Znajdź nas na

Trwają zapisy na kierunki Executive MBA w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Studia prowadzone są w języku polskim oraz w języku angielskim.

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej zaprasza na studia MBA oraz podyplomowe. Zapisując się do 10 sierpnia otrzymasz bonifikatę w wysokości 700zł.

Do końca lipca br. trwa I tura rekrutacji na studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Uczelnia oferuje kierunki w trybie dziennym, zaocznym oraz (uwaga!) od tego roku akademickiego także w trybie wieczorowym.

Popularne w Europie studia praktyczne, zwane dualnymi, podczas których naukę i przedmioty teoretyczne uzupełnia praktyka zawodowa u pracodawcy zyskują zwolenników także w Polsce. W Akademii Leona Koźmińskiego od października rusza nowy kierunek „Zarządzanie w sektorze QSR (quick service restaurants)”, który powstał we współpracy z McDonald’s Polska.

Finanse i rachunkowość, informatyka, logistyka, turystyka i rekreacja, zarządzanie, dietetyka oraz ekonomia to najbardziej popularne w tym roku kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. SGGW zakończyła pierwszy etap rekrutacji na studia. Kolejne tury rekrutacji potrwają do połowy sierpnia.

Rozmowa z dr. hab. Marcinem Kurkiem z Katedry Techniki Projektowania Żywności Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie o zdobyciu tytułu Najzdolniejszego Młodego Naukowca w Polsce, błonniku pokarmowym oraz podejściu do nauki.

Dział Rekrutacji na Studia UJ przedstawił wyniki pierwszego cyklu naboru kandydatów, który prowadzony był na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie. Z udostępnionych danych odczytać można nazwy kierunków, które przyciągnęły największą ilość kandydatów na studentów, a także ilość osób ubiegających się o miejsce na poszczególnych kierunkach.

W czwartek 11 lipca o północy zakończyła się rejestracja na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie. Kandydaci mogli wybierać spośród 109 kierunków.

Uczelnia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom obecnego rynku pracy i stale rozbudowuje swoją ofertę edukacyjną. Przyszli studenci mają do wyboru naukę na kierunkach (również dofinansowanych z UE), dzięki którym uzyskają wysokie kwalifikacje, zdobędą praktyczną wiedzę i doświadczenie w czasie warsztatów i ciekawych case studies.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Warszawie zaprasza na studia podyplomowe. Rekrutacja trwa do 30 września.

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku uruchamia Psychologię - nowy kierunek studiów jednolitych magisterskich.

Internetowa rejestracja kandydatów (IRK) na większość kierunków stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich w UMCS rozpoczęła się 1 kwietnia i trwała do 10 lipca.

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej przygotowała dla kandydatów bardzo ciekawą i przyszłościową specjalność na kierunku Filologia angielska - Filologia angielska z językiem chińskim.

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie zaprasza na studia. Zapisując się do 22 lipca otrzymasz 10% zniżki na czesne w I semestrze studiów.

Ponad 97 procent absolwentów jednolitych studiów magisterskich oraz 95 procent absolwentów studiów II stopnia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej znajduje pracę po zakończeniu studiów. Takie dane opublikowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w tegorocznym raporcie z Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwenta. Badanie opracowywane jest na podstawie danych udostępnianych przez ZUS.

Ponad 10 000 zł na rękę mogą w trakcie studiów zarobić studenci, którzy podejmą naukę w formie dualnej. Dzięki połączeniu płatnego stażu z zajęciami akademickimi zdobędą wiedzę i cenne doświadczenie zawodowe. Studia dualne zyskują coraz większą popularność, bo korzystają na nich zarówno studenci, jak i pracodawcy.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie od roku akademickiego 2019/2020 uruchamia nowe kierunki studiów podyplomowych.

Trwają zapisy na studia cywilne prowadzone przez Akademię Sztuki Wojennej.

Informatyka to nowy kierunek który pojawił się w ofercie Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania na rok akademicki 2019/2020.

Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery (ZKiOA) Uniwersytetu Wrocławskiego po raz kolejny otworzył nabór na studia magisterskie z zakresu Klimatologii i Ochrony Atmosfery. Studia pozwalają uzyskać specjalistyczną wiedzę o środowisku i umiejętności praktyczne poszukiwane na rynku pracy, m.in.: modelowanie numeryczne, umiejętność pracy z dużą ilością danych, w tym z danymi przestrzennymi oraz doświadczenie w pracy terenowej, z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury pomiarowej, w tym dronów czy mobilnych stacji badawczych.