Znajdź nas na

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w ciągu 22 lat istnienia dość mocno zaznaczyła swoją obecność na akademickiej arenie Lubelszczyzny. W tym czasie wykształciła wielu specjalistów oferując im naukę na ciekawych i nowoczesnych kierunkach i specjalnościach. Uczelnia poza praktycznym przygotowaniem studentów do zawodu, kładzie nacisk na twórczy rozwój, który jest nie tylko sposobem na efektywną naukę, ale i życie, zarówno zawodowe, jak i osobiste.

22 kwietnia br. Fundacja Edukacyjna Perspektywy i Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) zaprezentowali raport „Kobiety na politechnikach 2021”. Z publikacji wynika, że wzrasta udział kobiet wśród studentów kierunków związanych z nowymi technologiami i informatyką. Tempo wzrostu jest jednak niskie i występują duże różnice pomiędzy uczelniami. W okresie 2015–2020 udział kobiet wśród studentów kierunków nowo technologicznych, zarówno na uczelniach publicznych, jak i na uczelniach niepublicznych zwiększył się zaledwie o jeden punkt procentowy (15 proc. vs 16 proc.). Nawet w tych publicznych szkołach wyższych, na których kobiety stanowią zdecydowaną większość, kierunki nowo technologiczne są domeną mężczyzn. Przykładowo, na uczelniach pedagogicznych studentki tych kierunków stanowią tylko 20 proc. Z raportu wynika również, że wśród kadry naukowej z tytułem profesora znacznie mniej jest kobiet niż mężczyzn.

Obserwując rynek usług zdrowotnych, losy absolwentów, potrzeby aktualnych studentów, a przede wszystkim obecną sytuację epidemiologiczną Uniwersytet Medyczny w Białymstoku postanowił uzupełnić dotychczasową ofertę na kierunku Zdrowie Publiczne o moduł epidemiologia.

Zmienione godło, nowa paleta barw, autorskie czcionki, grafika nawiązująca do charakteru uczelni, nowe strony internetowe – to tylko część elementów Systemu Identyfikacji Wizualnej SGGW, który uczelnia zaprezentuje w najbliższy wtorek. W tym terminie ruszają także Wirtualne Dni Otwarte dla kandydatów na studia.

Współpraca świata biznesu z edukacją jest bardzo ważna i nierozerwalnie ze sobą związana. Szkoły odpowiadają za to, z jaką wiedzą absolwenci opuszczają ich mury i jak dobrze są przygotowani do wejścia na rynek pracy.

Czy warto utrzymywać kontakty z absolwentami? Oczywiście! Ich losy i kariera zawodowa świadczą przecież o jakości kształcenia. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula stara się nie tylko być blisko swoich absolwentów, ale także nagradza najlepszych z nich. W tegorocznej edycji „Kompasów Vistuli” – wielkiego konkursu dla absolwentów uhonorowano dwie fantastyczne młode kobiety – Aleksandrę Dubieniecką i Paulinę Zawadzką.

Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera zaprasza na studia w roku akademickim 2021/2022. Start rekrutacji już 15 kwietnia.

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie prowadzi uzupełniający nabór na studia II stopnia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Zostało tylko 15 wolnych miejsc, studia realizowane są w formule „Innowacyjni Nauczyciele”.

W roku akademickim 2021/22 w APS rozpoczną się studia pierwszego stopnia (3-letnie) na kierunku logopedia (stacjonarne i niestacjonarne), natomiast nabór na studia drugiego stopnia rozpocznie się w roku akademickim 2022/23. Kształcenie logopedów ma w APS ponad 30-letnią tradycję – wcześniej studia te były specjalnością na kierunku pedagogika specjalna lub pedagogika. Niemal od początku istnienia uczelni (od 1922 roku) prowadzone były w niej szkolenia w zakresie zaburzeń mowy, a także działalność praktyczna, czyli terapia logopedyczna. Od wielu lat absolwenci uczelni wyróżniają się wiedzą i umiejętnościami zawodowymi, są cenieni na rynku pracy. Sami wysoko oceniają swoje przygotowanie zawodowe.

Dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. UMCS, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką oraz kierownik Katedry Systemów Informacyjnych i Logistyki na Wydziale Ekonomicznym UMCS, objął beztereminowo funkcję zastępcy redaktora naczelnego czasopisma Expert Systems With Applications. Czasopismo jest indeksowane m.in. w Web of Science, Scopus i Science Citation Index Expanded, a jego podstawowe wskaźniki bibliometryczne to: CiteScore: 11.0; Impact Factor: 5.452 (według JCR, Clarivate Analytics, 2020); indeks H=162 (SCI Journal).

Zapraszamy na Dzień Otwarty UG. Dołącz online we wtorek 13 kwietnia o godzinie 16:00 i poznaj odpowiedzi na wszystkie pytania nurtujące przyszłego studenta :)

Matura, to nie tylko sprawdzian wiedzy. To również ważny test twoich miękkich kompetencji, dlatego słusznie jest nazywana egzaminem dojrzałości. Skuteczne przygotowanie się do matury wymaga bowiem samodyscypliny, kreatywności, umiejętności zarządzania czasem, a także zadbania o siebie, o swój mózg i nerwy.

Najstarszą uczelnia w Polsce jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, który powstał w XIV wieku. Potem długo długo nic, aż w XVIII wieku powstał Uniwersytet Wrocławski. W XIX wieku powstało następnych 5 uczelni. Zatem do XX wieku powstało zaledwie 7 uczelni. W okresie międzywojennym powstało następnych 21.

Z raportu opublikowanego w portalu RAD-on wynika, że studia w Polsce cieszą się dużą popularnością wśród cudzoziemców. W roku akademickim 2019/20 studiowało ich ponad 78 000. Zdecydowaną większość studentów pochodzących z innych państw stanowią Ukraińcy, prawie 50 proc. W pierwszej trójce państw, których obywatele studiują w Polsce, znajdują się także Białoruś i Indie. 75 proc. wszystkich cudzoziemców, którzy kształcą się na naszych uczelniach, pochodzi zaledwie z 9 krajów.

1 kwietnia 2021 roku rozpoczęła się internetowa rejestracja kandydatów na studia na rok akademicki 2021/2022 w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na większości oferowanych kierunków I stopnia i jednolitych magisterskich rejestracja potrwa do 9 lipca br.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazł się w gronie dwunastu polskich uczelni, które otrzymały akredytację Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Akredytacja została przyznana na prowadzenie przez Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS kursu przygotowawczego do studiów w Polsce dla stypendystów Rządu RP oraz letnich kursów języka i kultury polskiej odbywających się zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczął już nabór na studia podyplomowe na rok akademicki 2021/2022.

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia rozpoczęła nabór na studia w roku akademickim 2021/2022.

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia uruchomiła kilka nowych kierunków studiów podyplomowych, wśród nowości jest np. Trychologia lecznicza czy Rehabilitacja po Covid 19.