Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w ciągu 22 lat istnienia dość mocno zaznaczyła swoją obecność na akademickiej arenie Lubelszczyzny. W tym czasie wykształciła wielu specjalistów oferując im naukę na ciekawych i nowoczesnych kierunkach i specjalnościach. Uczelnia poza praktycznym przygotowaniem studentów do zawodu, kładzie nacisk na twórczy rozwój, który jest nie tylko sposobem na efektywną naukę, ale i życie, zarówno zawodowe, jak i osobiste.
22 kwietnia br. Fundacja Edukacyjna Perspektywy i Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) zaprezentowali raport „Kobiety na politechnikach 2021”. Z publikacji wynika, że wzrasta udział kobiet wśród studentów kierunków związanych z nowymi technologiami i informatyką. Tempo wzrostu jest jednak niskie i występują duże różnice pomiędzy uczelniami. W okresie 2015–2020 udział kobiet wśród studentów kierunków nowo technologicznych, zarówno na uczelniach publicznych, jak i na uczelniach niepublicznych zwiększył się zaledwie o jeden punkt procentowy (15 proc. vs 16 proc.). Nawet w tych publicznych szkołach wyższych, na których kobiety stanowią zdecydowaną większość, kierunki nowo technologiczne są domeną mężczyzn. Przykładowo, na uczelniach pedagogicznych studentki tych kierunków stanowią tylko 20 proc. Z raportu wynika również, że wśród kadry naukowej z tytułem profesora znacznie mniej jest kobiet niż mężczyzn.
Obserwując rynek usług zdrowotnych, losy absolwentów, potrzeby aktualnych studentów, a przede wszystkim obecną sytuację epidemiologiczną Uniwersytet Medyczny w Białymstoku postanowił uzupełnić dotychczasową ofertę na kierunku Zdrowie Publiczne o moduł epidemiologia.
Zmienione godło, nowa paleta barw, autorskie czcionki, grafika nawiązująca do charakteru uczelni, nowe strony internetowe – to tylko część elementów Systemu Identyfikacji Wizualnej SGGW, który uczelnia zaprezentuje w najbliższy wtorek. W tym terminie ruszają także Wirtualne Dni Otwarte dla kandydatów na studia.
Współpraca świata biznesu z edukacją jest bardzo ważna i nierozerwalnie ze sobą związana. Szkoły odpowiadają za to, z jaką wiedzą absolwenci opuszczają ich mury i jak dobrze są przygotowani do wejścia na rynek pracy.
Ruszyła rekrutacja na studia w WSB w Warszawie. W stale rozwijającej się ofercie uczelni, przyszli studenci mają do wyboru szereg kierunków i specjalności na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich, jednolitych magisterskich oraz podyplomowych. Na studia można zapisać się online, wypełniając formularz na stronie uczelni. 
Czy warto utrzymywać kontakty z absolwentami? Oczywiście! Ich losy i kariera zawodowa świadczą przecież o jakości kształcenia. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula stara się nie tylko być blisko swoich absolwentów, ale także nagradza najlepszych z nich. W tegorocznej edycji „Kompasów Vistuli” – wielkiego konkursu dla absolwentów uhonorowano dwie fantastyczne młode kobiety – Aleksandrę Dubieniecką i Paulinę Zawadzką.
Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera zaprasza na studia w roku akademickim 2021/2022. Start rekrutacji już 15 kwietnia.
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie prowadzi uzupełniający nabór na studia II stopnia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Zostało tylko 15 wolnych miejsc, studia realizowane są w formule „Innowacyjni Nauczyciele”.
W roku akademickim 2021/22 w APS rozpoczną się studia pierwszego stopnia (3-letnie) na kierunku logopedia (stacjonarne i niestacjonarne), natomiast nabór na studia drugiego stopnia rozpocznie się w roku akademickim 2022/23. Kształcenie logopedów ma w APS ponad 30-letnią tradycję – wcześniej studia te były specjalnością na kierunku pedagogika specjalna lub pedagogika. Niemal od początku istnienia uczelni (od 1922 roku) prowadzone były w niej szkolenia w zakresie zaburzeń mowy, a także działalność praktyczna, czyli terapia logopedyczna. Od wielu lat absolwenci uczelni wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami zawodowymi, są cenieni na rynku pracy. Sami wysoko oceniają swoje przygotowanie zawodowe.
Dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. UMCS, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką oraz kierownik Katedry Systemów Informacyjnych i Logistyki na Wydziale Ekonomicznym UMCS, objął beztereminowo funkcję zastępcy redaktora naczelnego czasopisma Expert Systems With Applications. Czasopismo jest indeksowane m.in. w Web of Science, Scopus i Science Citation Index Expanded, a jego podstawowe wskaźniki bibliometryczne to: CiteScore: 11.0; Impact Factor: 5.452 (według JCR, Clarivate Analytics, 2020); indeks H=162 (SCI Journal).
Zapraszamy na Dzień Otwarty UG. Dołącz online we wtorek 13 kwietnia o godzinie 16:00 i poznaj odpowiedzi na wszystkie pytania nurtujące przyszłego studenta :)
Matura, to nie tylko sprawdzian wiedzy. To również ważny test twoich miękkich kompetencji, dlatego słusznie jest nazywana egzaminem dojrzałości. Skuteczne przygotowanie się do matury wymaga bowiem samodyscypliny, kreatywności, umiejętności zarządzania czasem, a także zadbania o siebie, o swój mózg i nerwy.
Najstarszą uczelnia w Polsce jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, który powstał w XIV wieku. Potem długo długo nic, aż w XVIII wieku powstał Uniwersytet Wrocławski. W XIX wieku powstało następnych 5 uczelni. Zatem do XX wieku powstało zaledwie 7 uczelni. W okresie międzywojennym powstało następnych 21.
Z raportu opublikowanego w portalu RAD-on wynika, że studia w Polsce cieszą się dużą popularnością wśród cudzoziemców. W roku akademickim 2019/20 studiowało ich ponad 78 000. Zdecydowaną większość studentów pochodzących z innych państw stanowią Ukraińcy, prawie 50 proc. W pierwszej trójce państw, których obywatele studiują w Polsce, znajdują się także Białoruś i Indie. 75 proc. wszystkich cudzoziemców, którzy kształcą się na naszych uczelniach, pochodzi zaledwie z 9 krajów.
1 kwietnia 2021 roku rozpoczęła się internetowa rejestracja kandydatów na studia na rok akademicki 2021/2022 w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na większości oferowanych kierunków I stopnia i jednolitych magisterskich rejestracja potrwa do 9 lipca br.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazł się w gronie dwunastu polskich uczelni, które otrzymały akredytację Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Akredytacja została przyznana na prowadzenie przez Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS kursu przygotowawczego do studiów w Polsce dla stypendystów Rządu RP oraz letnich kursów języka i kultury polskiej odbywających się zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.
Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczął już nabór na studia podyplomowe na rok akademicki 2021/2022.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia rozpoczęła nabór na studia w roku akademickim 2021/2022.
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia uruchomiła kilka nowych kierunków studiów podyplomowych, wśród nowości jest np. Trychologia lecznicza czy Rehabilitacja po Covid 19.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności