W dobie coraz większej konkurencji na rynku usług prawniczych, zarówno prawnicy po studiach, jak i adwokaci i radcowie prawni świeżo po aplikacjach i zdanych egzaminach zawodowych zadają sobie pytanie, jaką specjalizację wybrać aby odnieść sukces. Prawnik, który zajmuje się wszystkimi sprawami, począwszy od spraw karnych, poprzez administracyjne, a skończywszy na rozwodowych, jest coraz rzadziej wybieranym modelem rozwoju kariery prawniczej.
Projektowanie wnętrz w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej to unikalna okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności, które są kluczowe dla kreowania wyjątkowych przestrzeni. Program oferuje kompleksowe podejście do projektowania, obejmując zarówno aspekty techniczne, jak i artystyczne, co pozwala studentom na tworzenie nie tylko funkcjonalnych, ale i inspirujących wnętrz.
Kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne, ze specjalnością Kryminalistyka Śledcza, oferowany przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa na Wydziale Studiów Społecznych w Gdańsku, jest unikalną propozycją dla osób pragnących zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w dziedzinie kryminalistyki. Program studiów skupia się na przygotowaniu absolwentów do rozwiązywania zagadek kryminalnych i prowadzenia zaawansowanych dochodzeń śledczych, co czyni go atrakcyjną opcją dla absolwentów studiów I stopnia.
Senat Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, podczas wyborczego posiedzenia, które odbyło się 15 kwietnia 2024 roku, ponownie powierzył stanowisko rektora Uniwersytetu ks. prof. dr. hab. Robertowi Tyrale (uchwała nr 28/2024 Senatu UPJPII).
W dniu 9 maja br. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbyła się konferencja prasowa partnerów przedsięwzięcia pn.: Ecomotional Branżowe Centrum Umiejętności ds. elektromobilności, na której partnerzy dokonali uroczystego podpisania umowy partnerskiej. To odpowiedź na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość gospodarczą wymuszającą na podmiotach odpowiedzialnych za edukację zmianę filozofii myślenia o procesie nauczania i podnoszenia kompetencji.
Jak podaje raport Ministerstwa Edukacji i Nauki, Collegium Da Vinci należy do grona uczelni cieszących się największym zainteresowaniem w Polsce. CDV po raz kolejny pojawiło się na liście uczelni niepublicznych najczęściej wybieranych przez kandydatów według ogólnej liczby zgłoszeń kandydatów (ponad 1 tys.) na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie w roku akademickim 2023/2024.
Kształcenie specjalistyczne to szybka droga do zawodu, który cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku pracy. W ciągu zaledwie 3 semestrów możesz zdobyć specjalistyczne kwalifikacje i zostać uznawanym ekspertem w swojej branży. Od roku akademickiego 2024/2025 kształcenie specjalistyczne możesz zdobyć w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie.
Studia weterynaryjne to fascynująca droga edukacyjna, która prowadzi do uzyskania nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania zawodu lekarza weterynarii. Dla tych, którzy marzą o pracy ze zwierzętami oraz chcą dbać o ich zdrowie i dobrostan, kierunek weterynaria jest niezwykle atrakcyjną opcją.
Uniwersytet Ignatianum w Krakowie oferuje przyszłym studentom możliwość podjęcia studiów drugiego stopnia na kierunku Arteterapia. Ten interdyscyplinarny kierunek łączy w sobie elementy nauk humanistycznych, społecznych i artystycznych, oferując absolwentom szerokie perspektywy zawodowe i osobiste rozwijanie pasji do sztuki i pomocy innym.
AGH w Krakowie jest jednym z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych ośrodków akademickich w Polsce. AGH oferuje szeroki zakres programów nauczania, które są w pełni dostosowane do współczesnych wymagań rynku pracy, co czyni tę uczelnię wyjątkowym miejscem dla przyszłych inżynierów i specjalistów z różnych dziedzin nauki i techniki.
W 2024 roku, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało rekordową sumę prawie 2 miliardów złotych na różnego rodzaju świadczenia dla studentów i doktorantów. Jest to wzrost o prawie 25% w stosunku do poprzedniego roku, co świadczy o zwiększonym wsparciu finansowym dla środowiska akademickiego.
To nie tylko nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego kształcenia, ale także możliwość zdobywania nowych umiejętności i budowania sieci kontaktów zawodowych bez wychodzenia z domu. Odkryj, jak nauka zdalna może zmienić Twoją przyszłość.
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie to Uczelnia zawodowa, która dopasowuje ofertę kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku oraz potrzeb rozwoju gospodarki, w tym także potrzeb wynikających z rozwoju dwóch ważnych branż: rolnictwa i przemysłu spożywczego, w których znacząca rolę odgrywa DIETETYKA i DIETETYCY.
Pedagogika specjalna to obszar skupiający się na wsparciu i terapii osób z różnorodnymi potrzebami edukacyjnymi i niepełnosprawnościami. Ten kierunek studiów skierowany jest do osób zainteresowanych pracą z uczniami wymagającymi specjalnego wsparcia, w celu odkrycia i rozwinięcia ich potencjału oraz pokonania trudności.
6 maja w Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej rozpocznie się rekrutacja na rok akademicki 2024/2025. Kandydaci na studia będą mogli wybierać spośród szerokiej oferty kierunków technicznych, menedżerskich i ekonomicznych realizowanych na poziomie licencjackim, inżynierskim, magisterskim oraz podyplomowym.
Prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit został wybrany na rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w kadencji 2024-2028. Wyboru rektora dokonało Kolegium Elektorów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni 11 kwietnia 2024 roku. Nowa kadencja obecnego Rektora UMG rozpocznie się 1 września 2024 roku.
15 kwietnia 2024 r. rozpoczęła się rekrutacja na studia II stopnia na kierunek DIETETYKA, gdzie 36 studentów zdecydowanych na kształcenie w trybie niestacjonarnym, w ramach ścieżki kształcenia Bezpieczeństwo żywności i żywienia, skorzysta z 20% dofinansowania do czesnego [PRZEZ CAŁY OKRES STUDIÓW!], w ramach projektu pn. „Modyfikacja programu studiów II stopnia na kierunku Dietetyka w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie”. Program dofinansowany jest przez UE ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021- 2027 (FERS).
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły