Jesteś zainteresowany podniesieniem kwalifikacji i kontynuowaniem rozwoju osobistego na podyplomowych studiach medycznych? Zapisz się na Zdrowie publiczne lub Marketing i zarządzanie w ochronie zdrowia w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.
Zapraszamy do zapisów na kurs rysunku dla kandydatów na kierunki Architektura, Architektura Krajobrazu, Inżynieria Wzornictwa Przemysłowego (PK), Projektowanie Wnętrz, Digital Design. Terminy na kurs podstawowy 1x w tygodniu, kurs intensywny 2x w tygodniu lub nielimitowany, można dobierać dowolnie z wymienionych dni.
Projekt przygotowany we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, liderem konsorcjum, Centrum Innowacji Medycznych Sp. z o.o. i Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Gdańskiego uzyskał dofinansowanie ze środków projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Głównym celem projektu będzie wsparcie naukowców w komercjalizacji i promocji ich badań. Kierownikiem projektu po stronie Uniwersytetu Gdańskiego będzie dr Karol Śledzik – dyrektor CTT UG.
23 sierpnia o północy zakończyła się możliwość dokonywania zgłoszeń w podstawowym naborze na jednolite studia magisterskie oraz pierwszego stopnia prowadzone w języku polskim dla obywateli polskich w UJ. Dział Rekrutacji ogłosił pierwsze wyniki, z których można dowiedzieć się, które kierunki cieszyły się w tym roku największą popularnością. Niezmiennie największym zainteresowaniem cieszą się prawo i psychologia.
Uniwersytet Gdański uruchomił nowy kierunek studiów podyplomowych, jest to Analiza Danych - Big Data. Kształcenie prowadzone będzie w formie niestacjonarnej
Międzynarodowy projekt „Professional UNcertainty Competence” (PUNC) kierowany przez dr Renatę Orłowską z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego otrzymał finansowanie w ramach programu Erasmus + Szkolnictwo wyższe. PUNC ma na celu wsparcie i podniesienie wiedzy, kompetencji i umiejętności nauczycieli akademickich w szkoleniu studentów w odnalezieniu siebie w niepewnym środowisku i wciąż zmieniającej rzeczywistości zawodowej. Liderem projektu jest Uniwersytet Gdański.
Internetowa rejestracja kandydatów (IRK) na większość kierunków stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich w UMCS rozpoczęła się 1 kwietnia i trwała, w związku z przesunięciem egzaminów maturalnych do 13 sierpnia.
Informatyka w Akademii Wojsk Lądowych to studia cywilne I stopnia. Przeznaczone są dla osób, które chcą zdobyć wiedzę specjalistyczną, umiejętności oraz kwalifikacje umożliwiające pracę na stanowiskach administratorów sieci i systemów teleinformatycznych oraz inżynierów w zakresie cyberbezpieczeństwa w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, organizacjach, instytucjach publicznych czy zakładach przemysłowych.
Od 26 marca zajęcia w Collegium Civitas były realizowane wyłącznie metodą e-learningową. Uczelnia jest również w pełni gotowa do prowadzenia zajęć w formule stacjonarnej, online, jak i hybrydowej w nowym roku akademickim. Jako jedna z pierwszych uczelni w Polsce już teraz komunikuje, że w trosce o zdrowie studentów i pracowników skłania się do realizacji zajęć w formule online także w pierwszym semestrze nadchodzącego roku. O tym, jak wyglądał proces wdrażania i prowadzenia nauki zdalnej, mówią studenci, wykładowcy i władze Collegium Civitas.
MBA w PJATK to studia podyplomowe pokazujące metody zarządzania przedsiębiorstwami i organizacjami w branży IT. Uczestnicy studiów na akademii dowiadują się np., jak stworzyć bezpieczną przestrzeń dla pracowników albo jak „przenieść się w przyszłość” i zobaczyć skutki wprowadzonego przez siebie rozwiązania. O tym, czego mogą się nauczyć na studiach MBA w PJATK menadżerowie i jak ta wiedza pomoże im efektywnie zarządzać firmami i instytucjami, mówią wykładowcy prof. Adam Bodnar i Krzysztof Górlicki.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula uruchomiła kolejny kierunek studiów online. Już teraz możesz studiować stosunki międzynarodowe przez Internet. To odpowiedź na potrzeby rynku i oczekiwania studentów oraz reakcja na dynamicznie rosnący trend. Z każdym rokiem przybywa studentów, którzy wybierają w Vistuli studia online.
Zespół AGH Space Systems został laureatem nagrody Best Design Awards za najlepszy projekt robota marsjańskiego przyznanej w ramach zawodów robotycznych European Rover Challenge w Kielcach – ERC Space and Robotics Event 2020.
Lista najpopularniejszych kierunków studiów, możliwości zatrudnienia oraz zarobków mają niewątpliwy wpływ na decyzje młodych osób, które wybierają się na studia. Od kilku lat informatyka, zarządzanie i psychologia są najbardziej obleganymi kierunkami studiów. Z drugiej strony ważne są również nasze zainteresowania, temperament, osobowość, umiejętności i to, w czym czujemy się dobrze. Co jednak zrobić, jeśli jeszcze nie do końca wiemy, co wybrać, nie jesteśmy zdecydowani? Przeczytaj, co radzi dr Beata Rajba, psycholog z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.
Collegium Civitas przygotowało promocję dla kandydatów. Złóż komplet dokumentów w dniach 11-25 sierpnia i zyskaj 20% zniżki w czesnym za I semestr studiów.
Konsorcjum Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie otrzymało dofinansowania na realizację projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0” w wysokości 1.900 000,00 zł. W konkursie zajęli 7. miejsce na 38 złożonych wniosków.
Jakiś czas temu byłeś studentem? Chcesz powrócić na uczelnię? W Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu właśnie ruszyła akcja „Reaktywuj swoją karierę”. Program ten jest skierowany do wszystkich osób, które były studentami i z różnych przyczyn przerwały kształcenie. Teraz mają szansę rozpocząć naukę jeszcze raz! Akcja promocyjna trwa do 30 września.
Wyższa Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie przygotowała dla kandydatów, którzy złożą dokumenty i zostaną zakwalifikowani na studia 10% zniżki. Promocja trwa do 31 sierpnia.
W nowym roku akademickim 2020/2021 WSPiA rozpocznie zajęcia w systemie mieszanym. W pierwszych miesiącach cześć zajęć odbywać się będzie w formie on-line z możliwością udziału w wykładach „hybrydowych” pozostałe w formie stacjonarnej. Rozważane są także inne możliwości w zależności od bieżącej sytuacji epidemiologicznej. Na wszystkie WSPiA jest bardzo dobrze przygotowana. Pokazuje to podsumowanie semestru letniego zrealizowanego w całości w systemie edukacji zdalnej.
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły