Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Bardziej interaktywnie, bardziej dynamicznie, bardziej energicznie, a nawet energetycznie, bo pewnie nie raz zrobi się gorąco! Akademia WSB zaprasza do udziału w nowej odsłonie Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń ONLINE (TBS) pn.: „Duety do mety”, w ramach której będziecie Państwo mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych również przez duety wykładowców. Doskonale (nie)dobrane pary odpowiedzą na pytania:
Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie zdążyli zapisać się na studia w październiku oraz dla osób, które po pierwszym semestrze chciałby zmienić kierunek. Nie musicie, odkładać swoich planów na jesień, w WSB w Warszawie trwa rekrutacja na studia I i II stopnia, jednolite magisterskie oraz na studia podyplomowe. Dodatkowo, zapisując teraz można skorzystać z promocji – zwalniającej z opłaty wpisowej i pozwalającej zaoszczędzić na czesnym nawet 600 złotych.
Dr Szczepan Głodzik z Instytutu Fizyki UMCS jest współautorem artykułu pt. Topological superconductivity in a van der Waals heterostructure opublikowanego w grudniowym numerze prestiżowego czasopisma Nature [Nature 588, 424 (2020)]. We współpracy z fińskimi naukowcami z uniwersytetów w Aalto i Helsinkach dr Głodzik pomyślnie zrealizował projekt wytworzenia nowego dwu-wymiarowego nadprzewodnika, cechującego się nietrywialnymi właściwościami topologicznymi.
Chcesz nauczyć się jak tworzyć strategie innowacji, nowych usług, produktów i produktów cyfrowych? Interesujesz się współczesnymi wyzwaniami w zakresie poziomu życia i konsumpcji? Jeżeli tak – ścieżka Design Management jest dla Ciebie!
Akademia Leona Koźmińskiego dołączyła do grona czołowych szkół biznesu na świecie, tworzących Konsorcjum EMBA - Executive MBA Consortium for Global Business Innovation. Studenci i absolwenci programu Executive MBA z Koźmińskiego mogą odbyć część programu np. w Japonii, w Dolinie Krzemowej w USA, w Brazylii czy RPA.
Z projektu o losach absolwentów wynika, że absolwenci studiów 1. stopnia powszechnie podejmują kształcenie na studiach 2. stopnia. Po uzyskaniu dyplomu znaczna część również zdobywa pierwsze doświadczenia zawodowe – często już pracując etatowo. Po okresie studiów 2. stopnia aktywność zawodowa znacząco intensyfikuje się i po pięciu latach ponad 90% absolwentów pracuje. Po pięciu latach stabilizuje się ryzyko bezrobocia i poziom zarobków.
29 i 30 grudnia 1995 roku to bardzo ważne daty w historii regionu. W tych dniach powstała pierwsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu i w Polsce południowo-wschodniej. Była to utworzona w Przemyślu Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania obecnie WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. Uczelnia była jednocześnie pierwszą cywilną szkoła wyższą w regionie zlokalizowaną poza Rzeszowem.
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II uruchomił nową specjalność na studiach II stopnia na kierunku Filozofia - jest to Filozofia z elementami psychologii. Studia finansowane są z UE.
Wybitny biolog molekularny z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn otrzymał Vebleo Scientist Award. Prestiżowa nagroda wyróżnia jego ogromny wkład w rozwój nauki w zakresie biologii molekularnej.
Akademia WSB w dniu 18 grudnia 2020 r. uzyskała międzynarodową akredytację CEEMAN IQA. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej. Akredytacja została przyznana Uczelni na 6 lat przez International Association for Management Development in Dynamic Societies CEEMAN. 
Informujemy o kolejnym sukcesie pracowników UMCS: prof. Jaco Vangronsvelda oraz dr hab. Małgorzaty Wójcik, prof. uczelni, którzy uzyskali finansowanie grantu w ramach Programu Horyzont 2020. Mowa o projekcie pt. „Bridging the gap between phytoremediation solutions on growing energy crops on contaminated lands and clean biofuel production” (“Budowanie mostu między fitoremediacją opartą na uprawie roślin energetycznych na zanieczyszczonych terenach, a produkcją czystego biopaliwa”).
Projekt “Bentosowy przybrzeżny bufor przeciwdziałający ekstremom klimatycznym i eutrofizacji” (BUFFER) dr Sary Benelli z Uniwersytetu Gdańskiego trafił na listę rankingową zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach konkursu POLS. Konkurs kierowany jest do zagranicznych naukowców, chcących prowadzić badania w polskich instytucjach naukowych.
Laureatem tegorocznego Konkursu na najlepszą pracę doktorską z geomorfologii ogłoszonego przez Stowarzyszenie Geomorfologów Polskich został dr Maurycy Żarczyński z Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.
Profesor Magdalena Król z Instytutu Biologii SGGW została wyróżniona Nagrodą Kryształowej Brukselki 2020 w kategorii Nagroda Indywidualna. Nagroda Kryształowej Brukselki przyznawana jest przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE od 2001 roku za sukcesy w Programach Ramowych Badań i Innowacji Unii Europejskiej.
Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA), decyzją uchwały z dnia 3 grudnia 2020 r. przyznało kierunkowi studiów Biotechnologia, prowadzonemu na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed, Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Doskonały kierunek– doskonałość w kształceniu”.
Dr Aleksandra Markiewicz z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed otrzymała nagrodę Komitetu Biotechnologii PAN im. prof. Wacława Szybalskiego za najlepszą pracę naukową, opublikowaną w roku 2019.
Informujemy o właśnie powstałych staraniem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego studiów podyplomowych: „Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym”.
Uniwersytet Gdański znalazł się wśród liderów konkursów Narodowego Centrum Nauki rozstrzygniętych w 2019 roku.
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zaprasza od marca na studia na kierunku Zarządzanie strategiczne. Uczelnia uruchomiła nową ścieżkę kształcenia na tym kierunku - jest to Design management.
Polska Komisja Akredytacyjna przyznała Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Partner dla rozwoju – doskonałość we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym” kierunkowi chemia prowadzonemu na Wydziale Chemii UMCS (studia I i II stopnia).
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności