Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Uprzejmie informujemy, że rekrutacja na semestr letni roku akademickiego 2020/2021 została rozpoczęta! Wyższa Szkoła Zdrowia zaprasza do rejestracji na studia niestacjonarne.
Akademia Sztuki Wojennej uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości.
Święto obchodzone jest w Polsce 13 listopada. Pierwsze oficjalne obchody w Polsce odbyły się w 1993 roku. W kraju wg statystyk żyje blisko 2 mln osób niewidomych i słabowidzących. Jak pomóc osobom niewidomym i słabowidzącym w ich codziennym życiu i jak ta codzienność tak naprawdę wygląda. Akademia wydaje publikacje, które prowokują do zwiększenia tolerancji, empatii i otwartości na inne postawy. W razie potrzeby zachęcamy do poszerzenia wiedzy wokół tematów związanych z niepełnosprawnością wzroku.
UMCS to uczelnia dbająca nie tylko o upowszechnianie nauki i kultury, ale także podążająca za nowoczesnymi trendami. W związku z tym stworzony został kanał z podcastami pod nazwą „Głos nauki”.
Akademia Leona Koźmińskiego jako pierwsza uczelnia w Polsce określiła własny program dążenia do zrównoważonego rozwoju na lata 2020-2030. Tym samym uczelnia wpisuje się w globalną troskę o lepsze jutro dla świata i deklaruje konkretne działania na rzecz poprawy losów ludzi, środowiska i całej planety.
Dr Alicja Bonk z Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, oceanografka specjalizująca się w geologii morza, została laureatką nagrody PAGES dla młodych pracowników naukowych (Early-Career Award).
Urząd Patentowy Rzeczypospolitej wydał decyzję o przyznaniu patentu na wynalazek pt. „Sposób eradykacji bakteryjnych fitopatogenów”, wypracowany w ramach współpracy naukowców Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Wrocławskiej. Twórcami wynalazku po stronie UG są: dr Agata Motyka-Pomagruk, dr Wojciech Śledź, prof. dr hab. Ewa Łojkowska oraz mgr Weronika Babińska z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed.
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zaprasza na studia podyplomowe. Rekrutacja trwa do 20 listopada.
Uczelnia Nauk Społecznych zaprasza na studia II stopnia na kierunku Pedagogika. Kandydaci mają do wyboru kilka specjalności, m.in. Doradztwo zawodowe i personalne z elementami coachingu.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zajęła wysokie pozycje w rankingu najlepszych światowych uniwersytetów. Najlepsze wyniki SGGW osiągnęła w kategoriach: nauki rolnicze, środowisko/ekologia oraz nauki o roślinach i zwierzętach.
Uniwersytet Gdański znalazł się w pierwszej dziesiątce polskich uczelni, które pozyskały największe dofinansowanie z unijnego budżetu na rozwój badań i innowacji w latach 2014-2020 w ramach programu Horyzont 2020. Budżet realizowanych na Uniwersytecie Gdańskim projektów z programu Horyzont 2020 to niemal 5 milionów EUR, a łącznie uczelnia realizuje 16 takich projektów. Kolejne są w trakcie oceny Komisji Europejskiej lub podpisywania umowy grantowej.
Dr hab. Michał Roch Kaczmarczyk, prof. UG z Zakładu Teorii Socjologicznej i Metodologii Badań Społecznych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, autor książki „Aporia wolności. Krytyka teorii społecznej”, został zwycięzcą tegorocznego Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza.
Studia Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) znalazły się wśród stu najlepszych kierunków na świecie, według brytyjskiego dziennika „Financial Times”. Także według rankingu „Perspektyw” to najlepsze studia tego typu w Polsce. Od 30 lat cieszą się uznaniem wśród polskich menedżerów i coraz częściej przyciągają cudzoziemców.
23 października 2020 r. odbyła się siedemdziesiąta szósta Inauguracja Roku Akademickiego na UMCS. Przed pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej, na placu jej imienia, władze rektorskie UMCS: Rektor prof. dr hab. Radosław Dobrowolski oraz prorektorzy: prof. dr hab. Dorota Kołodyńska, dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. UMCS, prof. dr hab. Wiesław I. Gruszecki, dr hab. Arkadiusz Bereza, prof. UMCS złożyły kwiaty. Uroczystości inauguracyjne odbyły się w sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury Chatka Żaka. Z powodu sytuacji epidemicznej i ograniczenia liczby uczestników społeczność UMCS oraz wszyscy zainteresowani mogli śledzić relację z wydarzenia transmitowanego online.
Nauczanie Karola Wojtyły jest dziś bardzo aktualne, daje odpowiedzi na wyzwania stające przed współczesnymi społeczeństwami – podkreślają rektorzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w dniu 42. rocznicy Mszy św. inaugurującej pontyfikat papieża z Polski.
Studencka Uniwersytecka Poradnia Prawna (SUPP), działająca przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, to organizacja non-profit, która niesie darmową pomoc prawną osobom, które jej potrzebują.
Prof. dr hab. Ryszard Horodecki, wybitny fizyk i współtwórca informatyki kwantowej z Międzynarodowego Centrum Teorii Technologii Kwantowych i Krajowego Centrum Informatyki Kwantowej na Uniwersytecie Gdańskim został członkiem prestiżowej organizacji Academia Europaea. Instytucja zrzesza wybitnych specjalistów z różnych dziedzin nauki na arenie międzynarodowej koncentrując się na działalności opiniodawczej i doradczej.
Zbliża się 76 lat, kiedy uroczystym gaudeamus po raz pierwszy zainaugurowano rok akademicki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
„Wrzuceni na głęboką wodę”, bardzo często bez jakiegokolwiek przygotowania, z nudnymi zajęciami, wydłużonym czasem spędzanym przed ekranem oraz wyraźnie obniżonym dobrostanem psychicznym i fizycznym – tak ostatni rok szkolny zakończyli uczniowie, rodzice i nauczyciele, czego dowodzą wyniki badania naukowego „Zdalne nauczanie a adaptacja do warunków społecznych w czasie epidemii koronawirusa”. Celem projektu było znalezienie odpowiedzi m.in. na to, co myślą uczniowie, rodzice i nauczyciele o zdalnym nauczaniu, jak się do niego przystosowali, jakie emocje im towarzyszyły oraz czy otrzymali odpowiednie wsparcie w tym zakresie. W projekcie badawczym współuczestniczy Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zainaugurowała 26. rok akademicki. Niestety tym razem nie była to tradycyjna uroczystość. Ze względu na pandemie koronawirusa i wprowadzoną w Rzeszowie czerwoną strefę Inauguracja odbyła się w formie transmisji internetowej bez udziału zaproszonych gości, studentów i pracowników Uczelni.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności