Znajdź nas na

Rozwój technologii informatycznych i automatyzacji oraz ich implementacja w procesach produkcyjnych, ale nie tylko, przekształca tradycyjny przemysł, wprowadzając go na nowy poziom rozwoju organizacyjnego. Obecnie mówi się o czwartej rewolucji przemysłowej, czyli inaczej - Industry 4.0 – rzeczywistości, w której na szeroką, jak nigdy wcześniej, skalę mamy do czynienia z implementacją inteligentnych urządzeń na liniach produkcyjnych, które mogą komunikować się autonomicznie wzdłuż łańcucha wartości. Industry 4.0 integruje ludzi oraz sterowane cyfrowo maszyny z Internetem i technologiami informacyjnymi. Z drugiej strony jesteśmy tuż przed piątą rewolucją przemysłową – Industry 5.0 będzie erą machine learning i sztucznej inteligencji, erą danych i uczenia się na ich podstawie. Ale będzie to też czas nowych systemów - mówi Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem – dr Marcin Lis.

Dziwny zrobił się ten świat. Pandemia postawiła wszystko na głowie. Jak tu żyć, gdy zabierają ci przyjemności i ograniczają wolność, a do tego jeszcze za chwilę matura? To nie są idealne warunki do nauki. Każdego może ogarnąć zniechęcenie. Dlatego
Akademia Finansów i Biznesu Vistula oraz
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula ruszają ze wsparciem.
Projekt Maturzyści 2021 webinarów, które pomogą młodym ludziom przygotować się do matury. W komplecie są także materiały uzupełniające dla każdego uczestnika.

Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu we współpracy z Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. przygotował dla kandydatów studia stacjonarne II stopnia na kierunku Inżynieria Naftowa i Gazownicza (INiG), o profilu praktycznym (studia dualne). Celem nowego kierunku studiów jest przygotowanie absolwentów o wysokich kwalifikacjach zawodowych, którzy będą w stanie uczestniczyć w rozwiązywaniu najbardziej wymagających wyzwań podejmowanych przez GAZ-SYSTEM S.A.

Uczelnia partnerem Okręgowej Izby Radców Prawnych
Wspólne konferencje i wydawnictwa, wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy praktykami prawa a naukowcami, praktyczne działania przybliżające studentom prawa istotę aplikacji radcowskiej to najbardziej oczywiste pola współpracy, które planują dziekani OIRP w Warszawie oraz rektor Akademii Leona Koźmińskiego i dziekan Kolegium Prawa tej uczelni. 19 stycznia obie instytucje podpisały ramową umowę o współpracy, która otwiera drzwi przed dalszymi wspólnymi inicjatywami.

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości zaprasza na studia podyplomowe Joga w profilaktyce i terapii.

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie prowadzi nabór na studia rozpoczynające się w semestrze wiosenno-letnim. Z tej okazji uczelnia przygotowała dla kandydatów promocję.

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi uruchamia nowy kierunek studiów I stopnia - jest to Kryminologia. Do wyboru będą dwie ścieżki kształcenia: Psychokryminalistyka oraz Przestępczość i patologie społeczne.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej poszerza ofertę kształcenia o nowy kierunek - IT Cyber Security. Są to studia stacjonarne II stopnia.

Jeśli chcesz realizować się w sektorze
finansów i rachunkowości studia z akredytacją ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) szeroko otworzą przed tobą drzwi do kariery zarówno w instytucjach w Polsce, jak i za granicą. Jeśli intensywnie pracujesz, podróżujesz lub z innego powodu nie możesz studiować w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym, idealne rozwiązanie znajdziesz w
Akademii Finansów i Biznesu Vistula, w której finanse i rachunkowość z uznawaną na całym świecie akredytacją ACCA możesz studiować online. To nowość w ofercie tej biznesowej, międzynarodowej uczelni.

Trzy kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk Ekonomicznych UW uzyskały prestiżowe Certyfikaty Doskonałości Kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Tym samym wydział jest jedynym ośrodkiem w Polsce posiadającym takie wyróżnienia.

Bardziej interaktywnie, bardziej dynamicznie, bardziej energicznie, a nawet energetycznie, bo pewnie nie raz zrobi się gorąco! Akademia WSB zaprasza do udziału w nowej odsłonie Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń ONLINE (TBS) pn.: „Duety do mety”, w ramach której będziecie Państwo mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych również przez duety wykładowców. Doskonale (nie)dobrane pary odpowiedzą na pytania:

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie zdążyli zapisać się na studia w październiku oraz dla osób, które po pierwszym semestrze chciałby zmienić kierunek. Nie musicie, odkładać swoich planów na jesień, w WSB w Warszawie trwa rekrutacja na studia I i II stopnia, jednolite magisterskie oraz na studia podyplomowe. Dodatkowo, zapisując teraz można skorzystać z promocji – zwalniającej z opłaty wpisowej i pozwalającej zaoszczędzić na czesnym nawet 600 złotych.

Dr Szczepan Głodzik z Instytutu Fizyki UMCS jest współautorem artykułu pt. Topological superconductivity in a van der Waals heterostructure opublikowanego w grudniowym numerze prestiżowego czasopisma Nature [Nature 588, 424 (2020)]. We współpracy z fińskimi naukowcami z uniwersytetów w Aalto i Helsinkach dr Głodzik pomyślnie zrealizował projekt wytworzenia nowego dwu-wymiarowego nadprzewodnika, cechującego się nietrywialnymi właściwościami topologicznymi.

Chcesz nauczyć się jak tworzyć strategie innowacji, nowych usług, produktów i produktów cyfrowych? Interesujesz się współczesnymi wyzwaniami w zakresie poziomu życia i konsumpcji? Jeżeli tak – ścieżka Design Management jest dla Ciebie!

Akademia Leona Koźmińskiego dołączyła do grona czołowych szkół biznesu na świecie, tworzących Konsorcjum EMBA - Executive MBA Consortium for Global Business Innovation. Studenci i absolwenci programu Executive MBA z Koźmińskiego mogą odbyć część programu np. w Japonii, w Dolinie Krzemowej w USA, w Brazylii czy RPA.

Z projektu o losach absolwentów wynika, że absolwenci studiów 1. stopnia powszechnie podejmują kształcenie na studiach 2. stopnia. Po uzyskaniu dyplomu znaczna część również zdobywa pierwsze doświadczenia zawodowe – często już pracując etatowo. Po okresie studiów 2. stopnia aktywność zawodowa znacząco intensyfikuje się i po pięciu latach ponad 90% absolwentów pracuje. Po pięciu latach stabilizuje się ryzyko bezrobocia i poziom zarobków.

29 i 30 grudnia 1995 roku to bardzo ważne daty w historii regionu. W tych dniach powstała pierwsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu i w Polsce południowo-wschodniej. Była to utworzona w Przemyślu Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania obecnie WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Uczelnia była jednocześnie pierwszą cywilną szkoła wyższą w regionie zlokalizowaną poza Rzeszowem.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II uruchomił nową specjalność na studiach II stopnia na kierunku Filozofia - jest to Filozofia z elementami psychologii. Studia finansowane są z UE.