Kim jest Ux-designer?

Studiujemy i uczymy się po to, aby po ukończeniu szkoły móc liczyć na zatrudnienie na wybranym, zgodnym z kierunkiem stanowisku za godziwe wynagrodzenie. Często jednak rzeczywistość mocno różni się od naszych wyobrażeń. W takim przypadku wiele osób rozważa zmianę ścieżki kariery i przebranżowienie się. Obecnie dużą popularnością ze względu na dobre zarobki cieszą się zawody związane z branżą IT, takie jak na przykład UX designer. Kim dokładnie on jest i jak można nim zostać? Podpowiadamy.

Kto to jest UX designer?

UX designer to w tłumaczeniu na język polski projektant doświadczenia użytkowników. Specjalista ten zajmuje się głównie projektowaniem produktów, a także usług cyfrowych w taki sposób, aby były one przyjazne dla odbiorcy. Mowa tutaj na przykład o aplikacjach mobilnych, ale także stronach internetowych i wielu innych produktach. Zadaniem tego specjalisty jest poznanie potrzeb i oczekiwań potencjalnych klientów, a następnie ich przeanalizowanie i przeniesienie na tworzone oprogramowanie czy produkt. To od jego pracy zależy między innymi to czy aplikacja będzie przejrzysta, łatwa w użytkowaniu, intuicyjna i atrakcyjna wizualnie czy też nie. Jego działania przekładają się na poziom satysfakcji klientów, a więc również popularność danej usługi, produktu czy aplikacji.

Jak zostać UX designerem?

UX designer to zawód, który zaliczany jest do grupy stanowisk działających głównie w branży IT. Obecnie na studiach pierwszego i drugiego stopnia nie znajdziemy takiej specjalizacji. W tym zawodzie jednak pracują osoby, które ukończyły na przykład informatykę lub studia podyplomowe z obszaru UX. Co ciekawe, zawód ten bardzo często po ukończeniu odpowiedniego kursu, na przykład takiego jak ten dostępny na: https://futurecollars.com/kursy/ux-designer/, wykonują absolwenci również humanistycznych kierunków takich jak psychologia czy kognitywistyka. Podczas intensywnej nauki na specjalnym kursie możemy nauczyć się przejść przez cały proces projektowy, a także stworzyć swój pierwszy projekt do portfolio, które jest bardzo istotne w tym zawodzie. UX designer powinien bardzo dobrze znać również język angielski i mieć wysokie poczucie estetyki.

Gdzie może pracować UX designer?

UX designerzy zatrudniani są w wielu różnych firmach działających w branżach takich jak e-commerce, agencjach interaktywnych, a także przedsiębiorstwach produkcyjnych, informatycznych, finansowych, farmaceutycznych, teleinformatycznych i wielu innych. UX designer może liczyć nie tylko na ciekawą pracę w strukturach wielu organizacji, ale również na wysokie wynagrodzenie. Bez wątpienia jest to zawód przyszłości.data ostatniej modyfikacji: 2023-05-08 09:38:01
Komentarze
 
Polityka Prywatności