nie będą wyłącznie czynnościami mechanicznymi, ale przemyślanymi i uświadomionymi co do celu, efektu i ryzyka. Każdy z uczestników wzbogaci swą wiedzę ogólną, jak i w obszarze szczególnie go interesującym: osoby profesjonalnie związane z problematyką ratownictwa zapoznają się z najnowszymi wytycznymi i zaleceniami, co do algorytmów postępowania; osoby dbające o swój rozwój zawodowy lub planujące zmianę zawodu uzyskają nowe kompetencje.


ostatnia zmiana: 2011-11-18
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności