Studenci i absolwenci, którzy w trakcie studiów stworzyli lub współtworzyli wynalazek, wzór użytkowy lub przemysłowy zgłoszony do ochrony mogą aplikować do Ogólnopolskiego konkursu Student-Wynalazca.
Adresatami konkursu są studenci studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia oraz absolwenci, którzy w czasie studiów (lub do 6 miesięcy po ich ukończeniu) zgłosili swój pomysł do Urzędu Patentowego RP lub odpowiedniego urzędu ds. własności przemysłowej za granicą.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 stycznia 2013 r.
Komisja konkursowa, która będzie oceniać zgłoszone rozwiązania przyzna od trzech do pięciu równorzędnych nagród głównych oraz wyróżnienia. Laureaci nagród głównych wezmą udział w 41. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie w dniach 10-14 kwietnia 2013 r. Sfinansowane zostaną zarówno koszty stoiska wystawienniczego, jak również podróży i pobytu Twórców w Genewie.
Konkurs ma na celu oczywiście promowanie studentów-wynalazców, a także popularyzowanie idei poszukiwania innowacyjnych rozwiązań na rzecz własnej działalności gospodarczej, angażowanie studentów w działalność badawczą oraz upowszechnianie wiedzy na temat ochrony własności przemysłowej.
Obecna edycja konkursu jest już trzecią. Uczestnicy wszystkich edycji mają możliwość uczestnictwa w Krajowej Giełdzie Wynalazczości Studenckiej i spotkaniach brokerskich, rejestracji w Bazie Danych Wynalazków Studenckich oraz prezentację w Katalogu Wynalazków Studenckich.
W ramach konkursu opracowywana jest internetowa baza informacyjna na temat wynalazków polskich studentów.
Organizatorem konkursu jest Politechnika Świętokrzyska w ramach projektu pt. "Systemowe wsparcie wynalazczości studenckiej" - program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej".
Szczegółowe informacje na stronie:
Komentarze
Ostatnie:
13.12.2012 12:40
Dodał(a): ~Marek
Przedsiębiorczość akademicka ma wiele twarzy, jedną z nich jest wynalazczość - i trzeba zrobić wszystko żeby ją wspierać, promować i rozwijać.
Wynalazczość jest bezpośrednio skorelowana z innowacyjnością, a innowacje się opłacają - kiedyś tak się mówiło, teraz jeśli nie jesteś innowacyjny nie masz żadnych szans aby odnieść sukces w jakimkolwiek biznesie. Dlatego, po pierwsze - innowacyjność. A zdolnych studentów, którzy mogą temu sprostać jest wielu.
Marek Tejchman
Menedżer ds. Komunikacji projektu TEKLA PLUS
Od Nauki do Biznesu
BIZME - bezpłatne pismo o wynalazkach: teklaplus.pl/e-ziny