Studia zarówno w dziedzinie chemii kosmetycznej, jak i technologii kosmetyku w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia są wartościowe z wielu powodów. Poniżej top 5 kluczowych argumentów, dlaczego warto się nimi zainteresować:
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie to Uczelnia zawodowa, która dopasowuje ofertę kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku oraz potrzeb rozwoju gospodarki, w tym także potrzeb wynikających z rozwoju dwóch ważnych branż: rolnictwa i przemysłu spożywczego, w których znacząca rolę odgrywa DIETETYKA i DIETETYCY.
15 kwietnia 2024 r. rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia na kierunek DIETETYKA, gdzie 36 studentów zdecydowanych na kształcenie w trybie niestacjonarnym, w ramach ścieżki kształcenia Bezpieczeństwo żywności i żywienia, skorzysta z 20% dofinansowania do czesnego [PRZEZ CAŁY OKRES STUDIÓW!], w ramach projektu pn. „Modyfikacja programu studiów II stopnia na kierunku Dietetyka w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie”. Program dofinansowany jest przez UE ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021- 2027 (FERS).
Decyzją Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 listopada 2023 r. Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie udzielono pozwolenia na utworzenie studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku ZDROWIE PUBLICZNE. Podjęcie przez Uczelnię starań o uruchomienie ww. kierunku jest odpowiedzią na rekomendacje środowiska społeczno-gospodarczego oraz samych studentów i absolwentów, którzy naukę na przedmiotowym kierunku chcieli kontynuować właśnie w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.
Collegium Studiów Podyplomowych [CSP] Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, stwarza odpowiednie warunki do nabywania wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych niezbędnych w procesie rozwoju osobistego i zawodowego słuchaczy. Programy studiów podyplomowych znajdujące się w ofercie CSP uwzględniają potrzeby rozwoju gospodarczego, społecznego oraz kulturowego, co jest zgodne ze Strategią rozwoju Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. CSP dopasowuje ofertę kształcenia nie tylko do potrzeb swoich słuchaczy, ale również do potrzeb otoczenia społeczno-gospodarczego. Kładąc silny nacisk na standard jakości kształcenia, nowoczesność oferty, ale i praktyczny wymiar procesu dydaktycznego.
Do końca października trwa nabór na chemiczne kierunki podyplomowe prowadzone w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia: Chemia i receptura kosmetyków oraz Technologia produkcji kosmetyków.
W Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie studenci kierunku dietetyka poza praktyczną nauką układania jadłospisów dla pacjentów, zajmują się również mikrobiologiczną analizą żywności. Studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania z tego zakresu w ramach przedmiotu mikrobiologia ogólna i żywności oraz działalności kół naukowych. W ramach zajęć studenci opanowują podstawowe zagadnienia z obszaru mikrobiologii ogólnej (morfologia, anatomia i fizjologia wybranych grup mikroorganizmów) oraz z obszaru mikrobiologii żywności (m.in. zastosowanie wybranych grup drobnoustrojów w technologii żywności oraz drobnoustroje patogenne występujące w żywności).
Czy warto kontynuować kształcenie na studiach magisterskich na kierunku kosmetologia? Czy Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie to dobre miejsce do studiowania? Jakie umiejętności nabędziesz w czasie kształcenia na studiach II stopnia? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w rozmowie z Panią mgr Patrycją Marciniak – Koordynatorem studiów I i II stopnia na kierunku Kosmetologia, która dba o praktyczny wymiar kształcenia, a co za tym idzie przygotowanie do wykonywania w przyszłości przez naszych Absolwentów wymarzonego zawodu kosmetologa.
Z Absolwentką Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia, właścicielką dwóch salonów kosmetycznych w Warszawie, i Szkoleniowcem Panią Pauliną Hińczą rozmawiamy na temat jej drogi kształcenia i pracy zawodowej. Co daje jej największą satysfakcję? Jakie trudności musiała pokonać na drodze do własnego biznesu? Co dały jej studia w WSIiZ?
Kosmetologia to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin, co roku próg uczelni Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie przekracza kilkuset maturzystów, pragnących zdobyć wykształcenie w zawodzie kosmetologa. Czy kosmetologia jest ciekawa? Jeśli ktoś lubi pracować z ludźmi, to tak. Czy jest pełna wyzwań? Owszem, każdy przypadek jest inny, więc każdy jest wyzwaniem, nie ważne czy kosmetolog pracuje w zawodzie rok, dwa czy dwadzieścia lat. Czy jest trudna? Chwilami tak, ponieważ kosmetolog musi posiąść bardzo dużo wiedzy, aby sprawnie, prawidłowo i bezbłędnie ocenić stan skóry swojego klienta i znaleźć rozwiązanie na problem z którym ta skóra się boryka.
Szanowni maturzyści,
Korzystając z okazji, że zakończyliście już zmagania z egzaminami maturalnymi, chcielibyśmy przybliżyć Wam zasady rekrutacji w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia.
Poniżej zamieszczamy krótki wywiad z pracownikami Biura Rekrutacji, którzy czekają na Was i zawsze służą pomocą.
Żywność i kosmetyki. Jak wielki wpływ na nasze zdrowie, jako konsumentów, mają te dwa podstawowe typy produktów, z którymi na co dzień się spotykamy nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedza na temat ochrony własnego zdrowia, jak również zdrowia publicznego coraz częściej znajduje się w centrum naszego zainteresowania. Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej świadomi zagrożeń płynących z niezdrowego trybu życia, złych nawyków żywieniowych itp. Dlatego też zarówno jakość i bezpieczeństwo żywności i kosmetyków, jak i promocja zdrowia są elementami, do których powinniśmy przykładać dużą wagę. Dotyczy to zarówno ogólnego zorientowania, ale też przede wszystkim odpowiedniego wykształcenia.
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie uruchamia nowy kierunek - pielęgniarstwo. Są to stacjonarne studia pierwszego stopnia. Nauka ruszy w marcu a rekrutacja od stycznia.
Podstawowym celem kształcenia na kierunku dietetyka jest wykształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy dzięki szerokiej wiedzy interdyscyplinarnej ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy z zakresu nauk o zdrowiu, nauk medycznych oraz wiedzy z zakresu technologii żywności i żywienia będą konkurencyjną, a co ważne pożądaną i poszukiwaną kadrą współpracującą oraz wspierającą lekarzy w procesie leczenia chorób dietozależnych zarówna na lokalnym, krajowym, a także europejskim rynku pracy, a także samodzielną kadrą realizującą się wszystkich obszarach zainteresowania współczesnej dietetyki.
W czasach dynamicznie rozwijającej się gospodarki oraz rosnących wymagań dotyczących gotowych produktów konsumenckich, takich jak preparaty chemii gospodarczej, jak też składników i surowców wykorzystywanych do ich produkcji i wytwarzania, bardzo istotną kwestią wydaje się zwrócenie uwagi na konieczność posiadania odpowiedniej, specjalistycznej wiedzy z zakresu chemii i technologii detergentów i środków czystości.
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie uzyskała zgodę Ministra Edukacji i Nauki na utworzenie nowego kierunku studiów inżynierskich: Inżynieria ochrony zdrowia i promocja.
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły