Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Tegoroczny ranking „Financial Times” najlepszych szkół biznesu w Europie przynosi powody do dumy dla polskiego szkolnictwa wyższego. Polskę reprezentuje Akademia Leona Koźmińskiego (Kozminski University), która znalazła się na 45. miejscu awansując o trzy pozycje w porównaniu z ubiegłym rokiem. Koźmiński jest jedyną polską uczelnią notowaną w tym rankingu, a równocześnie pierwszą wśród szkół z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi otrzymała uprawnienia do prowadzenia nowych kierunków studiów. Nabór na nie ruszy już wkrótce.
Gdyby nie było pandemii, uczelnie byłyby pełne studentów. Czy któryś z nich odważyłby się przyjść do szkoły w piżamie? Raczej nie. W trakcie wymuszonej przez okoliczności nauki online, wielu młodych ludzi czuje się jednak zwolnionych z przestrzegania pewnych zasad. Ale warto wziąć się w garść. To kwestia samodyscypliny, szacunku dla siebie i innych. Co jeszcze warto wiedzieć o tym, jak uczyć się online? Mamy dla ciebie kilka wskazówek.
Polska Komisja Akredytacyjna wydała najwyższą, czyli wyróżniającą ocenę dla kierunku Informatyka i ekonometria prowadzonym przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.
15 naukowców z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie znalazło się w prestiżowym rankingu najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie. Lista TOP 2% zawiera nazwiska naukowców z całego świata, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów.
Mgr Rafał Witkowski, opiekun Kliniki Przedsiębiorczości i wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej zdobył tytuł Bohatera Biznesu w konkursie zorganizowanym przez Fundację Przedsiębiorczości REVAS oraz firmę REVAS. Na naszego wykładowcę zagłosowało blisko 750 osób. Konkurs miał wyłonić nauczyciela i wykładowcę, który na co dzień zaraża pasją do przedsiębiorczości i inspiruje do wkroczenia na rynek.
Prof. dr hab. Iwona Hofman - Dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS, Kierownik Pracowni Badań nad Instytutem Literackim w Paryżu, została nominowana do prestiżowej Nagrody im. Jerzego Giedroycia, przyznawanej za "pogłębianie dialogu między narodami Europy Środkowo-Wschodniej".
Konsorcjum YUFE jako pierwszy spośród uniwersytetów europejskich ogłasza swoje pierwsze kroki w kierunku stworzenia wspólnego europejskiego dyplomu.
Jaką uczelnię wybrać? Wybierz taką, która da ci wykształcenie poszukiwane i cenione na rynku. Pytanie jednak, jak taką uczelnię zidentyfikować? To wcale nie jest takie trudne. Mamy dla ciebie uniwersalną wskazówkę. Są nią posiadane przez daną szkołę międzynarodowe akredytacje.
W nowym roku akademickim Koźmiński ponownie zaprasza osoby zainteresowane wiedzą o społeczeństwie i prawem, które chciałaby przygotować się do zaliczeń przedmiotowych lub studiować ten kierunek.
Dr hab. Marcin Maron z Katedry Sztuki Mediów Cyfrowych UMCS otrzymał Nagrodę Komitetu Nauk o Sztuce Polskiej Akademii Nauk za wybitne osiągnięcia naukowe z zakresu nauk o sztuce (filmoznawstwo). Nagrodą wyróżniono monografię „Romantyzm i kino. Idee i wyobrażenia romantyczne w filmach polskich reżyserów z lat 1947–1990” (wyd. UMCS Lublin 2019). W lipcu 2020 roku publikacja ta została również nominowana do Nagrody Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami.
W ramach 19. edycji konkursu Narodowego Centrum Nauki OPUS 9 ośmiu naukowców z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie łącznie otrzymało dofinansowanie w wysokości blisko 9 mln zł.
YUFE uruchamia wirtualny kampus umożliwiający studentom studiowanie online na 10 europejskich uniwersytetach.
W roku akademickim 2020/2021 Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni świętuje 10-lecie istnienia.
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej przygotowała atrakcyjne promocje na kursy z okazji Black Friday.
Bon edukacyjny Black Weeks – druga część studiów o połowę taniej! Planujesz rozpocząć studia? Jesteś zainteresowany rozwojem osobistym i chcesz osiągnąć sukces? Zapoznaj się z ofertą wydziałów Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu i wybierz odpowiedni kierunek dla siebie.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula zachęca do udziału w cyklu webinarów przygotowanych przez Dział Karier i Praktyk. Dzięki udziałowi w warsztatach otrzymasz dużą dawkę wiedzy, która będzie przydatna w rozwijaniu kompetencji miękkich i poszukiwaniu pracy. Wszystkie webinary odbędą się po polsku i angielsku.
Profesor Hazem M. Kalaji z Katedry Fizjologii Roślin Instytutu Biologii SGGW jako jeden z czwórki polskich naukowców znalazł się na liście najczęściej cytowanych akademików. Listę publikuje Web of Science.
Prof. Jaco Vangronsveld, zatrudniony w Katedrze Fizjologii Roślin i Biofizyki Instytutu Nauk Biologicznych UMCS, już po raz trzeci znalazł się na prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata wg bazy Web of Science – ranking Clarivate Analytics 2020.
Studia podyplomowe po kosmetologii – czy warto?
Studia kosmetologiczne z roku na rok cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. We wszystkich dużych miastach można zaobserwować rosnącą liczbę gabinetów kosmetycznych, klinik kosmetologicznych oraz gabinetów medycyny estetycznej. Wniosek, jaki płynie z tych obserwacji może być tylko jeden – przywiązujemy coraz większą wagę nie tylko do naszego wyglądu, ale też zdrowia. Rosnąca popularność kosmetologii wiąże się jednak także z większą rywalizacją na rynku pracy. Szansą na zwiększenie swoich szans na sukces mogą być studia podyplomowe, na których poszerzymy swoją wiedzę.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Artykuł sponsorowany
Jak wyłączyć iPhone’a?
Polityka Prywatności