Znajdź nas na

W marcu oraz w kwietniu obędą się wydziałowe drzwi otwarte Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Podczas spotkań będzie można m.in. poznać ofertę poszczególnych wydziałów.

Szukasz studiów magisterskich od semestru zimowego? Interesuje Cię kontynuacja studiów inżynierskich? Chcesz studiować na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie? Chcesz za 1, 5 roku ukończyć studia z gospodarki przestrzennej i zostać magistrem?

12 lutego br. w Sali Senatu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. dr. hab. Stefanowi Sokołowskiemu z Instytutu Nauk Chemicznych UMCS przez Instytut Fizyki Materii Skondensowanej Narodowej Akademii Nauk Ukrainy we Lwowie. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną prof. Sokołowski otrzymał ten zaszczytny tytuł z rąk Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie – Pana Vasyla Pavluka.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji wychodząc naprzeciw dużemu
zainteresowaniu kandydatów oferuje specjalność Kryminologia w ramach kierunku
Socjologia. Przyszłościową opcją dla młodych ludzi jest również Projektowanie wnętrz,
które jest jedynym takim kierunkiem w Lublinie. Niezmiennie, niesłabnącą
popularnością cieszy się Informatyka.

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości zaprasza na studia podyplomowe na kierunku Joga w profilaktyce i terapii. Dzięki ukończeniu studiów zdobędziesz kwalifikacje do prowadzenia zajęć z ćwiczeń fizycznych hatha jogi.

Trwa promocja walentynkowa w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa, złóż komplet dokumentów do końca lutego i studiuj o połowę taniej.

Studia podyplomowe z suicydologii to pierwsze w Polsce i Europie interdyscyplinarne podejście do problematyki autodestrukcji człowieka. Studia, dzięki swojemu innowacyjnemu oraz interdyscyplinarnemu profilowi, umożliwiają opanowanie konkretnej, zarówno praktycznej, jak i teoretycznej wiedzy z tej dyscypliny.

Do projektu przystąpić będzie mógł student (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich) uczelni publicznej i niepublicznej dowolnego roku studiów, który posiada obywatelstwo polskie. W pierwszej kolejności odbędzie się szkolenie w ramach części teoretycznej, który to moduł szkolenia będzie musiał być zrealizowany w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 maja 2021 r.

Przypominamy, że kredyt studencki przyznawany na preferencyjnych warunkach i dostępny przez cały rok. Można się o niego ubiegać niezależnie od innych otrzymywanych świadczeń stypendialnych - wystarczy, że dochód na osobę w rodzinie w roku ubiegania się o kredyt nie przekroczy 3000 zł. Procedura składania wniosku jest jednorazowa, a student będzie otrzymywać kredyt przez cały okres studiów.

Projekt Akademia Zdrowia i Urody trwa od 15 lutego do 15 kwietnia br. Organizatorem projektu jest Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie we współpracy z Partnerami Uczelni.

Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna uruchomiła nowy kierunek studiów podyplomowych - Rytmika i muzykoterapia w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna do 1 marca prowadzi nabór na krótkie studia specjalistyczne, zapisując się do 10 lutego skorzystasz z promocji - brak opłaty wpisowej.

Już w lutym rusza kampania promocyjno-rekrutacyjna Uniwersytetu Jagiellońskiego, skierowana do tegorocznych maturzystów i absolwentów szkół średnich zainteresowanych podjęciem studiów na najstarszej i najlepszej uczelni w Polsce.

Przez cały pięcioletni okres z roku na rok odnotowywana jest zauważalna poprawa sytuacji absolwentów w obu aspektach – ich zarobki rosną, a poziom bezrobocia maleje. Po 5 latach od ukończenia studiów przeciętny absolwent zarabia tyle, ile wynosi średnia płaca w jego miejscu zamieszkania.

Po raz kolejny Uniwersytet Jagielloński chce nagrodzić i docenić najzdolniejszych młodych studentów. Dla 7 z nich przewidziano miesięczne stypendium w wysokości 2 000,00 zł przez okres trwania studiów.

Rozwój technologii informatycznych i automatyzacji oraz ich implementacja w procesach produkcyjnych, ale nie tylko, przekształca tradycyjny przemysł, wprowadzając go na nowy poziom rozwoju organizacyjnego. Obecnie mówi się o czwartej rewolucji przemysłowej, czyli inaczej - Industry 4.0 – rzeczywistości, w której na szeroką, jak nigdy wcześniej, skalę mamy do czynienia z implementacją inteligentnych urządzeń na liniach produkcyjnych, które mogą komunikować się autonomicznie wzdłuż łańcucha wartości. Industry 4.0 integruje ludzi oraz sterowane cyfrowo maszyny z Internetem i technologiami informacyjnymi. Z drugiej strony jesteśmy tuż przed piątą rewolucją przemysłową – Industry 5.0 będzie erą machine learning i sztucznej inteligencji, erą danych i uczenia się na ich podstawie. Ale będzie to też czas nowych systemów - mówi Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem – dr Marcin Lis.

Dziwny zrobił się ten świat. Pandemia postawiła wszystko na głowie. Jak tu żyć, gdy zabierają ci przyjemności i ograniczają wolność, a do tego jeszcze za chwilę matura? To nie są idealne warunki do nauki. Każdego może ogarnąć zniechęcenie. Dlatego
Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula ruszają ze wsparciem.
Projekt Maturzyści 2021 webinarów, które pomogą młodym ludziom przygotować się do matury. W komplecie są także materiały uzupełniające dla każdego uczestnika.

Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu we współpracy z Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. przygotował dla kandydatów studia stacjonarne II stopnia na kierunku Inżynieria Naftowa i Gazownicza (INiG), o profilu praktycznym (studia dualne). Celem nowego kierunku studiów jest przygotowanie absolwentów o wysokich kwalifikacjach zawodowych, którzy będą w stanie uczestniczyć w rozwiązywaniu najbardziej wymagających wyzwań podejmowanych przez GAZ-SYSTEM S.A.