Studia - artykuły

Znajdź nas na    
Pandemia koronawirusa wpływa na nasze życie, zmieniając globalny porządek, nawyki i plany. Kiedy się zakończy, nic już nie będzie takie samo. Jak się w tym odnaleźć? W obecnym kryzysie oraz w zbudowaniu świata na nowo mogą pomóc cyfrowe technologie. Musimy jednak mądrze nimi zarządzać. Eksperci z Akademii WSB przeprowadzili badania i opracowali właśnie raport dotyczący tego zagadnienia.
Uczelnia Techniczno-Handlowa im H. Chodkowskiej w Warszawie dzięki ofercie kierunków technicznych, menedżerskich i ekonomicznych jest wyjątkową w skali kraju uczelnią wyższą, która stawia na praktykę. Studia realizowane są na poziomie licencjackim, inżynierskim, magisterskim oraz podyplomowym.
Prof. Andrzej Sokala spotkał się 30 kwietnia z osobami, które zaprosił do współpracy w kierowaniu Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w rozpoczynającej się w październiku nowej kadencji rektorskiej. - Wiemy, że czekają nas trudne lata, ale nie wiemy jak trudne. Tym bardziej cieszę się, że mimo trudności udało nam się, jako pierwszej uczelni publicznej w kraju, powołać władze rektorskie na nową kadencję - mówił rektor elekt wręczając powołania.
Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza kandydatów na studia wyższe w roku akademickim 2020/2021 do dołączenia do specjalnie przygotowanych dla nich grup na Facebooku. W każdej z nich jest dostępny kierownik studiów, który odpowie na wszelkie pytania związane z programem.
„REINITIALISE - Preserving Fundamental Rights in the use of Digital Technologies for e-Health Services" to tytuł prestiżowego międzynarodowego projektu realizowanego w ramach Programu Horyzont 2020 uzyskanego przez medioznawców z Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS pod kierunkiem prof. UMCS Ilony Biernackiej-Ligięzy. Rekordowa kwota przyznana na badania w dziedzinie nauk społecznych to blisko 1 mln euro. Badania obejmują problemy wykluczenia cyfrowego w komunikacji o zdrowiu w różnych grupach wiekowych w tym, co istotne, seniorów.
Z nadejściem roku akademickiego 2020/2021 Wydział Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaplanował wprowadzenie wielu nowości do oferty kształcenia na studiach II stopnia na kierunkach dietetyka i zdrowie publiczne.
Uniwersytet Gdański zdobył wysokie 42. miejsce wśród zestawionych instytucji szkolnictwa wyższego z całego świata pod względem wkładu w ochronę oceanów, mórz i zasobów morskich oraz wykorzystywaniu ich potencjału w sposób zrównoważony. W prestiżowym Times Higher Education Impact Rankings uczelnia znalazła się również w przedziale 101-200 w zakresie tworzenia zrównoważonych miast i społeczności, by uczynić je bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi oraz sprzyjającymi włączeniu społecznemu.
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie serdecznie zaprasza na studia licencjackie na kierunku Dietetyka ze ścieżkami kształcenia: Dietetyka kliniczna oraz Dietetyka stosowana. Posłuchajcie dlaczego warto studiować dietetykę w WSIiZ? Na to pytanie odpowiedzą wykładowcy Uczelni.
Studia społeczne to bardzo przyszłościowe kierunki naukowe. Dają absolwentom szereg umiejętności miękkich, niezwykle pożądanych na rozwijającym się rynku pracy. To dzięki nim kandydat potrafi adaptować się do zmian czy pracować zespołem. Studia społeczne to również ciekawe przedmioty i doskonały sposób na poznanie i zrozumienie świata. Jeżeli zastanawiasz się, jakie studia społeczne w Łodzi wybrać, zapraszamy do naszego artykułu o kierunkach na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.
Są to studia stacjonarne, II stopnia, prowadzone na Wydziale Farmaceutycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Studia trwają 2 lata (4 semestry). Podstawowym celem kształcenia na kierunku „Toksykologia z elementami kryminalistyki” jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu toksykologa. Ukończenie studiów drugiego stopnia otwiera także drogę do studiów doktoranckich dla osób zainteresowanych karierą naukową.
Od 1 kwietnia 2020 r. trwa rekrutacja w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie na nowy rok akademicki na studia I i II stopnia. W tym roku Uczelnia również przygotowała bogatą ofertę kierunków i ścieżek kształcenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!
15 kwietnia rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2020/2021 w Collegium Civitas. Uczelnia oferuje kandydatom unikatowe i nowoczesne specjalności, takie jak cyberbezpieczeństwo, digital marketing, bezpieczeństwo klimatyczne czy analityka danych, big data i kodowanie.
Na Uniwersytecie Gdańskim jest wprowadzony obowiązek prowadzenia zajęć w formie e-learningowej lub on-line (zdalnie). Dzięki zaangażowaniu pracowników UG obecnie na uczelni już niemal 80 proc. zajęć odbywa się zdalnie. Kadra najpierw sama uczyła się korzystania z MS Teams, a później wyszła z inicjatywą nauczania innych obsługi tej aplikacji. Pracowniczka Wydziału Ekonomicznego UG przeszkoliła kadrę nauczycielską z 2 trójmiejskich szkół podstawowych.
Zapraszamy na kolejne wykłady z cyklu Koźmiński ONLINE – wirtualne spotkania o różnorodnej tematyce! W okresie 21.04-29.04.2020, we wtorki i środy, o godz. 12.15, będzie dalsza możliwość wzbogacania swojej wiedzy w systemie wirtualnych zajęć, które poprowadzą wykładowcy z Akademii Leona Koźmińskiego.
Minął miesiąc zdalnego kształcenia, które Akademia WSB (AWSB) podjęła w związku z pandemią i zamknięciem uczelni i szkół. Obrona pracy dyplomowej przed komputerem i w domowym zaciszu? Wirtualne laboratorium? Wykłady, ćwiczenia, a nawet praktyki zawodowe przez internet? Dla AWSB wszystkie z tych czynności okazały się być możliwe do wykonania. Uczelnia świetnie odnalazła się w nowej, wirtualnej rzeczywistości, a nauka online to tylko jedno z wielu działań, jakie uczelnia prowadzi w sieci.
Obecna sytuacja związana z COVID-19 sprawiła, że pracownicy akademiccy i studenci muszą pozostać w domach. Czy to oznacza, że większość uczelni musiała przerwać nauczenie? Nie w czasach gdy do komunikacji potrzebne jest tylko stabilne połączenie z Internetem. Na całym świecie uniwersytety przechodzą na nauczanie online. Wśród nich polskie uczelnie m.in. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, która udostępnia swoim studentom wirtualne laboratoria.
Życie na Ziemi zasilane jest nieomalże wyłącznie przez docierające do nas promieniowanie słoneczne zaś fotosynteza jest procesem, na drodze którego energia światła zamieniana jest na formy, które mogą być wykorzystane bezpośrednio przez żywe organizmy do napędzania reakcji biochemicznych. W procesie fotosyntezy rośliny wydzielają również do atmosfery tlen cząsteczkowy, który wykorzystujemy do oddychania.
Prawie 300 tys. zł pomocy materialnej otrzymają studenci WSPiA, którzy z powodu pandemii wirusa SARS-Cov-2 znaleźli się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej. Pieniądze pochodzą ze stypendialnego funduszu rezerwowego. Dzięki dodatkowym funduszom uczelnia będzie mogła wspomóc studentów, którzy stracili pracę i mają trudności finansowe.
Prof. dr hab. Anna Herman-Antosiewicz, kierownik Katedry Biologii i Genetyki Medycznej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii „Naukowiec przyszłości”. Pani Profesor została nagrodzona za poszukiwanie leków antynowotworowych. Ta wyjątkowa i bardzo prestiżowa w środowisku biznesowym i naukowym nagroda popularyzuje, promuje i docenia autorów innowacji technologicznych i społecznych, a także inwestycji w bezpośredni lub pośredni sposób podnoszących standard życia.
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie zapewnia rzetelne przygotowanie zawodowe oraz możliwość zdobycia szerokiej interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu współczesnej kosmetologii, chemii kosmetycznej, chemii żywności, dietetyki i dziedzin pokrewnych.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Pomysły na studia dla maturzystów - ostatnio dodane artykuły
Polityka Prywatności