Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie jako pierwsza i jedyna uczelnia w Polsce podpisała Kartę Różnorodności, która jest międzynarodową inicjatywą promowaną przez Komisję Europejską.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest jedną z najdłużej działających uczelni niepublicznych w Polsce, która od początku istnienia prowadzi politykę równego traktowania, zarządzania różnorodnością oraz dialogu międzykulturowego w miejscu pracy oraz nauki. Również w stosunku do zewnętrznych partnerów biznesowych kieruje się tymi zasadami. Wstępując do grupy sygnatariuszy Karty Różnorodności, Uczelnia potwierdziła chęć dalszego działania w duchu przedstawionych wartości, a także promowania ich w swoim otoczeniu biznesowym i społecznym.
"Dla Akademii Finansów i Biznesu Vistula różnorodność wiąże się ściśle z umiędzynarodowieniem. W zbliżającym się roku akademickim spośród około 5 000 studentów ponad 1 100 będzie cudzoziemcami z około 40 krajów. W ten sposób osoby u nas studiujące mają szansę na rozwój i kształcenie w wielokulturowej atmosferze. U młodych ludzi owocuje to otwartością i zrozumieniem środowiska międzynarodowego, również w ujęciu gospodarczym. Ponadto studentom zostają przekazane wartości równego traktowania i poszanowania obcej kultury. To wszystko sprawia, że nasi absolwenci są lepiej przygotowani i bardziej konkurencyjni na globalnym rynku pracy." – zaznacza Prof. Jan Fazlagić z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Karta Różnorodności to inicjatywa realizowana w takich krajach Unii Europejskiej jak: Polska, Francja, Hiszpania, Włochy, Austria, Niemcy, Szwecja, Belgia, Irlandia, Finlandia, Estonia oraz Luksemburg.
Karta stanowi pisemne zobowiązanie, obligujące do wprowadzenia zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i podjęcia działalności na rzecz tworzenia i promocji różnorodności. Jednocześnie sygnatariusz wyraża gotowość firmy do zaangażowania w te działania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych.