Znajdź nas na

Matura nadciąga, a po niej jedna z ważniejszych decyzji życiowych, jaka czeka każdego absolwenta szkoły średniej. Wybrać się na jednolite studia magisterskie, czy podjąć studia wyższe licencjackie, a po nich zdecydować o ewentualnym kontynuowaniu nauki na studiach drugiego stopnia? Wszystko to zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych preferencji i możliwości, a także od oczekiwań co do przebiegu ścieżki kształcenia. Podpowiadamy, jaki rodzaj studiów możesz wybrać.

Brytyjski dziennik „Financial Times” już po raz szesnasty publikuje ranking studiów magisterskich z zarządzania. Wśród 90 uczelni – światowych liderów kształcenia menedżerów, znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego, która w ogólnym zestawieniu jest na 39. miejscu (awans o 3 pozycje w stosunku do ubiegłego roku).

Tylko do 30.09.2020 r. - Oferta LAST MINUTE! Złóż komplet dokumentów wraz z wydrukowanym BONEM EDUKACYJNYM POBRANYM ze strony Uczelni lub uzyskanym z innego źródła i skorzystaj z 500 zł zniżki w opłatach za studia.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprezentuje swoją ofert studiów podczas Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów. Wydarzenie organizowane przez wydawnictwo „Perspektywy” odbędzie się 25 września, po raz pierwszy w formule online.

Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza na studia. Zapisując się do końca września czesne już od 305zł.

Studia psychologiczne to bogate źródło wiedzy o sobie i innych ludziach. Pozwalają zrozumieć mechanizmy zachowań i motywacji człowieka, jego emocje, uczucia, relacje z otoczeniem. Dają także szerokie perspektywy zawodowe. Jeśli marzysz o tym, aby pomagać innym w rozwoju osobistym lub zawodowym - wybierz kierunek Psychologia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.

International House zaprasza na kursy stacjonarne i online przygotowujące do matury.

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości zaprasza na studia. Zapisując się do 30 września nie zapłacisz wpisowego.

W Wyższej Szkole Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu zostały jeszcze wolne miejsca na Kosmetologii, Dietetyce i studiach podyplomowych.

Uczelnia Społeczno-Medyczna Beaty Mydłowskiej zaprasza na studia na kierunku Dietetyka. Rekrutacja cały czas trwa.

Zdobądź międzynarodowy certyfikat Leadership and Team Skils. Weź udział w szkoleniu Team Leader organizowanym przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Poznaniu. Zapisy trwają do 13 października.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie uruchomiła nowe studia II stopnia - jest to Informatyka.

Badanie losów absolwentów AGH wskazuje na bardzo wysoką konkurencyjność magistrów z AGH na rynku pracy. Aż 87% z nich w ciągu 6 miesięcy od zakończenia studiów znalazło zatrudnienie, a ponad 65% pracowało jeszcze przed ukończeniem edukacji.

Od 17 do 30 września odbędzie się Salon Maturzystów edycja 2020.

Konflikty są czymś naturalnym i nieuchronnym. Większe lub mniejsze spory zdarzają się na każdym kroku: w pracy, w biznesie, w szkole, i w każdej rodzinie. Można udawać, że ich nie ma, ale na ogół powoduje to w nas samych duży dyskomfort. Znacznie lepiej jest rozwiązywać konflikty, i to w jak najwcześniejszej fazie. Bardzo pomocne okazują się umiejętności mediacyjne. Tekst przygotowała dr Ewa Kosowska-Korniak, ekspertka WSB w Warszawie, managerka kierunku Mediacje Sądowe i Pozasądowe, "Sztuka rozwiązywania konfliktów". Materiał skierowany jest do kandydatów na studia podyplomowe.

Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Klaster Fotoniki i Światłowodów zapraszają do rekrutacji na specjalność Technologie Fotoniczne i Światłowodowe na studiach drugiego stopnia. Aplikować można do 22 września!

Trzy formy prowadzenia zajęć: zdalnie, stacjonarnie i dualnie z zachowaniem wszystkich wytycznych epidemiologicznych – tak WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa rozpocznie nowy rok akademicki 2020/2021. Decyzją Władz Uczelni zajęcia w różnych formach rozpoczną się 3 października 2020 r.

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku zaprasza na studia jednolite magisterskie na kierunku Fizjoterapia. Uczelnia prowadzi kształcenie na tym kierunku w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Ze względu na obecną, trudną sytuację epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo społeczne, a także zachowanie obowiązujących standardów bezpieczeństwa, uczelnie publiczne Lublina wspólnie z Urzędem Miasta Lublin stanęły na wysokości zadania i zorganizowały wspólną, innowacyjną formułę festiwalu online pod nazwą Lubelskie Wirtualne Dni Nauki. Inicjatywa pozwala na zachowanie ciągłości w upowszechnianiu, promowaniu oraz popularyzowaniu nauki i badań naukowych w społeczeństwie i stanowi jednocześnie doskonały przykład wzajemnej, bardzo dobrej współpracy w celu realizacji misji i wizji Lubelskiego Festiwalu Nauki.