Znajdź nas na
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni zaprasza na studia I i II stopnia oraz podyplomowe. Uczelnia w nowym roku akademickim proponuje także studia w formie online.
Studia z Psychologii mają charakter jednolitych, 5-letnich studiów magisterskich o profilu praktycznym. W trakcie pierwszych pięciu semestrów studenci zdobędą ugruntowaną wiedzę o podstawowych procesach i zjawiskach psychologicznych oraz o sposobach ich opisywania i wyjaśniania w obrębie różnych kierunków i szkół psychologicznych. W szóstym semestrze studenci, posiadając rzetelną podstawową wiedzę teoretyczną, będą zobowiązani do wyboru jednej spośród czterech specjalności: psychologia edukacji i coachingu, psychologia w biznesie i reklamie, psychologia kliniczna z psychoterapią oraz psychologia duchowości i formacji.
12 maja w dniu święta Uniwersytetu Jagiellońskiego, czyli w 656. rocznicę jego założenia został wybrany 306. rektor uczelni. Wyboru dokonało Kolegium Elektorów składające się z 227 osób reprezentujących wszystkich członków uniwersyteckiej wspólnoty.
Prof. dr. hab. Maciej Żukowski został ponownie wybrany przez uczelniane kolegium elektorów na rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Michał Kowalski, student I roku historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim znalazł się w finale XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej – Grand Press Photo 2020, organizowanego przez magazyn „Press” i Fundację Grand Press. Fotografia jego autorstwa zakwalifikowała się jako zdjęcie pojedyncze w kategorii „Środowisko”. To ostatni moment, żeby zagłosować na ulubioną pracę. Laureatów nagród poznamy już jutro, 13 maja, podczas internetowej transmisji.
Na początku maja wystartowała rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie kandydatów oraz pracowników, uczelnia zadbała o to, aby proces rekrutacji mógł odbyć się przy zachowaniu wszystkich możliwych środków higieny. Systematycznie dezynfekowane są biura i pomieszczenia uczelni a pracownicy stosują środki ochrony indywidualnej. Uczelnia wprowadziła także nowe zasady rekrutacji dla Kandydatów.
Blisko 500 zajęć – wykładów, ćwiczeń i warsztatów przeprowadzonych na żywo, prawie 300 filmów z wykładami przygotowanymi dla studentów oraz około 10000 plików z materiałami uzupełniającymi wiedzę zamieszczonych w EDUKATORZE Studenta WSPiA. Tak wygląda podsumowanie pierwszych tygodni edukacji zdalnej w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Uczelnia rozpoczęła zajęcia w różnych formach 16 marca 2020 r. Wszystko po to, aby studenci mogli zrealizować założone efekty kształcenia.
W czasach kryzysu zainteresowanie studiami wyższymi nie słabnie, z uwagi na chęć zdobycia przez młode osoby wysokich kwalifikacji, by wyróżnić się na rynku pracy wśród innych kandydatów. Dla osób z dobrymi wynikami w nauce, które poszukują możliwości finansowania studiów bądź stypendiów Akademia Leona Koźmińskiego przygotowała możliwość pokrycia nawet 100% czesnego.
Studiowanie na kierunku Muzyka Kościelna na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie to nieustanne spełnianie własnych marzeń o byciu muzykiem nie tylko dla siebie, ale także dla innych. Uczymy się rzeczy konkretnych po to, by w przyszłości kształtować gust muzyczny tysięcy wiernych, gromadzących się w świątyniach. Elitarny charakter kierunku sprawia, że każdy ze studentów większość zajęć odbywa indywidualnie lub w bardzo małych, najczęściej kilkuosobowych grupach.
O nowym kierunku studiów „Toksykologia z elementami kryminalistyki”, który Wydział Farmaceutyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wprowadza od jesieni 2020, rozmawia z redakcją serwisu StudentNews.pl, prof. Ireneusz P. Grudziński – kierownik Katedry i Zakładu Toksykologii Stosowanej WUM.
Oczekiwania klientów rynku usług kosmetologicznych z dnia na dzień wzrastają, co wymaga sporych zasobów kadrowych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Szczególną uwagę zwraca się na kadrę posiadającą wiedzę z zakresu najnowszych technologii i rozwiązań mających na celu poprawę estetyki ciała i twarzy. Profesjonaliści spełniający najwyższe standardy stają się źródłem gwarantowanej satysfakcji dla klienta. Dla wielu z nich zawodowym celem jest nie tylko poprawa wyglądu zewnętrznego pacjenta, ale również jego uświadomienie w kwestii zagrożeń i ryzyka jakie niosą za sobą zabiegi z zakresu kosmetologii.
Na świecie trwa jeszcze pandemia koronawirusa, a Akademia Leona Koźmińskiego już rozpoczyna rekrutację na nowe studiach Executive MBA całkowicie po angielsku. To przykład antykruchości opisanej przez Nassima Taleba, charakterystycznej dla organizacji która nie daje się zdominować „czarnym łabędziom” (nieprzewidywalnym zjawiskom, takim jak np. pandemia) i błyskawicznie dostosowuje się do rzeczywistości.
Pandemia koronawirusa wpływa na nasze życie, zmieniając globalny porządek, nawyki i plany. Kiedy się zakończy, nic już nie będzie takie samo. Jak się w tym odnaleźć? W obecnym kryzysie oraz w zbudowaniu świata na nowo mogą pomóc cyfrowe technologie. Musimy jednak mądrze nimi zarządzać. Eksperci z Akademii WSB przeprowadzili badania i opracowali właśnie raport dotyczący tego zagadnienia.
Uczelnia Techniczno-Handlowa im H. Chodkowskiej w Warszawie dzięki ofercie kierunków technicznych, menedżerskich i ekonomicznych jest wyjątkową w skali kraju uczelnią wyższą, która stawia na praktykę. Studia realizowane są na poziomie licencjackim, inżynierskim, magisterskim oraz podyplomowym.
Prof. Andrzej Sokala spotkał się 30 kwietnia z osobami, które zaprosił do współpracy w kierowaniu Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w rozpoczynającej się w październiku nowej kadencji rektorskiej. - Wiemy, że czekają nas trudne lata, ale nie wiemy jak trudne. Tym bardziej cieszę się, że mimo trudności udało nam się, jako pierwszej uczelni publicznej w kraju, powołać władze rektorskie na nową kadencję - mówił rektor elekt wręczając powołania.
Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza kandydatów na studia wyższe w roku akademickim 2020/2021 do dołączenia do specjalnie przygotowanych dla nich grup na Facebooku. W każdej z nich jest dostępny kierownik studiów, który odpowie na wszelkie pytania związane z programem.
„REINITIALISE - Preserving Fundamental Rights in the use of Digital Technologies for e-Health Services" to tytuł prestiżowego międzynarodowego projektu realizowanego w ramach Programu Horyzont 2020 uzyskanego przez medioznawców z Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS pod kierunkiem prof. UMCS Ilony Biernackiej-Ligięzy. Rekordowa kwota przyznana na badania w dziedzinie nauk społecznych to blisko 1 mln euro. Badania obejmują problemy wykluczenia cyfrowego w komunikacji o zdrowiu w różnych grupach wiekowych w tym, co istotne, seniorów.
Z nadejściem roku akademickiego 2020/2021 Wydział Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaplanował wprowadzenie wielu nowości do oferty kształcenia na studiach II stopnia na kierunkach dietetyka i zdrowie publiczne.
Uniwersytet Gdański zdobył wysokie 42. miejsce wśród zestawionych instytucji szkolnictwa wyższego z całego świata pod względem wkładu w ochronę oceanów, mórz i zasobów morskich oraz wykorzystywaniu ich potencjału w sposób zrównoważony. W prestiżowym Times Higher Education Impact Rankings uczelnia znalazła się również w przedziale 101-200 w zakresie tworzenia zrównoważonych miast i społeczności, by uczynić je bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi oraz sprzyjającymi włączeniu społecznemu.
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie serdecznie zaprasza na studia licencjackie na kierunku Dietetyka ze ścieżkami kształcenia: Dietetyka kliniczna oraz Dietetyka stosowana. Posłuchajcie dlaczego warto studiować dietetykę w WSIiZ? Na to pytanie odpowiedzą wykładowcy Uczelni.