Znajdź nas na
m.in.:
• Wszystkie zajęcia dydaktyczne prowadzone na Uniwersytecie Gdańskim zostają wstrzymane do odwołania.
• Zamyka się do odwołania czytelnie Biblioteki Głównej oraz bibliotek specjalistycznych.
• Zawiesza się do odwołania wszelkie wydarzenia naukowe, sportowe i artystyczne organizowane na terenie Uniwersytetu Gdańskiego.
• Zawiesza się zajęcia prowadzone w Gdańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
Ze względu bezpieczeństwo i w związku z napływającymi informacjami o sytuacji epidemiologicznej dotyczącej COVID-19 zdecydowano o zawieszeniu zajęć dydaktycznych we wszystkich kampusach Uniwersytetu SWPS dla studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych do 22 marca włącznie.
Zarządzenie dotyczy m.in.:
• odwołania do 14 kwietnia 2020 r. wykładów i zajęć dla studentów, doktorantów, słuchaczy, z wyjątkiem zajęć prowadzonych zdalnie;
• odwołania do 30 kwietnia 2020 r. wydarzeń o charakterze otwartym (konferencji, sympozjów, wykładów otwartych, imprez artystycznych i innych);
• zawieszenia do 30 kwietnia 2020 r. służbowych wyjazdów zagranicznych oraz udziału w konferencjach krajowych pracowników, doktorantów i studentów.
Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego podjęły dalsze działania w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. Od 10 marca aż do odwołania zawieszone zostały m.in. wykłady oraz imprezy o charakterze ogólnouczelnianym. Dodatkowo rektor UJ prof. Wojciech Nowak zdecydował o wstrzymaniu zakwaterowywania nowych osób w akademikach i zamknięciu dla zwiedzających uniwersyteckich muzeów.
W związku z zaleceniami dotyczącymi przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 władze Akademii Górniczo-Hutniczej podjęły decyzję o zawieszeniu wszystkich zajęć dydaktycznych od dzisiaj, tj. od 11 marca 2020 r., od godz. 10.00. Na chwilę obecną zawieszenie zajęć obowiązuje do 24 marca 2020 r. włącznie.
Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola zdecydowało o zawieszeniu do dowołania zajęć prowadzonych na uczelniach we Wrocławiu i Opolu.

Uniwersytet SWPS zaprasza 25 kwietnia na Drzwi Otwarte, które odbędą się w siedzibie uczelni w Warszawie oraz w pozostałych wydziałach: w Katowicach, Poznaniu, Sopocie oraz Wrocławiu.

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi prowadzi zapisy na studia na rok akademicki 2020/2021. Rekrutacja trwa do 30 września.

Zmiany klimatu następują coraz gwałtowniej. Ich skutki są coraz dotkliwiej odczuwalne nie tylko dla przyrody, ale też dla społeczeństwa i gospodarki. Wzrost temperatury wynikający z nadmiernej emisji gazów cieplarnianych zagraża Ziemi.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Najczęściej występujące objawy zakażenia koronawirusem to gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem.

Dolnośląska Szkoła Wyższa uruchomiła nową specjalność na kierunku Informatyka - Magento PHP Developer.

Tegoroczna edycja Targów AKADEMIA odbędzie się wcześniej – już w dniach 10-11 marca 2020 roku. Ponad 60 wystawców i dostępna na miejscu oferta edukacyjna uczelni z całej Polski, oferta kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. W ramach targów odbędą się także Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego.

O łączeniu biznesu z kulturą i działalnością pozarządową, a także o tym, jak zmieniają się odbiorcy projektów kulturalnych i jak najskuteczniej do nich dotrzeć, z Beatą Dubiel-Stawską, konsultantką, facylitatorką i trenerką od ponad 20 lat działającą w branży kulturalnej, rozmawia Marlena Wieczorek, prezeska Fundacji MEAKULTURA, kierownik studiów podyplomowych „Projekty w kulturze. Idea, innowacje, biznes” w Collegium Civitas.

W ramach studiów student otrzymuje możliwość studiowania w dwóch różnych krajach (entry oraz exit university) kończąc z podwójnym dyplomowaniem oraz certyfikatem EIT. Ofertą programu są niszowe kierunki okołoinformatyczne tj. cyberbezpieczeństwo, data science, fintech, systemy autonomiczne i inne. Program wspierany jest edukacją w zakresie innowacyjności w IT mający na celu wykształcenie nowych europejskich przedsiębiorców w wyżek wymienionych dziedzinach. Aplikacje na studia potrwają do 17 kwietnia 2020.

Od sposobów zwalczania cyberprzestępczości, przez cyberpsychologię, po standardyi regulacje prawne dot. bezpieczeństwa informacji –te zagadnienia zawiera program nowych studiów podyplomowych Cyberbezpieczeństwo–prywatność –zarządzaniew PJATK w Warszawie. Zapisy na nie trwają do 29 lutego.

Akademia Leona Koźmińskiego uruchamia nowe kierunki studiów prowadzone w języku angielskim. Najlepsi kandydaci na studia będą mogli uzyskać roczne stypendium w wysokości 7500 zł na naukę w tej uczelni. Są to programy magisterskie: Master in Compliance & Crime Prevention in Business oraz Master in Applied Global Economics.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Rektorem Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, dr. n. chem. Sebastianem Grzybem.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego znalazła się wśród tysiąca najlepszych uniwersytetów w QS World University Rankings.

Od roku akademickiego 2020/2021 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wprowadza do oferty edukacyjnej studia na kierunku Psychologia.

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej uruchomiła nowe studia podyplomowe.