Patrzysz z lękiem i lekkim przerażeniem w kalendarz i już odliczasz dni do matury? Nie wiesz, w co ręce włożyć a książki na Twoim biurku zdają się coraz bardziej piętrzyć? Jesteś przekonany, że nie zdołasz ogarnąć materiału z trzech lat do matury? Jeśli takie wątpliwości czy obawy zaczynają Cię nachodzić to idealny czas i miejsce, abyś sięgnął lub sięgnęła po nasz poradnik.
Zanim zabierzesz się do nauki zastanów się, jaki z przedmiotów maturalnych sprawia Ci najwięcej kłopotu? Jeśli już wybrałeś to z pewnością będziesz się go uczył jako pierwszego, ponieważ najlepiej jest uczyć się tego, co sprawia nam najwięcej trudności, aby poświęcić na to dostatecznie dużo czasu.
Jeśli jesteś wzrokowcem to najlepszą metodą będzie podkreślanie ważnych dla Ciebie pojęć, słów kluczy w książkach czy też zeszytach, jeśli zaś zapamiętujesz ze słuchu najlepiej zaopatrzyć się w radio i stosowne płyty.
Naukę na język polski najlepiej rozpocząć od ćwiczenia czytania ze zrozumieniem. Teksty do tego typu ćwiczeń znajdziemy na Internecie. Kolejnym krokiem jest przypomnienie sobie podstawowych zasad gramatyki oraz sposobu pisania wypracować. Tutaj postawimy na ćwiczenia stylistyczne rozwijające nasz język a także na ogólne przypomnienie omawianych lektur w tradycyjny sposób bądź używając do tego celu lektur w formatach Mp3 do słuchania.
Powtórka z matematyki to głównie rozwiązywanie zadań i arkuszy maturalnych, a także ogólne przypomnienie zasad matematycznych. Najważniejsze jest abyśmy umieli każde zadanie czytać ze zrozumieniem, dlatego tutaj umiejętności polonistyczne tez są ważne.
Język angielski to raj dla słuchaczy, ponieważ większa cześć na arkuszu maturalnym to partia słuchana. Dlatego warto zainwestować w kasety czy płyty, dzięki którym poćwiczymy słuchanie z zrozumieniem. Gramatykę i wzory wypracować możemy poćwiczyć pisząc różnego rodzaju teksty użytkowe.
Przedmioty dodatkowe takie jak fizyka czy biologia wymagają ogólnego powtórzenia materiału oraz znajomości wzoru. Pamiętajmy, iż nie ma w 100% skutecznej metody nauki, jej sposób i przyswajalność wiedzy zależy od nas samych.
dodane przez KamilW