Znajdź nas na    

Druga edycja programu Chinese-European Partnership for Development

Program Chinese-European Partnership for Development ma na celu poznanie uwarunkowań rozwoju gospodarczego Polski i Chin oraz zaprezentowanie bogactwa ich kultury i tradycji.

W programie bierze udział Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Warszawski, Hong Kong University of Science and Technology oraz Uniwersytet Pekiński.

Program chce przybliżyć studentom sytuację gospodarczą Europy i Chin, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania podmiotów gospodarczych na rynkach obu regionów.

Reprezentant Chinese-European Partnership for Development zauważył, że stale zwiększająca się rola Chin w polityce światowej, jak również ich ogromny potencjał gospodarczy, w pełni uzasadnia nawiązanie ścisłej współpracy z ośrodkami akademickimi z Państwa Środka" - wyjaśnia reprezentujący program Marcin Szymkowiak.

Projekt Chinese-European Partnership for Development obejmuje 11-dniowe wyjazdy przedstawicieli studentów chińskich do Europy i studentów polskich do Chin. Liczba uczestników jest ograniczona ściśle do grupy najlepszych i wyróżniających się studentów, wybranych podczas bardzo wymagającego procesu rekrutacyjnego.

Europejska część projektu odbędzie się między 25 marca a 4 kwietnia natomiast część chińska odbędzie się w dniach 10-21 września tego samego roku.

"W tym czasie, poprzez organizację debat, konferencji i spotkań z najwybitniejszymi i najbardziej doświadczonymi postaciami polityki i biznesu, chcemy ukazać możliwie pełny obraz uwarunkowań rozwoju gospodarczego obu rejonów, jak również zaprezentować bogactwo kultury i tradycji poszczególnych państw" - informuje Szymkowiak.

Według wyjaśnień twórców programu, studenci biorący udział w projekcie prestiżowych uczelni będą mieli znaczny wpływ na przyszłość swoich ojczyzn, należy tworzyć pole do dyskusji i umożliwiać rozwój najbardziej ambitnych studentów.

"Naszym celem jest umożliwienie uczestnikom zrozumienia i uwrażliwienie ich na różne trudności, z którymi mierzyć się będą oba kraje na drodze dalszego rozwoju. CEPD umożliwia studentom wgląd w sytuację ekonomiczną i polityczną wszystkich uczestniczących państw, pozwala na zbudowanie długotrwałych relacji między społecznościami ekonomicznymi oraz promuje kraje wraz z ich kulturą, tradycjami i rynkami inwestycyjnymi" - czytamy na stronie internetowej CEPD.

Sukces poprzedniej edycji projektu skłonił organizatorów do rozszerzenia jego zasięgu. Dzięki temu chińska część programu uzyskała dodatkowe wsparcie ze strony Uniwersytetu w Pekinie. Natomiast część europejska chcielibyśmy wzbogacić o wizytę w najważniejszych instytucjach politycznych i finansowych Unii Europejskiej, takich jak m.in. Parlament Europejski czy Europejski Bank Centralny" - informują organizatorzy.

Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie: www.cepd.info/

Źródło: PAP - Nauka w Polsce


ostatnia zmiana: 2012-01-30
Komentarze
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności