Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Akademia Finansów i Biznesu Vistula zachęca do udziału w cyklu webinarów przygotowanych przez Dział Karier i Praktyk. Dzięki udziałowi w warsztatach otrzymasz dużą dawkę wiedzy, która będzie przydatna w rozwijaniu kompetencji miękkich i poszukiwaniu pracy. Wszystkie webinary odbędą się po polsku i angielsku.
Profesor Hazem M. Kalaji z Katedry Fizjologii Roślin Instytutu Biologii SGGW jako jeden z czwórki polskich naukowców znalazł się na liście najczęściej cytowanych akademików. Listę publikuje Web of Science.
Prof. Jaco Vangronsveld, zatrudniony w Katedrze Fizjologii Roślin i Biofizyki Instytutu Nauk Biologicznych UMCS, już po raz trzeci znalazł się na prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata wg bazy Web of Science – ranking Clarivate Analytics 2020.
Studia podyplomowe po kosmetologii – czy warto?
Studia kosmetologiczne z roku na rok cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. We wszystkich dużych miastach można zaobserwować rosnącą liczbę gabinetów kosmetycznych, klinik kosmetologicznych oraz gabinetów medycyny estetycznej. Wniosek, jaki płynie z tych obserwacji może być tylko jeden – przywiązujemy coraz większą wagę nie tylko do naszego wyglądu, ale też zdrowia. Rosnąca popularność kosmetologii wiąże się jednak także z większą rywalizacją na rynku pracy. Szansą na zwiększenie swoich szans na sukces mogą być studia podyplomowe, na których poszerzymy swoją wiedzę.
14 uczonych z Uniwersytetu Gdańskiego zostało zaliczonych do grona najbardziej wpływowych 2% naukowców na świecie pod kątem cytowalności ich publikacji przez innych autorów z ich dyscyplin i subdyscyplin. Najnowsze zestawienie TOP 2% opublikowali właśnie w magazynie PLOS Biology autorzy z Uniwersytetu Stanforda, koncernu wydawniczego Elsevier i organizacji SciTech Strategies.
Konferencja odbędzie się 21 listopada w formie online. Jedną z prelegentek będzie studentka Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, która wygłosi wykład „Pozyskiwanie zasobów z kosmosu – szansa czy konieczność?”
Akademickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie organizuje w dniach 23.11-01.12.2020 Ogólnopolski Hybrydowy Tydzień Kariery WSPA.
Studia pozwalają zdobyć kompetencje i kwalifikacje zawodowe w zakresie behawioryzmu psów, kotów i koni umożliwiające prowadzenie terapii we własnych praktykach behawioralnych na tym prężnie rozwijającym się segmencie rynku usług. Są dla osób, które chcą uzupełnić zdobyte wcześniej kwalifikacje o praktyczne umiejętności związane z rozwiązywaniem problemów behawioralnych zwierząt. Trwają dwa semestry.
Huawei Polska i Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) podpisały porozumienie o współpracy w ramach programu ICT Academy. Studenci kierunku Management and Artificial Intelligence uzyskają dostęp do narzędzi, szkoleń i webinarów Huawei. To kolejna, po uruchomieniu studiów podyplomowych Zarządzanie cyberbezpieczeństwem, wspólna inicjatywa Huawei i ALK na rzecz rozwoju polskiej nauki.
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zaprasza na studia podyplomowe. Zapisy przyjmowane są do 20 listopada.
Zdobądź stypendium Eiffel na wymarzone studia we Francji! Ten prestiżowy program stypendialny wspiera zagranicznych studentów chcących odbyć studia we Francji na poziomie magisterskim lub doktoranckim.
Uprzejmie informujemy, że rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2020/2021 została rozpoczęta! Wyższa Szkoła Zdrowia zaprasza do rejestracji na studia niestacjonarne.
Akademia Sztuki Wojennej uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości.
Święto obchodzone jest w Polsce 13 listopada. Pierwsze oficjalne obchody w Polsce odbyły się w 1993 roku. W kraju wg statystyk żyje blisko 2 mln osób niewidomych i słabowidzących. Jak pomóc osobom niewidomym i słabowidzącym w ich codziennym życiu i jak ta codzienność tak naprawdę wygląda. Akademia wydaje publikacje, które prowokują do zwiększenia tolerancji, empatii i otwartości na inne postawy. W razie potrzeby zachęcamy do poszerzenia wiedzy wokół tematów związanych z niepełnosprawnością wzroku.
UMCS to uczelnia dbająca nie tylko o upowszechnianie nauki i kultury, ale także podążająca za nowoczesnymi trendami. W związku z tym stworzony został kanał z podcastami pod nazwą „Głos nauki”.
Akademia Leona Koźmińskiego jako pierwsza uczelnia w Polsce określiła własny program dążenia do zrównoważonego rozwoju na lata 2020-2030. Tym samym uczelnia wpisuje się w globalną troskę o lepsze jutro dla świata i deklaruje konkretne działania na rzecz poprawy losów ludzi, środowiska i całej planety.
Dr Alicja Bonk z Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, oceanografka specjalizująca się w geologii morza, została laureatką nagrody PAGES dla młodych pracowników naukowych (Early-Career Award).
Urząd Patentowy Rzeczypospolitej wydał decyzję o przyznaniu patentu na wynalazek pt. „Sposób eradykacji bakteryjnych fitopatogenów”, wypracowany w ramach współpracy naukowców Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Wrocławskiej. Twórcami wynalazku po stronie UG są: dr Agata Motyka-Pomagruk, dr Wojciech Śledź, prof. dr hab. Ewa Łojkowska oraz mgr Weronika Babińska z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zaprasza na studia podyplomowe. Rekrutacja trwa do 20 listopada.
Uczelnia Nauk Społecznych zaprasza na studia II stopnia na kierunku Pedagogika. Kandydaci mają do wyboru kilka specjalności, m.in. Doradztwo zawodowe i personalne z elementami coachingu.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności